Çocuk Eğitiminde Doğru Bilinen Yanlışlar Kitabı

Ayşe Gençer

New member
Arka Kapak Yazısı​

Çocuk eğitimi, çocuğu ceza ve mükâfat ile "adam etmek" değil, onun dostluğunu kazanabilme becerisidir... Bu beceriyi elde edebilen yetişkinlerdir çocuklarını eğitebilenler...

Çocuk, baskı ve zorlamalar ile sindirildikçe değil, ebeveynine güvenle tutunabildikçe kişiliğini geliştirir.

Çıktığı günden bu yana 100 binin üzerinde okura ulaşan bu kitap, "korkmayın çocuk iyidir" sözünden cesaret alan yetişkinlerin çocuğa dost olma hikâyesine dönüştü. Birçok anne baba, çocukları ile dost olmanın verdiği keyifle birbirlerine, "gel sen de çocukla çocuk ol" diye seslendi...

Ekli dosyalar

• 0000000612366-1.jpg
    0000000612366-1.jpg
    83.5 KB · Görüntüleme: 2

Ayşe Gençer

New member
Bir "çocuk dostu" hikâyesi yayıldı ülkemizde…

Bu eserde Pedagog Dr. Adem Güneş, çocuğun anne karnında başlayan yaşam serüvenini ergenlik sonuna kadar ele alıyor, çocuk eğitimine dair "doğru bilinen yanlışlar"ı gözler önüne seriyor…
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2015

Fatmaecemsu

New member
Syn.Adem güneşin kitaplarını almak istiyorum dün gittiğşm kştapcıda mahremiyet eğitimi yoktu bakto. İlk önce hangisinden başlamalıyım bilemedim dört yaşında kızım var ve sürekli ağlayarak kendini ifade ediyor çok fazla ilgi bekliyor sürekli onunla ilgileniyim oyniyim istiyor altını ıslatıyor sürekli kendimi geliştirmek istiyoruö ama çok fazla kitabı olduğu içşn hangisi bana uygundur kararsız kaldım.

Sabah

New member
Syn.Adem güneşin kitaplarını almak istiyorum dün gittiğşm kştapcıda mahremiyet eğitimi yoktu bakto. İlk önce hangisinden başlamalıyım bilemedim dört yaşında kızım var ve sürekli ağlayarak kendini ifade ediyor çok fazla ilgi bekliyor sürekli onunla ilgileniyim oyniyim istiyor altını ıslatıyor sürekli kendimi geliştirmek istiyoruö ama çok fazla kitabı olduğu içşn hangisi bana uygundur kararsız kaldım.

Once Guvenli Baglanma kitabından baslamalisiniz sanirim. Size duskunlugunun sebeplerini bu sekilde anlayabilir ve telafi toluna gidebilirsiniz. Cocuk Neyo Neden Yapar da guzel bir giris olabilir.

Aramiza hosgeldiniz bu arada :)

Serranur

New member
Bende bugün bu kitabı aldım güvenli bağlanmayı bitirdim çok şükür ondan bir sürü pay çıkardım kendime fakat alırken hangi kitabını alsam die iyice irdeledim hangisini alacağımı bilmiyordum isabetlimi oldu acaba benim amacım okuyup bilgi sahibi olmak kızım 3 yaşında doğru seçimmi yaptım biri diyebilir mi

Naide

New member
Bende bugün bu kitabı aldım güvenli bağlanmayı bitirdim çok şükür ondan bir sürü pay çıkardım kendime fakat alırken hangi kitabını alsam die iyice irdeledim hangisini alacağımı bilmiyordum isabetlimi oldu acaba benim amacım okuyup bilgi sahibi olmak kızım 3 yaşında doğru seçimmi yaptım biri diyebilir mi

Asem hicanin butun kitaplari okunaya deger ve herbirinden mutlaka pay cikarariyirsunuz kendize.. guvenli baglanma dogru bilinen yalnislar mahremiyet egitimi cocuk neyi neden yapar ve annelik sanatini mutlaaka okuyun...ben henuz annelik sanatini okumadim Ama mutlaka okunmasi greeken kitaplardan bitanesi... bide bol bol radyo programlarinj dinleyin...

Serranur

New member
Annelik sanatına baktım ama bu daha cazip geldi öyle bütün kitapları yoktu çocuk neyı neden yapar olsaydı alırdım en merak ettiğim kitaplar arasında zaten tamam radyo programları dinliyim

Naide

New member
Aynen bende butun kitablarini okudum iki kitap kaldi onlara baslayamadim.br turli niyet ediyorum surekli.ama malesef okuyamiyorim.cok sey bilmek istemoyorum sanirim:( cunki uygulamada sikinti yasiyorum.

Ahhh bende okuyamiyorum cok fazla cakit kalmiyor.. aksam uyudugunda da izleyemedigim pedagoji okullarinibtakip ediyorum onlar bitain insallah okuyacagim hepsini... guvenli baglanma ile dogru bilinen yalnislari okudum bwn simdi ise mahremiyet egitimini okuykrum...

Kbrszgn

New member
Bir "çocuk dostu" hikâyesi yayıldı ülkemizde…

Bu eserde Pedagog Dr. Adem Güneş, çocuğun anne karnında başlayan yaşam serüvenini ergenlik sonuna kadar ele alıyor, çocuk eğitimine dair "doğru bilinen yanlışlar"ı gözler önüne seriyor…
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2015

Merhabalar ben adem güneşi yeni takip etmeye başladım 2 yasında ve 1 aylık 2 oglum var. Kitaplarını okumaya başlayacagım fakat nasıl bir sıralamayla okumalıyım bilemedim. Gördüğüm kadarıyla siz deneyimli bir takipçisiniz bana yardımcı olurmusunuz