Doğal Ev Yapımı Sirke Nasıl Yapılır?

Betül

New member
Uzun zamandır elma sirkesi nasıl yapılır , en doğru hazırlanış hangisi diye diye videolar izledim iyice karıştırdım. Doğal elma sirkenin için kaya tuzu atılıyor mu? Neler atılması gerekiyor? bu gibi soruları hep araştırdım kafam iyi karıştı umarım belki birisi çıkar forumda elma sirkenin doğru hazırlanışını yazabilirse veya video linki koyabilirse bende yapmak istiyorum. Marketlerde bulunan sirkeler aman Allahım zehir içiyormuşuz vucudumuz için resmen çok şaşırdım. Aidin Salih kitabında da bu anlatılıyor. lütfen yardım edn

Esraa.

New member
Uzun zamandır elma sirkesi nasıl yapılır , en doğru hazırlanış hangisi diye diye videolar izledim iyice karıştırdım. Doğal elma sirkenin için kaya tuzu atılıyor mu? Neler atılması gerekiyor? bu gibi soruları hep araştırdım kafam iyi karıştı umarım belki birisi çıkar forumda elma sirkenin doğru hazırlanışını yazabilirse veya video linki koyabilirse bende yapmak istiyorum. Marketlerde bulunan sirkeler aman Allahım zehir içiyormuşuz vucudumuz için resmen çok şaşırdım. Aidin Salih kitabında da bu anlatılıyor. lütfen yardım edn

yazınızı okurken aıdın hanımın kıtabında yazdgnı duusnuyordum kı sızde orda gormussunuz.aslında kıtapta nasıl yapılacagıda anlatılıyor bakın ıstersenız..

baharibeklerken

New member
Tuz atılması fermantasyonu yavaşlatır tavsiye etmem.
Fetmentemutfagim sitesindeki tarifi yapabilirsiniz.
Dibe cokene kadar Hergun karistirmak ,klorsuz su kullanmak, hava almasi ve sinek girmemesi icin bir bezle kapatmak önemli. Diger detaylar kişiden kişiye değişir.