Çocuğunuzla Birlikte Büyümek- Naomi Aldort

Gonca Anıl

New member
Çocuğunuzla Birlikte Büyümek, çocuk ile iletişimde somut örneklerle çocuğun duygularını anlamaya yol gösteren, oldukça sürükleyici ve faydalı bir kaynak.

Kitabı bitirdiğimde, tekrar tekrar okumak istedim.

Kitap Tanıtımından...

"Korkudan değil, sevgiden beslenen bir çocuk yetiştirme kılavuzu¦

- Çocuklar sevgiyi nasıl hisseder?
- Duygusal patlamalarla nasıl baş edilebilir?
- Çocuğun ağlaması bir şantaj aracına dönüştüğünde ne yapmalı?
- Yalan söyleme, gizleme ve çocuktaki diğer korku kaynaklı davranışlar nasıl önlenebilir?
- Anne babanın kendi çocukluk travmalarıyla yüzleşmesi çocuğa davranışında neden önemlidir?
Anne babalar, çocuklarının iyi bir şeklide yetişmelerini ve sorumluluk sahibi olmalarını isterler. Ancak bu zaman zaman sıkıntılı, zaman zaman da dramatik bir süreçtir.
Çoğunlukla geleneksel yöntemlerle çocuklarını kontrol altında tutan ve şekillendirmeye çalışan ebeveynler için Naomi Aldort'un bir tavsiyesi var: Çocuklarınızın doğuştan gelen becerilerine ve bağımsızlık duygularına değer verin, onları destekleyin ve ebeveynliği bir savaş olmaktan çıkarın.
Dr. Aldort'un birkaç saatliğine elinizden tutmasına izin verin. Pişman olmayacaksınız."

Ekli dosyalar

• 0000000344916-1.jpg
    0000000344916-1.jpg
    70.2 KB · Görüntüleme: 1

Saidem

New member
Çocuğunuzla Birlikte Büyümek, çocuk ile iletişimde somut örneklerle çocuğun duygularını anlamaya yol gösteren, oldukça sürükleyici ve faydalı bir kaynak.

Kitap Tanıtımından...

- Yalan söyleme, gizleme ve çocuktaki diğer korku kaynaklı davranışlar nasıl önlenebilir?
- Anne babanın kendi çocukluk travmalarıyla yüzleşmesi çocuğa davranışında neden önemlidir?
Anne babalar, çocuklarının iyi bir şeklide yetişmelerini ve sorumluluk sahibi olmalarını isterler. Ancak bu zaman zaman sıkıntılı, zaman zaman da dramatik bir süreçtir.
Çoğunlukla geleneksel yöntemlerle çocuklarını kontrol altında tutan ve şekillendirmeye çalışan ebeveynler için Naomi Aldort'un bir tavsiyesi var: Çocuklarınızın doğuştan gelen becerilerine ve bağımsızlık duygularına değer verin, onları destekleyin ve ebeveynliği bir savaş olmaktan çıkarın.
Dr. Aldort'un birkaç saatliğine elinizden tutmasına izin verin. Pişman olmayacaksınız."

Çocugunuzla birlikte büyümek kitap özeti biraz paylaştığınız için teşekkürler Naomi aldort gördüğüm kadarıyla çok etkili bir yazar

Ayşe Gençer

New member
Bu kitabı ve yazarı hiç duymamıştım. Paylaştığınız için çok teşekkürler Gonca Hanım. İlk fırsatta alayım bir inşallah.
Yazar Ebeveynliği savaş olmaktan çıkarın demiş ya gerçekten ne yazık ki bazı ebeveynler için bu böyle öyle değil mi? Ebeveynin ya da çocuğun karşılıklı iktidar kurma savaşı :(

Tekrar paylaşım için teşekkürler :)

şifa

New member
Kitap cok ilgi çekici teşekkürler Ayse hanım yazınızda tamda kendimi gördüm savaş veriyorum sanki çocuklarla. Çok üzülüyorum Adem hocanin kitaplarini okudukça daha da üzülüyorum düzeltebilecek gücü hatalı bütün anne babalara versin Rabbim

Ayşe Gençer

New member
Kitap cok ilgi çekici teşekkürler Ayse hanım yazınızda tamda kendimi gördüm savaş veriyorum sanki çocuklarla. Çok üzülüyorum Adem hocanin kitaplarini okudukça daha da üzülüyorum düzeltebilecek gücü hatalı bütün anne babalara versin Rabbim

Merhaba sevgili şifa,
Hiç üzülmeyin hatta sevinin. Düşünsenize artık "uyandınız". Hatalar her zaman yapılır. Önemli olan uyanmak, kendine rehber bulmak farkındalığı geliştirmek için ve bunun İçin çaba göstermek. Siz de hepsi var çok şükür. Gelin hep beraber hala "uyanamamışlara" üzülüp onlar İçin dua edelim. Kendimizi onarırken bir yandan da insanları uyandırmaya çalışalım.

İyi ki buradasınız...

Sevgilerimle

Edebiyat

New member

Kitap Tanıtımından...

Kitap birkaç gündür elimde..neredeyse her satırını çizdiğim için kısa sürede bitecek gibi değil..Beni çok rahatlatan bir kitap oldu; çocuğuma davranışım bazen yanlış olabilir, suçluluk psikolojisinden kurtulup yeniden doğruyu yapabileceğimi çok daha açık bir şekilde gördüm..
Bu kitabın bütün ebeveynlerin elinde olması gerektiğini düşünüyorum..
Bir de Koşulsuz Ebeveynlik/Alfie Kohn..