Cok uzuluyorum,nerede hata yapiyorum?

mehdi2016

New member
merhaba.bu aralar her problem oldugunda sizinle paylasmaga alisdim.Oglum biraz kaprizli cocuk.Yani istediyi olmayinca kapriz yapar,hayir denilince kizar.istediyinin olmasini ister.Bence normal 18 ayliq,henuz basqa bir sey beklemiyorum.Amma esim anlayis gostermiyor.Hayir,olmaz dediyinde oglum kendini atar,basini geriye vurur,kucakladigimiz zaman bizi iter.Men o zaman sadece yaninda bekleyib kendinin ihtiyaci oldugunda sarilirim,oksarim.amma babamiz sinirli.bu cocuk neden boyle?nerede hata yaptiq?duzgun yetismiyor diyor? ne yapayim? gercekten hata mi yapiyorum.bildiyim kadariyla Adem hocanin onerdiyi seyleri yapiyorum.Amma belki bilmeden yanlis yapmisim.ya da normalsa bunu esime nasil anlatayim?oglumla aralarinda hafif soguuk var son zamanlar cunki cocugun bazi davranislarini sevmiyo,inad ediyor,oyuncaklarini atiyo,,aglayarak elde etmeye calisiyo.Amma hic zaman aglayarak elde etmedi.yani mesela hayir olmaz dediyim seyi agladigi zaman vermemisem.Her seye hayir demirik.zararli olan seylere hayir deyirik.Ne olur yardim edin.bazan ne olur biraz oynaya bilersen oglumuzla dediyimde artiq oynaya bilmirem,men leqolari ust uste duzuyorum o sokub atiyor,sinirime dokunuyo soyuluyor.cok uzuldum amma hec ne soylemedim.

mehdi2016

New member
Baglanma hiss ediyorum cok sukur,cok guzel bir iliskimiz var.Biraz kaygili bir anneydim evet,amma Adem hocayi ve bu grupu taniyana kadar.Amma simdi cok rahatim.Sadece uzuluyorum oyle deyince.Sizin soylediklerinizi soyleyirem yani kendini ifade ede bilmir deyirem.Deyir bence nevroloji sorunlari var,ya da problem bizde dogru yetisdiremiyoruz.Calisaram yene de.Belke de elesdirirmis kimi anlasilmisam.cok tesekkur edirem.InsAllah her sey guzel olur.Sadece esim boyle olunca ben bebegimle yalniz oldugumu dusunuyorum.Uzuluyorum.kizmazin deye cok zaman baska odada oynuyoruz ki rahatca yesin,uyusun.Ne deyim.amma asla bebegime yansitmam hayir.emziriyorum,beraber yatiyoruz,adem hocanin dediklerini yapmaya calisiyorum.Amma ne deyim.Dusundum belke normal deyil.Amma soylediniz ki normal.cok sukur.

mehdi2016

New member
cok tesekkur ederim Atika hanim.Allah razi olsun cok rahatlatdiniz.Bir sorum olsa lutfen cevaplarmisiniz?Bebegime yapa bilmediyi seylerde,istersen yardim edeyim soyluyorum,cok zaman onun yerine bir seyler yapdigimi fark etdim.Yani kendi yapa bilir de amma menim yardimima ehtiyac duyur hale geldi.Adem hocanin bir yazisi vardi,cocugun kendi yapa bileceyi seyi evebeynin yapmasi dogru olmaz deye.Onu okudukdan sonra yavrum sen kendin yapa bilirsin,soyluyorum.Cok zaman kiziyo yine yapmami istiyo.Agliyo,ben de aglamasina dayanamayib yine yapiyorum.Artiq bir zey yapmak istediyinde benim elimi tutaraq o istediyi seye parmagimi dokunduruyo kendi eli gibi.Yanlis yapdigimi dusunuyorum.Nasil telefi edeyim?aglatmak da istemiyorum.