Çocuklarla uyuma

elif0210

New member
Merhabalar 1 ay sonra işe başlıcam özel sektör olduğu için fazla izin şansımız olmuyor memuriyet gibi haklarımız olmuyor oğlum 7 aylık kızım 3 yaşında oğlumla beraber yatıyoruz kızım kendi odasında ama gelmek istediği zaman yanıma alıyorum ama uyurken kendi odasında yatıyor sonra yanıma gelmek isterse ağladığı zaman alıyorum kızım uyumakta biraz zorlamıyorum sürekli konuşuyor uykusunu dağıtmak için o yüzden biraz sohbet ettikten sonra uyuyor kardeşi uyandırmamak için kendi odasında uyutup sonra isterse yanıma alıyorum benim korkum işe başlayınca ben gece vardiyası olan bi işte çalışıyorum geceleri babalarıyla kalacaklar acaba onlarla yatmam gece olmadığım zamanlar da sorun olacak benle yatmaya alıştılar öyle zordayım ki babaları ilgili bir baba babalarıyla mı yatmaları gerek kızım kreşe başlıcak 36 aylık işe başlamadan yazdırmak istedim sorunsuz nasıl okula alışmasını sağlarım ilk zamanlar onla gitmelimiyim nasıl bir yol izlemem lazım lütfen bana yardımcı olun

Sevgili [MENTION=2068]elif0210[/MENTION]
Anadolu ped.göre anne ilk iki sene yavrusuyla yatmalidir. 2_4Arasida aynı oda da ama farklı yatakta olmalıdır. Bu bir süreç zaten.
Odadan ayırma yaşı olarakta 4yas der adem hocamız..ve aynı şekilde Kreşe başlama yaşı da 4ten önce olması ilerde çeşitli sorunları beraberinde getirecektir..hele ki bu farklılıklar pes peşine olursa çocuğunuzun kaygı derecesi yükselecektir..
Tüm bunlardan yola çıkarak okula başlamayı 4e erteleseniz mümkün değil mi?
Birde geceleri sizin yatağıniza gelmesi değil de aynı oda da kendi yatağında ve duruma göre siz yanına uzanarak uyumasına refakat etseniz..kendini daha güvende hissedecektir kiziniz..odasının ayrı olması yaşı için erken..hele birde kardeşi varken ortada..
Çalışma saatlerinizi keşke çocuklarınıza göre ayarlayabilseniz..
Gece uyurken anne varlığı temel ihtiyaçlar dan birisi çünkü coxukalri için...
Allah kolaylik versin

elif0210

New member
Anadolu ped.göre anne ilk iki sene yavrusuyla yatmalidir. 2_4Arasida aynı oda da ama farklı yatakta olmalıdır. Bu bir süreç zaten.
Odadan ayırma yaşı olarakta 4yas der adem hocamız..ve aynı şekilde Kreşe başlama yaşı da 4ten önce olması ilerde çeşitli sorunları beraberinde getirecektir..hele ki bu farklılıklar pes peşine olursa çocuğunuzun kaygı derecesi yükselecektir..
Birde geceleri sizin yatağıniza gelmesi değil de aynı oda da kendi yatağında ve duruma göre siz yanına uzanarak uyumasına refakat etseniz..kendini daha güvende hissedecektir kiziniz..odasının ayrı olması yaşı için erken..hele birde kardeşi varken ortada..
Allah kolaylik versin

Sıkıntım o zaten ayarlayamıyorum :(yakınımda kimsem yok bırakacak o yüzden kreşe vermek zorundayım oğluma bakacak biri eşimin akrbkeından ama ikisine birden bakamaz

elif0210

New member
Allah kolaylik versin
Oğlum doğmadan öncede çalışıyordum ozamda kızıma ananası bakıyordu ozaman orda kalıyırduk gece vardiyası olduğum zamanlarda ananesiyle yayıyordu ben olduğum zamanlar benle yatıyordu