emzirirken agresif davranma

kelebekk pembe

New member
yı gunler hocam on beş aylık kızım var. iki aydır onu emzırmek istemıyorum.kızım emerken cok sinirli oluyorum ve onu hırpalıyorum.elimde olan bişey degil cok uzuluyorum.neden böyle oluyor ne olur bana yardım edin.cok aglıyorum böyle hissetmek istemiyorum.

Sabah

New member
yı gunler hocam on beş aylık kızım var. iki aydır onu emzırmek istemıyorum.kızım emerken cok sinirli oluyorum ve onu hırpalıyorum.elimde olan bişey degil cok uzuluyorum.neden böyle oluyor ne olur bana yardım edin.cok aglıyorum böyle hissetmek istemiyorum.

Merhaba
Ne hissederek ne dusunerek emzirmek istemiyorsunuz? Oncesinde rahat miydiniz emzirirken? Ne tetikledi bu sikintiyi bunu en iyi siz bilirsiniz.. Nicin sinirleniyor olabilirsiniz?

Merhaba [MENTION=4032]kelebekk pembe[/MENTION]

Ne kadar güzel ki yavrunuzu 15 ay emzirmişsiniz. Bebeğiniz sizi reddetmiyor, sedece sizin içinizde hissettiğiniz bir duygunuzdan kaynaklı emzirmeyi kesiyorsunuz sanırım. Son iki aydır demişsiniz, tam olarak son iki aydır ne hissediyorsunuzda sinirleniyorsunuz? Bunu paylaşabilir misiniz acaba.? Sanırım içinizde suçluluk duygusuda yaşıyorsunuz. İnş. 24 aya tamamlayabiliriz.
Çocuğunuzu emzirirken, içinizde beliren sizi rahatsız eden bir çağrışım mı oluyor acaba. Yada emzirme duygusunu başka bir duygu ile bağdaştırıyor olabilirmisiniz son zamanlarda?
Eğer başka bir duyguyla çağrışım oluyorsa, Bununla ilgili yaşadığınız hissin derinliğine göre yaklaşmak gerekir. Adem hocamın anlattığı "hissi hissetme, hissi anlamlandırma ve hissi yönetme" olarak bahsettiği kısımlar var.
Burada hissinizi anlamlandırdıktan sonra yönetme noktasında duruş sergilemeniz gerekir. Size hissettiren şeye rağmen, bu duygunuzu yönetmeniz. ! Eğer hissiniz çok derin ve sizi rahatsız ediciliği yönetemeyeceğiniz durumda ise bir yardım almanızı tavsiye ederim.

kelebekk pembe

New member
Hocam Allah'a şükür kızım emme konusunda çok istekli buna mutlu oluyorum.ama kızımı emzirirken vücudumda tuhaf bir etki oluyor doğum yaptığım yerde hafif ağrılar oluyor o emerken.buda beni istemsiz olarak sinirlendiriyor ve kızımı bi anda memeden çekiyorum.sonra oda ağlamaya başlıyor.bende üzülüyorum tekrar sakince emzirmeye çalışıyorum ama yine aynısı oluyor.neden böyle oluyor diye bende ağlıyorum kızımı 24 aya kadar emzirmek istiyorum tabiki hiç memeden ayırmayı düşünmedim.ama ben böyle agrasif olunca kizimda etkileniyor onu sevmedigimi düşünecek diye korkuyorum.ben çok zor bir doğum geçirdim normal doğum yaptım ama hemen iyileşemedim.drlar rahim damarına kadar dikis yaptıklarını söylediler.dogumdan sonra iki ay yattım otursmadim kesinlikle.acaba bu olayın zor doğum yapmamla ilgisi olabilir mı bilmiyorum ama kızımı mutlu bir şekilde emzirmek istiyorum;(

Sabah

New member
Agrilariniz iki aydir mi artti? Kadin Dogum doktoruna muayene olabildniz mi kontrol amacli? [MENTION=1143]Psk. Serpil Yeşilkurt[/MENTION] hocam daha net bilgi verecektir bu konuda.

kelebekk pembe

New member
hayır iki aydır degil son dört aydır hissediyorum bu duyguyu . dogum da yasadıklarımı uzerimden hala atamadm bu yuzden kontrole gıtmeye korkuyurum. @Psk.Serpil hanımın bilgisini bekyorum tesekkurler

Merhaba

Çocuğu emzirdikçe Rahim toplanır, ve bu sürede ağrılar oluşabilir. Ama sizin ağrılarınız sonradan başlamış, Bununla ilgili, tam bir bilgim Yok, doktorunuzla görüşmeniz iyi olacaktır.
Selamlar..