Çocuklu yaşamın güzellikleri

Ayşe Gül

New member
Kıymetli ebeveynler,
Forumda yardımcı olacak pek güzel şeyler var. Dertlerimizi anlatıp yardım istemişiz, yardım elini uzatanlar zorda olanların yüreklerine su serpmişler. Bahsettiğimiz dertlerin sadece bizde olmadığını görüp biraz da olsa rahatlamışız. Dertlerimize derman bulma ümidi elbette pek hoş. Ancak biz Biraz da çocuklarımızın hayatımıza kattığı olumlu durumlardan, yaşamımıza kattığı güzelliklerden bahsedelim. Evladığımızın olumsuzluklarına odaklandığımız, bazen her ebeveyni yoklayan o kriz anlarında yüreklerimizi ferahlatması dileğiyle.

Ayşe Gül

New member
Oğlum olmadan önce çok fazla dışarı çıkmazdım. Ve eşim işe gidince evde tek olduğumdan dolayı çok düzensiz bir hayatım vardı. Yemek düzensiz, temizlik düzensiz. Çizimle de uğraşıyorum ve yazarlık da yapıyordum. Ve tabi ki okunan kitaplar. Hepsi havada uçuşuyordu. Oğlum doğdu ve ben hem bu işleri yapmak isteyip hemde oğlumla ilgilenmek istedim. İlk zamanlar olmadı. Oğlumla ilgilenebilmek için okumayı, yazmayı, çizmeyi bırakmayı reddettim. Ve farkında olmadan hayatımda bir düzen oldu. Zor ama güzel bir düzen oluştu. Geçen gün düşündüm Oğlumu büyütürken zorlanıyorum ama zorluğunu düşündüğüm kadar hayatıma kattığı düzeni neden düşünmüyorum? Eskiden yığınla zamanım vardı ama işlerim düzensizdi. Şimdi zamanım az, yaptıklarımı azar azar yapıyorum ama düzenli bir şekilde yapıyorum. Az ama devamlı olmak benim hayatıma oğlumla girdi. Dışarı çıkıp kainatla bütünleşmek de hayatıma oğlumla girdi. Komşuluk ilişkilerimin çoğalması da oğlumla hayatıma girdi. Uykusunda uyanıp beni görünce kocaman gülüp tekrar uyumasına tanıklık etmem de oğlumdan önce hayatımda yoktu. ...Annieaa Mehemmed budo... deyip yerini göstermesi de oğlumla girdi hayatıma. Daha pek çokları. Bunlar zaten hep aklımızdadır ama yine de yazıp takrar düşünmek ve düşündürtmek istedim. Sonra şükredip evlatlarımızı düşünüp onlara sarılalım istedim. ❤️