Çok kötüyüm lütfen yardım edin

Meryem13

New member
Esim ișkolik bir adamdir zaten normalde haftasonu bile evde durmayan esimin memleketine tașınalı 2 ay oldu dogal olarak kimsesizim ve bunu esimin karșısına geçip bak benim burda kimsesizim Yok Ben ve oglumun senden baska kimsemiz Yok NE olur bu alisma surecinde Beni yalnız birakma hafta içi eve erken gel haftasonunu bizimle beraber gecir en azindan cevre olusturana kadar dedim aglayarak sen eve gelmeyince kendimi çok yalnız kimsesiz hissediyorum dedim o da tmm dedi ama tabi ki Genel olarak sözünü tutmuyor bu yuzden tartismalarimiz oluyor demin esimin telefonuna bakarken kayinimin ona attigi mesaji gordum yazmis ki eșime acıyormuș Allah eșimi esaretten kurtarsin mıș çok fena oldum seytan diyor hic adamla ugrasma kalk git annenin evine ona da özgürlüğünü geri ver bütün ailesi beni suçluyor eșim de beni anlamiyor onu çok sıktığımı söylüyor sizce NE yapmaliyim

Meryem13

New member
Ne yapacagimi sasirdim ailesine bu izlenimi veren Esim mi yoksa eșimi Bana karșı sisiren ailesi mi ailesi ona sürekli acidiklarini soyledikleri için MI esim sürekli Bana beni çok sıkıyorsun diyor yoksa eșim ailesine böyle MI anlatiyor beni

bayan hiçbiri

New member
Ne yapacagimi sasirdim ailesine bu izlenimi veren Esim mi yoksa eÈ™imi Bana karÈ™ı sisiren ailesi mi ailesi ona sürekli acidiklarini soyledikleri için MI esim sürekli Bana beni çok sıkıyorsun diyor yoksa eÈ™im ailesine böyle MI anlatiyor beni

adem hocanın anlattıklarından öğrendiğimmkadarıyla eşiniz duygularını kapatmış işkolik yani oyalanma davranışı içinde olabilir. Benim ki de öle.:( Bir de eşinize o mesajı yazdıklarına göre beyefendi mağduru oynuyor. Benim eşimde eskiden bunu çok yapardı ben genelde uyumsuz biri olduğum için kendimi bi türlü ifade edemediğim için ben dışlanan o da toplumda kabul gören modundaydı herşey de herkes beni suçlardı ay ne kadar efendi doğru dürüst sakin adam bende deli kadındım hep. Bu eşinize gelen mesaj gibisi ni bana yüzüme yüzüme hep söylediler hem de benim ailem söyledi hep böyle yaptı. Bu yüzden bu duygu çok zor çok ağır ben bunu biliyorum.Ben de şimdilerde anlıyorum bunu adem hocadan öğrendim. Ben ona bağımlı olduğumu anladım. Bu geçen zamanlarda ben ona bağımlı olarak hep davranmışım demekki dedim.bir de onu da kendimi de birey olarak görmediğimi yani buna göre de davranmadığımı anladım Aslında size nen bir akıl vercek durumda değilim ama benimmdurumuma çok benziyor ve size de hiç kimse yazmamış yalnız değilsiniz demek için yazdım. Yine de sizin sorunuza kendimce cevap vereyim eşinize o mesajı atan kaynınız ama etrafı kişileri de böyle düşünmeye iten eşiniz ve sizin davranışlarınız ben kendi adıma artık ona da bir birey gibi davranıyorum onun da davranışları değişti adem hocYı dinlemeden önce de hep çevremdekiler kendine bak diye akıl verirdi yani ge z toz oku kendi zevklerini yap dersi bende öle yaptım ben bazenleri iyi hissettim ama onla ilişkim hala istediğim gibi olmamıştı adem hocanın birey olduğunu kabul et lafı beni büyük etkiledi ve ben de öle yaptım bundan sonra onun davranışları daha iyimser olmaya başladı ama şu an hiçbirşey umurumda değil kendime döndümmkendiimi onarmak için kendinlik bozukluğu videosunu izliyorum devamını bekliyorum sadece kendimle meşgulum. Böyle daha rahat.

Meryem13

New member
adem hocanın anlattıklarından öğrendiğimmkadarıyla eşiniz duygularını kapatmış işkolik yani oyalanma davranışı içinde olabilir. Benim ki de öle.:( Bir de eşinize o mesajı yazdıklarına göre beyefendi mağduru oynuyor. Benim eşimde eskiden bunu çok yapardı ben genelde uyumsuz biri olduğum için kendimi bi türlü ifade edemediğim için ben dışlanan o da toplumda kabul gören modundaydı herşey de herkes beni suçlardı ay ne kadar efendi doğru dürüst sakin adam bende deli kadındım hep. Bu eşinize gelen mesaj gibisi ni bana yüzüme yüzüme hep söylediler hem de benim ailem söyledi hep böyle yaptı. Bu yüzden bu duygu çok zor çok ağır ben bunu biliyorum.Ben de şimdilerde anlıyorum bunu adem hocadan öğrendim. Ben ona bağımlı olduğumu anladım. Bu geçen zamanlarda ben ona bağımlı olarak hep davranmışım demekki dedim.bir de onu da kendimi de birey olarak görmediğimi yani buna göre de davranmadığımı anladım Aslında size nen bir akıl vercek durumda değilim ama benimmdurumuma çok benziyor ve size de hiç kimse yazmamış yalnız değilsiniz demek için yazdım. Yine de sizin sorunuza kendimce cevap vereyim eşinize o mesajı atan kaynınız ama etrafı kişileri de böyle düşünmeye iten eşiniz ve sizin davranışlarınız ben kendi adıma artık ona da bir birey gibi davranıyorum onun da davranışları değişti adem hocYı dinlemeden önce de hep çevremdekiler kendine bak diye akıl verirdi yani ge z toz oku kendi zevklerini yap dersi bende öle yaptım ben bazenleri iyi hissettim ama onla ilişkim hala istediğim gibi olmamıştı adem hocanın birey olduğunu kabul et lafı beni büyük etkiledi ve ben de öle yaptım bundan sonra onun davranışları daha iyimser olmaya başladı ama şu an hiçbirşey umurumda değil kendime döndümmkendiimi onarmak için kendinlik bozukluğu videosunu izliyorum devamını bekliyorum sadece kendimle meşgulum. Böyle daha rahat.

Evet çok tesekkur ederim gerçekten cevap yazan olmayinca kendimi yalnız hissettim ve buradakilerin de beni suclu gorduklerinden Yada anlayamadiklarindan cevap yazmadiklarini dusundum bilemiyorum Ben de aslinda esimden vazgecmem gerektigini dusunuyorum ama Oyle olunca da butunlesemiyoruz Yani adem hocanin dedigi gibi aile degil evli oluyorruz bu bahsettiginiz kendilik bozuklugu videolarini merak ettim nerden ediniyorsunuz nasil birsey bilgi verebilir misiniz

Mona roza

New member
Esim ișkolik bir adamdir zaten normalde haftasonu bile evde durmayan esimin memleketine tașınalı 2 ay oldu dogal olarak kimsesizim ve bunu esimin karșısına geçip bak benim burda kimsesizim Yok Ben ve oglumun senden baska kimsemiz Yok NE olur bu alisma surecinde Beni yalnız birakma hafta içi eve erken gel haftasonunu bizimle beraber gecir en azindan cevre olusturana kadar dedim aglayarak sen eve gelmeyince kendimi çok yalnız kimsesiz hissediyorum dedim o da tmm dedi ama tabi ki Genel olarak sözünü tutmuyor bu yuzden tartismalarimiz oluyor demin esimin telefonuna bakarken kayinimin ona attigi mesaji gordum yazmis ki eșime acıyormuș Allah eșimi esaretten kurtarsin mıș çok fena oldum seytan diyor hic adamla ugrasma kalk git annenin evine ona da özgürlüğünü geri ver bütün ailesi beni suçluyor eșim de beni anlamiyor onu çok sıktığımı söylüyor sizce NE yapmaliyim

Sizi çok iyi anlıyorum sizdeki dert malesef yaklaşık herkeste var ben 5 yıldır ve hala ugrasmaktayim üstelik çok sikmadigim halde sikiyormusum öyle der sevgili eşim :) Ben de serbest bıraktım onu artık karismiyorum eve erken gel falan uzmana gidiyoruz adam yine aynı :)bir gün düzelecek insaallah diye ümit ediyorum çok sikmayin kendinize bir uğraş bunun bence oglunuzla ilgilenin eşiniz eve geldiğinde Adem hocamızın programlarını acin sesini biraz yukseltin telefon bilgisayar vs. Ailesine de takilmayin o imaji verdirtmeyin artık kendinize kadınların ilgi beklemesi eş aileleri için baskı kurmak ve oglanlarini sıkmak anlamına geliyor malesef ki Adem hocamizi takip edin eşinize bulduğunuz firsatlarda dinlenmeyi deneyin ne olursa olsun gulumseyin onu nasıl karşılıyorsunuz mesela işten geldiğinde bunlar gerçekten çok önemli şeyler

havin ocal

New member
durumuna çok üzüldüm.Ama sabırlı ol ve çocuğunla güzel bir yaşam sürdürdüğünü eşin olmadan da çok eğlenceli olduğunuzu hissettir derim.Çünkü eğer içindeki cehennemi cennete çeviremezsen gittiğin her yer cehennemdir.Ona hakkettiğini yaşat ve çocuğunla çoooooooooooook mutlu ol ve kendine yetmeye çalış ki şaşırsın bana hiç sızlanmıyor diye meraktan size takılsın.

Ne yapacagimi sasirdim ailesine bu izlenimi veren Esim mi yoksa eșimi Bana karșı sisiren ailesi mi ailesi ona sürekli acidiklarini soyledikleri için MI esim sürekli Bana beni çok sıkıyorsun diyor yoksa eșim ailesine böyle MI anlatiyor beni
Merhaba Meryem hanım. Arkadaşlar biraz anlatmış, ben de bişeyler yazmak istedim. Kendinizle ilgilenmeniz bence de önemli. Acaba o mu sizinle vakit geçirmek istemiyor ya da siz mi ondan ayrılamıyorsunuz biraz düşünün. Eşiniz olmadan mutlu ve huzurlu olabilirsiniz. Yanlış anlamayın o evde yokken demek istedim. Siz onun yokluğunda enerjinizi yüksek tutabilirseniz eşiniz geldiğinde onu da eğlendirebilirsiniz. Önemli kan sizin kendinizi nasıl hissettiğiniz. Hayat üstünüze üstüne geliyorken bile vardır bunda bi hayır deyip huzurlu kalabilmek asıl mesele. Pedagoji okulu videolarını YouTube dam izleyebilirsiniz. Böylece farkındalığınız artmış olur. Bırakın eşinizi kendi haline siz kendinize değer verin kendinizi ağırlayın evinizde. Bi kahve yapın kendinize ben değerliyim deyin . Huzurlu günler . Selametle...

aliyasa

New member
[MENTION=7211]Meryem13[/MENTION]

Öncelikle merhabalar,

Yeni bir yere taşınmanız ve çevrenizde kimse olmaması durumu sizi çok derinden etkiliyor ve ister istemez yalnızlık içinde kendiniz ile boğuşmak durumunda kalıyorsunuz. Bu durum sizin psikolojik durumunuzu kötü yönde etkiliyor, çevrenizde kimse olmaması durumu sizi eşinize bağımlı hale getiriyor. Bunu bir slogan yapsak size şunu söyleyebilirdim '' bağımlı olma, bağlı ol'' hayatınızı bir insana bağımlı olarak sürdürmeyin. Yani demek istediğim şu size bulunduğunuz bölgede kadınlar lokali olur veya çeşitli kurslar olur bu gibi sosyalleşme imkanlarınızı kullanın ve kendinize bir uğraş ve çevre oluşturun sonrasında eminim ki kendinizi rahat hissedeceksiniz.
Kafanızda ayrılık vb. durumları en azından şimdilik atın fevri davranmayın, bulunduğunuz ortamdan kaynaklı olan bir sorunlar için yuvanızı dağıtma durumuna girmeyin sizde o şehirde bir süre sonra kendiniz için sosyal ortamlar bulup birçok arkadaş edinecek ve daha güzel vakit geçirme imkanına sahip olacaksınız sadece biraz sabır edip bu dediklerimi kendinize göre uygulamaya çalışın.