Erkek çocuk sürtünme problemi

Hilalkerem

New member
Merhaba ismim Hilal 2013 doğumlu oğlum var 2 yaşından beri sürtünme problemi yaşıyoruz. Bu problemı oyuncak atından onu ayırırken ağlamalarından anladım farkettim ki o atıyla oynarken terliyor nefes nefese kalıyor ve oğlumu atından indirirken çığlık çığlığa ağlıyordu. Sonrasında internette araştırdım ve o atı ortadan kaldırdım bu sefer yastık veya koltuk üzerine sürtünmeye başladı. Bu problem halen devam ediyor bazen 1 hafta yapmıyor bazen 1 gün boyunca hiç oyun oynamadan sadece sürtünme yapıyor tabiki çok yoruluyor kan ter içinde kalıyor durdurmak istediğimde ağlıyor ne yapacağımı şaşırdım lütfen bilgisi olan yardım etsin

Merhaba Sevgili [MENTION=3356]Hilalkerem[/MENTION]

Çocuklukta görünen sürtünme davranışını 'bir kaşınma, ve kaşınırken keyif alma hali gibi' görebiliriz. Ergenlik döneminde devam ederek bir 'davranış sapmasına' dönüşmedikçe cinsel bir anlam yüklemek doğru olmaz. Çocuk duygusal boşluğa düştüğü anda, genellikle anne ile bağı zayıfladığı dönemlerde sürtünme davranışı oluşabilir. Anne ile kuramadığı bağın yoksunluğunu bu keyif alanı ile gidermeye çalışır çocuk. Oğlunuzla yakınlığınız nasıl, bağlandığınızı düşünür müsünüz? Eğer "Zayıf" veya "bağlanamadık sanırım" derseniz bir yeniden bağlanma süreci ile bunu onarmak mümkün.

GÇ86

New member
Benim oğlumda 47 aylik yaklaşık 6_7 aydır bu davranışımız var lakin ben aramizdaki bağda bu derece bi sorun oldugunu düşünmüyorum çünkü başka bi sorunumuz yok anadolu pedagojisinden hamileliyimden beri biliyorum ve elimden geleni yapiyorum yaptim çok şükür meyvesini de aliyorum bizdeki bu durumu çözemiyorum tedavi için önerilere ihtiyacim var

eba

New member
Benim oğlumda 4 5 yaşlarında aldığımz büyük şişme topta ileri geri giderken keşfettiğini söylüyor şuan 8 yaşında ve 1 seneye yakındır devam ediyor ilk zamanlar kızarak edepsizlik yaklaşımız olarak yaklaştım yanlış olduğunu okuyunca bıraktım o durumda dikkat çekmek gerekmiş ama ben bunuda yapamıyorum öyle görünce bi anda üzüntü ve gerginlik kaplıyor beni bazende dikkat dağıtıyorum ama o hale sonra devam ediyor bende yardım istiyorum sizin gibi