Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu:(

Furkiş

New member
Merhaba 9 yaşında ve 6 yaşında Allah bağışlarsa iki tane oğlum var büyük oğlum dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu tanısı var aşırı yaramaz sinirli agresif şiddete megilli bir çocuk 3 yaşında risperdal kullandık 6 yaşında ritalin şimdi de Concerta kullanıyoruz ama çocuğum uyumuyor yemek yemiyor doktora söyledik düzelir dedi ama 6 ay oldu ben sürekli ağlıyorum eşim sen çocukları yetiştir ben çalışıyorum bu senin işin degip yükü bana yükledi ben bir kitapla başlamak istiyorum ne önerir siniz bana lütfen yardımcı olurmusunuz bir anne olarak üzülüyorum ve bu durum kardeşini de olumsuz etkiliyor dersleri kötü ve kurallara uymayan biri bütün gün PC de oyun oynamak istiyor ne yapmalıyım

Merhaba 9 yaşında ve 6 yaşında Allah bağışlarsa iki tane oğlum var büyük oğlum dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu tanısı var aşırı yaramaz sinirli agresif şiddete megilli bir çocuk 3 yaşında risperdal kullandık 6 yaşında ritalin şimdi de Concerta kullanıyoruz ama çocuğum uyumuyor yemek yemiyor doktora söyledik düzelir dedi ama 6 ay oldu ben sürekli ağlıyorum eşim sen çocukları yetiştir ben çalışıyorum bu senin işin degip yükü bana yükledi ben bir kitapla başlamak istiyorum ne önerir siniz bana lütfen yardımcı olurmusunuz bir anne olarak üzülüyorum ve bu durum kardeşini de olumsuz etkiliyor dersleri kötü ve kurallara uymayan biri bütün gün PC de oyun oynamak istiyor ne yapmalıyım

Allah bagaslasin evlatlarinizi. Ne güzel iki evlat sahibi olabilmek..
Ben nacizane bir iki soru soracağım,affedin.
Şiddet var mi evinizde?
Sinirli misiniz?
Bir öğrencim var, böyle teşhisi var onun da DHB. Sınıfta başka evde baskaymis. Sınıfta gayet lokum gibi. Yanlız ona sinifca organize olup son derece kibar davranmaya dikkat ediyoruz. Sürekli sarılıp öpüyoruz. Çocuk sadece akademik olarak biraz geri. Annesi hayret ediyor nasil vurmuyor mu kimseye, ittirmiyor mu, kosmuyor mu diye. Ama onu pamuklar üstünde tutuyoruz inanin bana.
Evde ise anne çoook sinirli. Kendisi anlatiyor zaten çok şey yaptim ona diyor.
Bakin Adem Güneş hocanin tam da bu konuyla ilgili gectigimiz aylarda Pedagoji Okulunda Dikkat Dağınıklığı dersi var. Muhakkak izleyin. Lütfen. Burdan baslayabilirsiniz işe.
Kitap olarak arkadaşlar ne tavsiye ederler 9 yaş çocuğuna yardim icin? ? .?