çocuğum istediği olmayınca ağlayarak yaptırıyor

Anneysen

New member
Mrb oğlum 2 yas 8 aylık istediği olmayınca tutturuyor etrafına zarar veriyor öyle agliyor ki sonunda dediği oluyor çok agliyor bende konuşuyorum yapmamaya direniyorum senin için tehlikeli diyorum anlamıyor kardeşi oldu şuan 5 aylık ondan mi yapıyor bilmiyorum ne yapmaliyim çocuğum istediği olmayınca ağlayarak yaptırıyor.isteklerini ağlayarak yaptıran cocuklar

Gülin

New member
Aglamalarının sebebini anlamaya çalışın yani sizinle bir iktidar mücadelesi içine mı giriyor yoksa bu bir duygusal bir yoksunluk mu. Aranızda bir güven. Bağı oldu ise bunu anlamanız çok zor olmaz diye düşünüyorum

Nacizane size acilinden birkac aklima gelen cozumu yazmak istedim
1- guvenli baglanmanizi kontrol edin. Eger boşluk kaldığını dusunuyorsaniz yeniden baglanma sürecine girip yavrunuzu biraz rahatlatabilirsiniz
2- 2 bucuk yas civari bireysellesme donemi. Mumkun oldugunca kendi yapmak istedigi şeylere musade edin. Basaramasa da sabirla bekleyip sadece rehberlik edin. Yavrunuzun dirilip ayaga kalkip yurumesi gibi bu da ruhunun ayaga kalktigi, basarma duygusunun en guzel ogrenecegi donem. Bu donemi zedelemeden atlatmasina gayret ederseniz 3 bucuk yasuna dogru sakin dingin kendi isini kendi yapabilen ( giyinme, yemek yeme, elini yuzunu yikama, banyo yapabilme ayakkabılarını montunu giyme, esyalarini toplama, oyun kurma.. Gibi becerileri) bir yavruya kavusursunuz
3- hayiri en aza indirin. Sonradan kabul edebilecrginiz birseye bastan hayir demeyin. Hayir dediysenizde söZünüzden donmeyin. Ağlayarak elde ederse bu kisir dongu hic ama hic kirilmaz.
4- Adem hocamin bu konuda bircok ses kaydi var. Mutlaka onlari sinleyin acil yok gosterici olur. Adem gunesin sitesinde radyo arsivinde Cocugum aglayarak dedigini yaptiriyor.. Gibi bir cumleyle aratabilirsiniz
Siz nekadar sakin ve dingin olursaniz yavrunuz o kadar sakinler. Bebeğinizde varmis. Buyuk yavrunuzla gecirdiniz zamanlari simdi seninle oynama zamanaim diye belirterek ona ozel kilin ve hicbiseyin araya girmesine musade etmeyin. Yarim saatte olsa tamamen ona kendinizi birakarak ona ait olarak ilgilenin oynayin ki sureyle degil kaliteli vakit ile size doysun.
Yine kafaniza takilan birsey olursa biz burdayiz elimizden geldiğince sorun cevap arariz yardımcı olmaya calisiriz. Sevgiler