Çocuklarda 'Yeme Problemi' Nedir?-Adem Güneş Köşe Yazıları

F11

New member
Hala ayni sayilir yemek yiyor eskisi kadar kotu degil ama yinede cikolata en onemli sey

Aygun

New member
Merhaba aynı sorun bizde de var. Oğlum 2.5 yaşına kadar anne sütü aldı ve emerken başka hiçbişey yemek istemiyordu. Hem ilk cocuk olmasının hemde tecrubesizlik im nedeniyle emsin nasıl olsa sütten kestiğimde yer diye dusunuyordum. Sutten kestikten sonra öyle olmadığını gördüm. Sebze yemiyor zeytin domates meyve cerez daha birçok şeyin tadını bilmiyor. Önüne koyduğumuz da merak edip ağzına dahi götürmuyor. Birazcık sert şeyleri yemek istemiyor ağzından çıkarıyor. Çok Üzgünüm bunlar benim yüzümden oldu ve ne yapmam gerek bilemiyorum. Lütfen bi akıl verin. Oğlum suan 3.5 yasinda.

baharibeklerken

New member
Evet A pozitif ama kan grubuyla alakalimidirki

Mizacı bozulmamis çocuk kendisine iyi gelmeyen yiyecekleri reddedermis.
Eski hekimler mizaca göre beslenme onerirmis. Bazı yiyecekleri sindirim enzimi olmayabiliyirmus. Örneğin a grubu kırmızı eti sindiremezmis.
Buna en yakın kavram günümüzde kan grubu deniyor.
Bebeğinizin yemem nedenini bu gözle de arastirsaniz belki farklı bakış açısıyla çözüm bulursunuz. Kan grubuna göre beslenme diye araştırabilirsiniz, ben bu konuyu yeni öğrendim ve eşimin teşhisi konamayan ağrılarının sebebinin bu olabileceğini anladık. Dr. Aidin salih in videolarını izleyebilirsiniz bu konuda fikir için.
Bebeginiz için ona uygun besinler seçebilirsiniz fikir edindikce

lapersun

New member
hocam benim otizimli bir öğrencim var ben ona yemek yedirmekte hatta masaya bile oturtmakta çok zorlanıyorum onu yeme alışkanlığını nasıl kazandırabilirim