Dikkat Güçlendirme Kitapları

Ayşe Gençer

New member
Doç Dr. Osman Abalı'nın yaş yaş hazırlanmış dikkat güçlendirme setlerini kızımla yaptık. Kızım da hediye ettiğim çocuklar da çok keyifle yaptılar.
Dikkate etkisi ne kadar ölçüldü, işe yaradığı görüldü bilemem ama çocukla keyifli zaman geçirmeye yaradığı aşikar.

Bu arada bir dönem oyuncaksız, sadece diyaloglarla oynadığımız hayal gücü oyunlarından (mesela mide bağırsakçılık, terzicilik, pet shopçuluk ...gibi) oyunlardan yorulduğumda benim için dinlendirici bir vakit geçirme süreci oluyordu. Tavsiye ederim sevgili anneler...

D&R'larda var internetten de sipariş edilebiliyor. Yılda bir kere aldığımızdan hala öyle mi bilmiyorum ama mesela D&R'ın internet sitesinde 15-20 lira kadar daha ucuzdu mağazasına göre bu da küçük bir hatırlatma olsun :)

Not: Bu arada mide bağırsakçılık da nasıl bir oyun derseniz, mide ile bağırsak arasında geçen diyaloglardı. Birimiz mide, birimiz bağırsak oluyorduk. Of bu çocuk yine sağlıksız şeyler gönderdi, tüh kana gönderecek faydalı bir şey bulamıyorum, ya da aaaa bu harika yiyecek de neyin nesi nasıl da faydalıymış gibi, dans ederek sindiriyordu mutlu olduğu için, kötü yiyecek geldiyse yüzü biraz asık, üzgün çocukla konuşuyordu mide onu bilinçlendirmeye çalışıyordu, mide şöyle diyordu bağırsağa ben de işlem tamam sana gönderiyorum. Salıncakta sallanmak bitti, biraz da döner kaydırağa geçsin yiyecekler...
:)

Son düzenleme:

Hüsna

New member
DGS setini biz de oğlumla yapmıştık. Çok eğlenerek yapmıştı. Tavsiye ederim.
Biz Kontrol yayıncılığın ze kare setini de beğendik. Fiyat olarak yüksek gelebilir fakat tekrar tekrar kullanılıyor. Bazı bloglar aracılığıyla sitedeki fiyatından indirimli alınabiliyor.

Ayşe Gençer

New member
Biz Kontrol yayıncılığın ze kare setini de beğendik. Fiyat olarak yüksek gelebilir fakat tekrar tekrar kullanılıyor. Bazı bloglar aracılığıyla sitedeki fiyatından indirimli alınabiliyor.

Sevgili Hüsna,
Onu bilmiyordum, çok teşekkürler tavsiyeniz için. İlk fırsatta bakacağım :)

Ayşe Gençer

New member
..... Ne Yanlış Neden Yanlış...../Pencere-Sey/ Pedagog Yeşim Kesgül Sercan ve Nur Akarsu

Kitap tuhaflıklarla dolu resimlerden oluşuyor ve 5 yaşına girmek üzere olan kızım bu tuhaflıkları bulurken çok eğleniyor. Kitap renklendirilmemiş. Çocuk resimdeki tuhaflıkları bulduktan sonra onları boyayabilir de! Ayrıca bu görsel çalışmaların yanında sözel çalışma sayfaları da var.
Bu tip çalışmalarda uzmanlar düşünme, problem çözme, akıl yürütme, ilişki kurma gibi konularda ve dil gelişiminde çocuklara fayda göstermesini amaçlıyorlar.

İşte arka kapak yazısı:[/B

Düşünme Becerileri Dizisi'nin ilk kitabıdır. İki tip çalışma sayfası vardır.
1.Görsel çalışma sayfaları: Bir çok yanlış içeren resimlerden oluşmuştur.
2.Sözel çalışma sayfaları: Görsel çalışma sayfalarının içerdiği konular çerçevesinde çeşitli sözel uslamlama sorular ve alıştırmalarından oluşmuştur.
Çocuğun görsel çalışma sayfalarındaki yanlışlıkları bulması, neden yanlış olduğunu açıklaması ve sözel çalışma sayfalarında istenen çeşitli alıştırmaları yetişkinle birlikte yapması istenmektedir.
Usavurma, düşünme, doğruyu yanlıştan ayırma, doğru tahminde bulunma, sorun çözme becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.
Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl daha verimli olacağı "Kullanırken..." bölümünde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır.
Farklı biçimlerde kullanmak koşuluyla hazırlık, ilköğretim 1., 2. ve 3. sınıf öğrencilerine uygundur. Ayrıca daha büyük olup çeşitli güçlükler yaşayan öğrenciler için de yararlı olacaktır.

Ekli dosyalar

• 0000000199759-1.jpg
    0000000199759-1.jpg
    85.7 KB · Görüntüleme: 10

Umutluana

New member

Aynen ben de oğluma aldım çok güzel bir oyun seti. Ze Kare Smart her yaşa uygun var, ve bitmiyor sürekli oynuyor çocuk.