ergenlik

GÖKYÜZÜ

New member
14 yasında kızım var ergenlik döneminden geçiyoruz .televizyon izlediğimiz gün çok hırçın öfkeli ve her şeye bağırıyor ne yapacağımı şaşırdım ergenlikte 100 temel kitabı okumadım ilk fırsatta okuyacağım bana ne tavsiye edersiniz .normal zamanlardan daha fazla sıkıntı çıkartıyor.Televizyon izlemesini nasıl planlamalıyım tamamen kaldırsam olmuyor izleyince çok akrasifleşiyor ne yapacağımı şaşırdım yardımcı olursanız çok sevineceğim

savaşçı

New member
14 yasında kızım var ergenlik döneminden geçiyoruz .televizyon izlediğimiz gün çok hırçın öfkeli ve her şeye bağırıyor ne yapacağımı şaşırdım ergenlikte 100 temel kitabı okumadım ilk fırsatta okuyacağım bana ne tavsiye edersiniz .normal zamanlardan daha fazla sıkıntı çıkartıyor.Televizyon izlemesini nasıl planlamalıyım tamamen kaldırsam olmuyor izleyince çok akrasifleşiyor ne yapacağımı şaşırdım yardımcı olursanız çok sevineceğim

Televizyon izleyince neden agresifleşiyor acaba?

Sevgili @gökyüzü allah kolaylık versin..zor dönemlerin başladığı bir süreç mutlaka..anlayışlı ve sevgi dolu bir anneye ve babaya çok ihtiyaç duyacaktir kiziniz..
Kendi ruh kimyasinda ve bedenindeki degisiklikler kiziniz icinde cok yabanci emin olun..siz nekdar sefkat ve sevgi dolu bir rehber anne olursnaiz kizinizin ruh degisimini okadar yakindan ve kolay takip edebilirsiniz.sizinle konusan bir kiziniz mi var yoksa kendi icinde yasayan mi?ilk buna bakabilirsnz belkide ..yargilanmadan,eleştirilmeden sizin tarafinizdsn dinleniyor olmasi sart...
Birde kızınız nasıl programlar izliyor acaba?sonuçta tv deki pekcok program ve dizi gerçek hayatı yansıtmıyor..bu da kızınızın hayaller kurduğu bu dönemde onu ikilemde bırakıyor olabilir mi??
Ne dersiniz??