Devamlı Ağlayan Çocuğa Nasıl Davranmalı

Pedagoji Okulu

New member
Günümüzde anne babaların en büyük sıkıntılarından bir taneside sürekli hergün ağlayan çocuklar ve ağlayarak bebekler çocuklar anne babalarına istediklerini kolayca yaptırabiliyor Adem güneş hocamız devamlı ağlayan çocuğa nasıl davranılmalı kısa cevaplar veriyor.

Not : Mobil Telefondan Girenler Siyah Kutucuğa Listen İn Browser tıklayın. iyi Dinlemeler.

Son düzenleme:

Ayşe Gençer

New member
Günümüzde anne babaların en büyük sıkıntılarından bir taneside sürekli hergün ağlayan çocuklar ve ağlayarak bebekler çocuklar anne babalarına istediklerini kolayca yaptırabiliyor Adem güneş hocamız devamlı ağlayan çocuğa nasıl davranılmalı kısa cevaplar veriyor.

Not : Mobil Telefondan Girenler Siyah Kutucuğa Listen İn Browser tıklayın. iyi Dinlemeler.

Merhaba sevgili Pedagoji Okulu,

Açtığınız konuyu görünce aklıma kızımın trajikomik kitabı geldi. Kitabın adı "Her Şeye Ağlayan Kız".
Şöyle başlıyor: Çikolatayı çok seven çocuk olur, elmayı çok seven çocuk olur, böreği çok seven çocuk olur, biber dolmasını çok seven çocuk olur. Ama ağlamayı çok seven çocuk olur mu?
Olur...
Bitişiğimizdeki daireye yeni taşınanların çocuğu ağlamayı çok seviyor.
....

Aslında çocuklarımız ağlamayı sevmiyor da onlara bunu biz alıştırıyoruz.
Bu kitap da artık kime yarar bilmem, isteklerini ağlayarak yaptırıp duran çocuklara mı yoksa onlara bu alışkanlığı farkında olmadan kazandıran ebeveynlere mi!

Kitap Bilgi Yayınevinden çıkmış, yazarı Muzaffer İzgü :)

Not: Kitap üzerinde 1. ve 2. sınıf yazıyor ama sanırım okuma öğrenen çocuklar için düşülen bir not bu. Yoksa 5 yaşındaki kızımın çok rahat takip ettiği bir kitap. Toplam 22 sayfa :)

Ekli dosyalar

• 0000000324961-1.jpg
    0000000324961-1.jpg
    64.3 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:

Sidraeyyub

New member
Tıpkı kendi anne babalarımızda oldugu gibi bızlerde de çocuklarımızın aglamasını engellemeye yönelik bir eğilim var. Bırakalım çocuklar bıraz aglasın. Tabı bu aglayarak gerılım boşaltma ıhtıyacınolan bır bebek için söz konusu degıl:D

Fatmaecemsu

New member
Merhaba sevgili Pedagoji Okulu,

Açtığınız konuyu görünce aklıma kızımın trajikomik kitabı geldi. Kitabın adı "Her Şeye Ağlayan Kız".
Şöyle başlıyor: Çikolatayı çok seven çocuk olur, elmayı çok seven çocuk olur, böreği çok seven çocuk olur, biber dolmasını çok seven çocuk olur. Ama ağlamayı çok seven çocuk olur mu?
Olur...
Bitişiğimizdeki daireye yeni taşınanların çocuğu ağlamayı çok seviyor.
....

Aslında çocuklarımız ağlamayı sevmiyor da onlara bunu biz alıştırıyoruz.
Bu kitap da artık kime yarar bilmem, isteklerini ağlayarak yaptırıp duran çocuklara mı yoksa onlara bu alışkanlığı farkında olmadan kazandıran ebeveynlere mi!

Kitap Bilgi Yayınevinden çıkmış, yazarı Muzaffer İzgü :)

Not: Kitap üzerinde 1. ve 2. sınıf yazıyor ama sanırım okuma öğrenen çocuklar için düşülen bir not bu. Yoksa 5 yaşındaki kızımın çok rahat takip ettiği bir kitap. Toplam 22 sayfa :)

Dört yaşındaki kızım herşeye ağlaması bebek gibi davranması sürekli altını ıslatması bizi bezdiren durumlar artık o kadar bezdimki sağlıklı davranamaz düşünemez oldum tahammül noktam tükendi nerdeyse psikolojim bozuldu yarın sorunsuz bir gün olsun diye dua eder oldum herşeyi denedim oyınsa oyun konuşmaysa pdr yardımı hepsi ama yok olmuyor napıcam bilemiyorum artık

Ayşe Gençer

New member
Dört yaşındaki kızım herşeye ağlaması bebek gibi davranması sürekli altını ıslatması bizi bezdiren durumlar artık o kadar bezdimki sağlıklı davranamaz düşünemez oldum tahammül noktam tükendi nerdeyse psikolojim bozuldu yarın sorunsuz bir gün olsun diye dua eder oldum herşeyi denedim oyınsa oyun konuşmaysa pdr yardımı hepsi ama yok olmuyor napıcam bilemiyorum artık

Merhaba Fatmaecemsu,

Bahsettiğiniz şeyler bir problemin alarmı ki bunun güvenli bağlanma olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum.
Bir problem olduğunda kaynağını bulup onarmadan onunla mücadele etmek sizin için de çocuğunuz için de gerçekten çok yıpratıcı olur ve aranızdaki bağa zarar verir.

Acaba güvenli bağlanma konusunda Adem Hocamızı dinlediniz mi ta da "Güvenli Bağlanma" kitabını okudunuz mu? 31 Aralık'ta yani yarın Adem Hocamızın tam da ihtiyanız olan bu konuyu anlatacak. Lütfen kaçırmayın olur mu? Facebook ve YouTube üzerinden saat 22:00'de yayınlanacak.
İnanıyorum ki programda sorularınızın kaynağına ulaşabilirsiniz. Programdan sonra isterseniz yeniden konuşalım neler yapabiliriz fark ettikleriniz tespitleriniz üzerinden.

Ekli dosyalar

• IMG_1714.jpg
    IMG_1714.jpg
    79 KB · Görüntüleme: 4

Fatmaecemsu

New member
Mutlaka dinlycem Adem hocayla yeni tanıştım diyebilirim öncesinde telegramdaki konuşmalarından dinşediklerim olmuştu ama hepsini değil tabikide bağlanmayı genelde bebek anne ilişkisinde bağlantlı olarak dinlemiştim.Dün kitapevinde kitaplarını almak istedim kararsız kaldım önce hangisinden başlamalıyın bana uygun olan hangisi

Ayşe Gençer

New member
Mutlaka dinlycem Adem hocayla yeni tanıştım diyebilirim öncesinde telegramdaki konuşmalarından dinşediklerim olmuştu ama hepsini değil tabikide bağlanmayı genelde bebek anne ilişkisinde bağlantlı olarak dinlemiştim.Dün kitapevinde kitaplarını almak istedim kararsız kaldım önce hangisinden başlamalıyın bana uygun olan hangisi

Bahsettiğim "Güvenli Bağlanma" kitabı ile başlamanızı tavsiye ederim.

http://www.pedagojiokulu.com/showthread.php/855-Guvenli-Baglanma-Kitabi

:)

Fatmaecemsu

New member
Sonrasonda hangisini almalıyım devam etmeliyim mahremiyet eğitimini önerirmisiniz gitmişken hepsini aliyim.çok teşekkürler