Çocuğum Allah´ın varlığına İnanmıyormuş zorlamalı mıyım

derya1

Banned
Merhaba benim bir kızım var 12 yaşında. Allah dememden rahatsız olunca sordum, bir yaratıcıya inanmıyormuş. Konuştuk, ama inandıramadım.

Duyduğu veya okuduğu şeylerden etkilendiğini düşünüyorum. Yine de zorla bir dine inandırmaya çalışmak ne kadar doğru?
[MENTION=137]Elif Şirin[/MENTION] [MENTION=1137]Nalan Erdoğmuş[/MENTION] [MENTION=662]Fatma Türkmen[/MENTION] [MENTION=9]Gonca Anıl[/MENTION]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba [MENTION=3996]derya1[/MENTION]

Adem hocamın üzerinde çokça durduğu bir konu var "güvenli bağlanma" burada yazışmalarda, kitaplarda, yana yakıla hep bundan bahsediliyor. İşte bağlanmayı bu yaşlarda çek ediyoruz. Çocuk küçük dönemde bağlanma oluşturabilmiş ise aidiyet duygusunuda "ailenin kendisine" "sahip olduğu değerlerine"ait hissettiğini özellikle bu yaşlarda gösteriyor. Çocuğunuzun inancını şimdiye kadar çek edememiş, takip edememiş olduğunuzu anlıyorum. Elbette zorlamayla inanç aktarımı olmayacaktır. Ben Burada başka boşluklarının olduğunu hissettim. Size tavsiyem yavrunuzla bağlanma oluşmadıysa, önce bunun üzerinde durmanızı öneririm. Sizinle kuvvetli bir bağ oluşturabilirse sizin değerlerinize ait bir senkron hissi yaşayacaktır...

"Güvenli bağlanma" ve "Aile ile bağlanma ve aidiyet" kitaplarını okumanızı tavsiye ederim..

Allah yardımcınız olsun... sevgiler..