Erkek çocuk ve cinsellik! !!!

Ecenurege

New member
Merhabalar bir kızım ve bir oğlum var evimizde bakici olduğu için evimizin heryerde kamera var bugun kamera kayıtlarını seyrederken oğlumun 4 yaşındaki kız kuzenine pipisini gösterdiğini gördüm hatta onada kilodunu indirmesi söyleyip sürtünmüş bunu defalarca yapmış daha sonra pipisini kiz kardeşinede göstermiş çaresizlik içinde seyrettim ne yapacağımı bilemiyorum lütfen yardım edermisiniz? Ablamı aradım kızına bir şekilde sorması için kızı evet yaptı ama kimseye söylememesini söylemiş destek almalımiyim veya nasıl davranmaliyim hiçbir fikrim yok yardım ederseniz sevinirim iyi akşamlar

Ecenurege

New member
Oglum 8 yaşında kuzeni 4 yaşında bakicinin olduğu saatlerde değil benim evde olduğum bir saatte oluyor bu olay ve malesef bende hayretler icersindeyim en kötüsü ne yapacağımı bilemiyorum evde tv seyrediyor internet kullanım hakkı günlük yarım saat

Ecenurege

New member
Çocuklarımızı yetiştirilen hepimiz en iyisini yapmaya çalışıyoruz ama okudukça araştırdık ca eksikligimizide görüyoruz okulda ne yapıyo arkadaşlarıyla ne konusuyor bilemiyorum tabiki şu an tek bir bildiğim var çaresizce internetten yanitlar ariyo rum bu durumla ilgili

Merhabalar bir kızım ve bir oğlum var evimizde bakici olduğu için evimizin heryerde kamera var bugun kamera kayıtlarını seyrederken oğlumun 4 yaşındaki kız kuzenine pipisini gösterdiğini gördüm hatta onada kilodunu indirmesi söyleyip sürtünmüş bunu defalarca yapmış daha sonra pipisini kiz kardeşinede göstermiş çaresizlik içinde seyrettim ne yapacağımı bilemiyorum lütfen yardım edermisiniz? Ablamı aradım kızına bir şekilde sorması için kızı evet yaptı ama kimseye söylememesini söylemiş destek almalımiyim veya nasıl davranmaliyim hiçbir fikrim yok yardım ederseniz sevinirim iyi akşamlar

Merhaba, öncelikle Allah yardımcınız olsun, ince bir mesele.. Kendimce fikrim; nedenini öğrendikten sonra bir çözüm yolu düşünmek olmalı. Bunu direkt siz sorarsanız ne kadar doğru söyler bilemeyiz. Kız kardeş de bir kısmına şahit olduğuna göre onunla konuşabilirsiniz belki nereden bunu öğrendiğiyle alakalı? Okul arkadaşlarıysa öğretmenle görüşülür, telefonsa ona tedbir vs.. Sakin kalabilmeniz duasıyla.. bizi de bilgilendirin süreçten lütfen.

Özür dileyerek soruyorum aklima gelen şeyi. 8yasindaki bir çocuk artık bişeyleri anlamlandirmaya başlar. Acaba sizi görmüş olabilir mi? Sia bu davranışı nereden öğrendiğini bulun öncelikle

Sabah

New member
Merhaba
Bu davranisi bu sekilde yapmasi icin bir yerden ogrenmis olmasi gerekir. Arkadaslarin soyledigi gibi yerel yayin kanallarinda tvde boyle birsey goremez. Yarim saat internet hakki ile de zor ama imkansiz degil tarayici gecmisini inceleyin. Fadime Hanimin dedigi gibi sizi görmüş olabilir mi biraz uzak bir ihtimal tabii bu derece ayrinti ile gormus olsa siz de farkina varirdiniz diye dusunuyorum. 8 yasindaki cocuk okul arkadaslarindan da ogrenmis olsa bunu deneyimlemeye calismasi mantiksiz gibi. Benim aklima bir ihtimal daha geliyorki Allah korusun sizi de endiselendirmek istemem ama her ihtimali degerlendirmek lazim, bir sekilde cocugunuz birinden bunu oyun diye ogrenmis olabilir.. Oyun gibi goruyor olabilir. Cocugunuzdan bunu direkt sorarak ogrenmeye calismak sakincali olabilir. Siz sukunetinizi koruyun neyseki ilginiz sayesinde gormussunuz cozum de gelecek bu sayede cocgunuz daha cok zarara ugramadan insallah. [MENTION=1143]Psk. Serpil Yeşilkurt[/MENTION] hocam bir ugrar mi buraya? Hocamizin gorusune gore hareket etmek daha dogru olacaktir.

sekerparem

New member
Kendinden buyuk cocuklarla iletisim icindeyse onlar cocuga boyle yaklasmis olabilir.oda bunu baskasina uyguluyordur muhtemel.komsumun oglu birgun oglumla oynarken kayboldular.kanepenin arkasinda oglumun kiyafetini cikarmaya calisirken buldum.sonrasinda ogluma napiyodunuz orda diye sordugumda pipisini gosterdigini onunda gostermesini istedigini soyledi.bunu anlatmama kalmadan bigun oglum babasinin bacagina sarilmis surtmeye calisiyor.esim cok kizdi.komsumla konustum bu durumu.oda farkinda oldugunu buyuk cocuklardan gordugunu soyledi.oglum ogunden sonra tekrarlamadi yinede o cocukla mesafemiz var.biraraya gelme sansimiz oldugunda asla yalniz birakmiyorum gozden kaybolmalarina izin vermiyorum.cocuklarimiza sahip cikmamiz lazim.yoksa siz istediginiz bilgiyi verin.birisi gelip altust edebiliyor.oglum aksine ustunu kimsenin yaninda degismeyen bir cocuk.bunun icin aglar asla uzerini basksi yaninda cikartmaz.tuvalette bile tek basina kapisi hep kapalidir.cevresindeki arkadaslarini takip etmenizi oneririm.

Merhaba [MENTION=5461]Ecenurege[/MENTION],

Oğlunuz bu davranışı çeşitli yollarla keşfetmiş olabilir. Okulda, mahallede, yada evinize gelen misafir çocuklarla oynarken bir şekilde bu ona anlatılmışta olabilir, yada kendisi buna maruz kalmışta olabilir. Ama bu şekilde görüştüğümüz çocuklarda genellikle kendisine yapılmış olma yönü daha sık oluyor. Hassas bir mesele ve bulaşıcılık taşıyan bir mesele. Yani o dört yaşındaki çocuk içinde tehlike. Yada oğlunuz Bununla ilgili devam ettiği taktirde başka çocukların his dünyaları karışacaktır. Burada kesinlikle destek almak gerekir. Bunun sebebi,
- oğlunuz bu davranışı ne yolla öğrenmiş,
- ve orada hangi hisler oluşmuş?
- şuan dünyasında bu duygu ne kadar hakim?
- bunun yanlış bir davranış olduğu gibi
Konuların hassasiyetle bir uzman tarafından anlaşılması, anlatılması gerekir.
Uzmanla görüşme sizin çocukla bu konuları direk konuşmanıza perde olacaktır. Bu da sonraki zamanlarda çocuğu koruyucu bir adım oluyor.
Diğer kısımdan, Aile olma kavramını güçlendirmenizi tavsiye ederim. Sizinle bağı, babasıyla olan yakınlığı, buraların daha ayrıntılı bakılması ve eksiklerin giderilmesi gerekir.
Yine çocuklar bir odada yanlız bırakılmamalı, kapı kapanmış olmamalı. Bu konulara dikkat etmeniz iyi olacaktır.
Bu konu maalesef çok yaygın bir şekilde karşılaştığımız bir konu, çok endişelenmeyin, bundan sonra çok daha fazla dikkat ve takip gerekecek. İnternetinizin aile kotası olmalı.
Yada bir süreliğine inrernetinizde dürtü kanallarını kapatmak adına iptal edilebilir.

Selamlar...

Emanet sahibi

New member
Bazı Çizgi filmler 25.kare tekniği ile cinsel objeler içeriyor bu da çocuğu tetikliyor olabilir.
Bu konuyla ilgili you tube ta videolar var. Özellikle Disney, Cartoon gibi kanallardan uzak tutmak lazım

İzlediği çİzgi filmleri kesinlikle gözden geçirmenizi tavsiye ederim..okadar kirli bir çızgi film yelpazesi var ki aklımızın alamayacağı şekilde..
Oğlumla yaşıt kızı olan bir arkadaş eline YouTube açık şekilde tableti vermiş ve çizgi film izliyorlardi..diken üzerinde sürekli göz takibindeyim..5dk ortadan kayboldular..hemen bir bahaneyle yanlarına gittim..oğluma açıp izlettigi "çizgi film" kesinlikle çizgi film olamaz:((.bende bu yaşımda ilk defa görüyorum..düşünün..hemen kendimi toparlayıp tableti annesine vermesini sağladım...ama o çocuk bunu sürekli izliyor..tv ye bağımlı..hertürlü çizgi film..allahım evlatlarımızı korusun..yazılanları okuyunca da bu yaşadığımı anlattıkça da yüreğim sıkışıyor uykularım kaciyor...
Buralarda cinsel deneyim ortalama yaşı 14-15..ilkokulda coxukalra herşey anlatılıyor..iki bayanın evlenip çocuk sahibi olabilmesinden tutun iki erkeğin düğünle evlenmesine..bu bir hak olarak görülüyor .bu insanlar normal yaşanti da heryer de..
Gece gece okuyunca dengem bozuldu yine..beni buralarda encok bunaltan meselelerdendır...ve doğal olarak erken yaşta öğrenilen her bilgi çocukların ayarlarını bozup doğallığıni zedeliyor..
Bu konuda uzman desteği almanız elzem bence..hatta durumdan bizleride haberdar ederseniz ne güzel olur sevgili [MENTION=5461]Ecenurege[/MENTION]..
Adem hocamız ne güzel diyor dgl mi?
Baykuş dikkatiyle anne baba olunmalı!!
Tam da sizin yaptığınız gibi..
Maşallah size..
Sevgilerimle

Macoa

New member
Adem bey 'in konu hakinda yorumu var mi ? Benze olay bende yaşadım su an , ne yapicam nasıl davranıcam kestiremiyorum