Egoist bir eşle nasıl başa çıkılır???

Kafamdaki ses

New member
Merhabalar herkese... On yıllık evliyim ve bizim en büyük sorunumuz eşimin herşeyi ben bilirim demesi. Üstelik bunu kabul bile etmiyor. Ben senin fikirlerini önemsiyorum diyor fakat icraatta böyle bir şey yok.. Nasıl davranmalıyım eşime???

Kafamdaki ses

New member
Bağ kurmak derken???? Onun anladığı yaşama şekli ben isteyeyim diğerleri yapsın.. Empati yok eşit görmek yok sadece onun duyguları ve istekleri var... Böyle biriyle nasıl bağ kurulur ki

Sevgili [MENTION=12057]Kafamdaki ses[/MENTION], bağ kurmak, kurabilmek şunu yapın kurulur diyerek olabilecek birşey değil aslında. Biliyormusunuz 6 yıldır bunu öğrenmeye, uygulamaya, yanlışlarımı düzeltmeye, sürçmelerimi tamir etmeye çalışıyorum. Kendime 6. yılda sıra gelebildi, ama gördümki ilk başlamam gereken yer burasıymış, kendimmiş."Ben senin fikirlerini önemsiyorum" u cümle içinde kullanabiliyor ( icratte olmasa da) olması bile eşinizle bağ kurabileceğinizi gösteriyor aslında. Pedagoji okulu videolarını izleme şansınız oldu mu? You tube da da var. Aslında özellikle eş ile ilgili kısımları oradan bi dinleseniz, işin uzmanından bağ kurmayı, eşe ulaşmayı, aidiyeti yakalamayı dinlemiş olursunuz ama?

Kafamdaki ses

New member
Evet videoları izleme şansım var. İzleyeceğim mutlaka.. Benim kafama takılan şey eşim değişmek istemiyor ve o değişmedikçe bana ve oğluma kötü davranmaya yok saymaya devam edecek... Ben onunla bağ kurabilirsem değişmeyi düzelmeyi ister mi???