emmeyi bir anda bıraktı🙁

Derya birkan

New member
Merhabalar sevgili arkadaşlar epey zamandır yazamıyorum.Kızım 30aylık .24 ayının 2.haftasıydı.yogun emmelerimiz vardı.Birgün kızımla mutfakta bişeyler yaparken eşim aradı ve konuşmaya başladık .eşim bana bugün bir hastam geldi yanında 3yaşlarında kızı vardı .küçük kızın annesine “çikolata verebilirmiyim küçük hanıma dedim ?”anneside verebilirsiniz hocam diş tedavisi bitti dedi.eşimde sormuş neden tedavi oldu?uzun süre emmeden dolayı (geceleri)dişler çürüdü .tabi ben bu arada çok fazla tepkiler verdiğim için kızım beni öylece izliyor.sonra telefonu kapattım “kızım sordu ne olmuş anne?”olayı anlattım .dinledi ve sonra bana “göster çürük dişi dedi“benimde aklıma telefondan çürük diş fotoğrafları açıp göstermek geldi.ve gösterdim.veee işde sonra söylediği şey artık emmeyecegim oldu.kendiyle savaştı emmek istediğinde telefon isteyip çürük dişe baktı, baktı .ne yapacağımı bilemedim olan olmuştu .gel em desem dişim çürür diyecekti.beklesim ama emmek istiyorum demedi.uykusu geldiğinde gel beni uyut ama emmeyecegim diyordu.emmek istedikçe telefonda çürük diş istedi .3gün böyle sürdü.sonra telefonda istemez oldu.kendiliğinden gelişen bu olayı size anlatmak istedim .davranışlarında olumsuz yönde değişiklik olmadı.fakat ileride görünür mü bilemiyorum ve hep kafamda soru işareti oluyor.bebek olan eve gittiğimizde annesini emen bebek gördüğünde anne !dişleri çürüyecek dediğinde .kızım daha dişleri çıkmamış bak deyip gösterdiğim oldu.yada az dişi olanlarada daha 2yaşını geçmemişler le cvp lar verdim .umarım kalıcı bir durum olmamıştır.hatta aynı yaşta olan arkadaşına emzik emdiğini gördüğünde benden telefonda çürük diş fotoğrafı açtırıp arkadaşına emzik emersen dişin böyle olur demişligi bile var.yani aşamalı bırakma yaşayamadan böyle birşey yaşadım .duyarlılığından olduğunu düşünüyorum.ama ileride etkileri kötümü olur Bunuda bilemiyorum.şimdi 30aylık ve tuvalet eğitiminide tamamladık.uyumluydu ve kolay oldu.

Son düzenleme: