en iyi sünnet yapan hastaneler

Rukiye

New member
Merhabalar..5.5 yaşındaki oğlumuzu en kısa zamanda sünnet ettirmek istiyoruz..bu yaşta edilmesi uygunmu acaba??birde narkoz almasını istemiyorum fakat hassas bir yapısı var psikolojik olarak etkilenebilir diye uyutarak sünnet ettiririz diye düşünüyorum.. başka yöntemler varmı??doktor tavsiye edebilecek olan varmı..şimdiden teşekkürler yorumlarınızı bekliyorum..

Emek

New member
Merhabalar..5.5 yaşındaki oğlumuzu en kısa zamanda sünnet ettirmek istiyoruz..bu yaşta edilmesi uygunmu acaba??birde narkoz almasını istemiyorum fakat hassas bir yapısı var psikolojik olarak etkilenebilir diye uyutarak sünnet ettiririz diye düşünüyorum.. başka yöntemler varmı??doktor tavsiye edebilecek olan varmı..şimdiden teşekkürler yorumlarınızı bekliyorum..

Ben doktor tabsiye edemicem rukiye hanim ama sunu soyleyebilirim erekn yaptirmakda fayda var.Benim oglum geneel anestezi aldi yaptirdigimiz hastane de baska yontem yoktu cunki.Anestezi yaparken agri kesici igne de vurmuslardi.Cok sukur hic agrisi olmadj acisi da.Bolgesel anestezi sizin bebisinize uygun olur mu yasi itibariyle cok kucuk cunki yapmiyolar genellikle kucuk bebeklere.Ama birindrn duymustum yari bayiltma yontemi de varmis.

fatoş123

New member
Ben doktor tabsiye edemicem rukiye hanim ama sunu soyleyebilirim erekn yaptirmakda fayda var.Benim oglum geneel anestezi aldi yaptirdigimiz hastane de baska yontem yoktu cunki.Anestezi yaparken agri kesici igne de vurmuslardi.Cok sukur hic agrisi olmadj acisi da.Bolgesel anestezi sizin bebisinize uygun olur mu yasi itibariyle cok kucuk cunki yapmiyolar genellikle kucuk bebeklere.Ama birindrn duymustum yari bayiltma yontemi de varmis.

eski usul sünnet yapanlar var mı acaba ?

şifa

New member

Ankarada deva tıp merkezi var oğlumu orda sünnet ettirdim 8 aylıktı ne kadar erken olursa okadar iyi oluyor.ve sünnet eden uzman doktor işini bilen inançlı birisi. Besmele çekerek başladı ve sürekli salavat ve tekbir okuyarak yaptı işini. Bizede sizde okuyun dedi. çok memnun kaldım ve eski usul sünnet istedik. O şekilde yaptı ankarada olanlara tavsiye ederim

Rukiye

New member

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

şifa

New member
Eski usul sunnet nasil oluyo sifa hanim? Simdikilerle arasindaki fark ne? Benim oglum 4 yasinda suanda uygun bi zman degil dimi sunnet icin

Msjınızı gördüğümde cvp yazma fırsatım olmamıştı sonradan da unutmuşum kusura bakmayın. Eski usul sünnet kesilmesi gereken yerin kesilip lazer ve estetik dikişle dikilmesi şeklinde oluyor. Şimdilerde klips yöntemi uygulanıyor kesilmesi gereken yer kesilmeden önce klips takılıyor ve kesilecek bölüm sonradan kesiliyor. Dr bana anlattığı bu. Aslında ikisi de aynı şeye çıkıyor ama ben eski usul tercih ettim. Çünkü sünnet şekli bu. Bir sitede okudum eski usul sünnet ile klipsli arasındaki farklar diye. Dikiş izi kalır filan demiş estetik dikiş yapıldı benim oğluma hiç bir iz yok. Ve dikişli olunca çamaşır ve bez bağlanmaz demişler tam tersi bebeğim bezliydi 8 aylıkken yaptırdım bezden çıkmadan yaparsak daha çabuk iyileşme sağlanır dedi dr. Ve dediği gibide oldu. Pansuman da gerekmedi. Yaş olarak sormuşsunuz inanın hiç bir fikrim yok ama ya bebekken yada biraz daha büyüdüğünde olması gerektiğini duymuştum tabi araştırmak lazım.

Emek

New member
Cok tsk ederim bilgi sahibi oldum sayenizde.ilkokul cagini beklemek dogru olacak sanirim.cunki oglumda gozlemledigim bi yerine elledigin zaman cok agliyo.rahatsiz oluyo.eski usul yaptirmak kafama yatti tskler sifa hanim:)

Sinem hanim Adem hoca 3 yasina kadar eger yapilmadiysa 7 yasindan sonrasino oneriyor.Sizi oglunuz da 3 yasini gectigine gore 7 yasondan sonra yaptirmaniz daha uygun olur:)

malpy

New member
Ankarada deva tıp merkezi var oğlumu orda sünnet ettirdim 8 aylıktı ne kadar erken olursa okadar iyi oluyor.ve sünnet eden uzman doktor işini bilen inançlı birisi. Besmele çekerek başladı ve sürekli salavat ve tekbir okuyarak yaptı işini. Bizede sizde okuyun dedi. çok memnun kaldım ve eski usul sünnet istedik. O şekilde yaptı ankarada olanlara tavsiye ederim

Merhaba, ben de ankara'dan yazıyorum. 4 aylık oğlumu sünnet ettireceğim ama eski usul olsun istiyorum. bir de bu işin manevi tarafı da var. dr.un tarzı hoşuma gitti, acaba ismini de paylaşır mısınız.

Teşekkürler