Erkeklerde Taciz Edlir mi ?

Saidem

New member
Erkeklerde Taciz Edilir mi ?

Merhaba arkadaşlar ilgi ile takip ettiğim ssvd kurucusu Nilay Güler Hanım efendinin kaleme yani Klavyeye aldığı.. benide düşündüren etkili yazısı oldu ve gerçekleri nerdeyse yakın olarak yazmış...

Erkeklerde Taciz Edilir mi ?


Erkekler , kadınları söz ve bakışları hatta tekmeleri ile taciz ederken , kadınlar erkekleri nasıl taciz eder ?
Ben cevabını vereyim ama paragrafın sonunda..
Erkekler yaradılışın gereği kadın vücuduna karşı , kadınların erkek vücuduna oranla , daha karşı konulmaz içgüdülere sahiptirler..
Her nekadar bazı erkekler bunu kabul etmezlerse de , hayır öyledirler.. Erkekler çaktırmadan da kadın vücuduna bakar.. En modern dediğiniz ortamlarda da bakarlar.. Hatta , hiç ummadığınız bazı meslek grublarında bile (kadınlarla alakalı mesleklerde )erkek erkeğe sohbetlerde kadın mevzuları geçebilir. Bizim kültürümüzde değil ama batılı kültürlerde erkekler birbirlerinin sevgilileri veya eşleri hakkında bile çok rahat konuşabilirler ...
Kadınlar için durum biraz daha farklıdır..Kadın , erkek vücudu odaklı yaşamaz.. Sokaklarda güzel bir erkek görürse uzun uzun bakmaz.. Ama güzel kadın görürse bakar :D o başka ..(Burada biraz imrenme , rekabet görebiliriz )
Gelelim içgüdüsel hareketlere.. Sağlıklı erkekler , kadınlara oranla daha çok cinsellik düşünür ve cinselliği hatırlatacak her durumdan etkilenebilirler..Mesela Kadınların vücutlarından , bazen tavırlarından ..Hatta ,bazı erkekler ,kadının elinden ve sesinden bile etkilenebilir..( Bu son yazdığım durum çok azdır çünkü kadın eli ve sesi çekiciliğini yitirmiştir çoğunlukla)
1) Bazı erkekler ,güzelliklerini sergileyen kadınlara pek aldırmazlar..etkilenmezler çünkü ya alışmışlardır ya da çaktırmadan da olsa bakıp durumun keyfini çıkarırlar..
2) Edebsiz erkekler , karşılarındaki güzel görüntüye uzun uzun bakarlar ve belki lafla sözle TACİZ EDERLER.
3) Edebli erkekler ise ,güzel bir görüntü karşısında ya uzaklaşırlar ya da gözlerini kaçırırlar..Bakmazlar.. Eğerki karşısındaki bayan çok çok rahat dış elbisesi ile karşısında ise , etkilenmemek için nereye kaçacağını bilemeyen edebli erkek TACİZ EDİLİR .. Evet , evet taciz edilirler..
4) Taciz edilen bazı kaba saba , utanmaz erkekler de uyarı işini fazlaca üstüne almış olanlar da tekme tokat girişirler..( Elbet bu kısmı onaylamıyoruz )
!!! Şimdi bu noktada şaşırdınız değil mi ? Erkekler de taciz edilirler ..Çünkü yaradılış gereği kadın vücuduna karşı daha hassas olan her erkek kaçamayacağı , bakışlarını kaçırsa da her an etrafında görmek zorunda kaldığı biraz fazlaca teşhir edilen güzellikler karşısında taciz edilirler ..
Eğer herşeyi , her ortamda istediğimizi giyelim dediğimizde , birçok edebli ama hassas erkeği taciz ediyoruz .. Onlar birşey demiyorlar ,bakışlarını kaçırıyorlar mümkünse ama rahatsız oluyorlar. çünkü iç güdüleri gereği onlar etkileniyorlar..
Yıllar önce okumuştum , Amerikada bir ortamda ( neresiydi tam hatırlayamadım ) bir erkeğin aynı ortamda şortlu bisiklete binen bir genç kız için etrafı tahrik ettiği ve bu sebeble rahatsız olduğu yönünde yaptığı şikayeti mahkemece dikkate alınmış ve o ortamda şortlu bisiklete binmemesi hakkında karar verilmişti ..Amerika da ..Keşke o haberi bulabilsem.
Bu yazdıklarıma " Oooo "diyecek ve tepki verecek insanları hayal edebiliyorum. İlk başta kadınları ve sonra erkekleri..
Size 3 tip erkek için ipucu vereyim ;
1) Eğer erkekler kadınların her ortamda açık giyinmelerini destekliyorlarsa bilinki bu durumdan çok hoşlanıyorlar :) Yani salım salım gezen mini etekli , mini şortlu hatunlardan , çaktırmadan da işin keyfini çıkarıyorlar .. Ya da başka türlü durumlar var anladınız siz onu
2) Eğer , durumdan sadece kendi kendilerine şikayetleniyorlarsa veya gerektiğinde edebli uyarılar yapıyorlarsa ,veya gözlerini kaçırıp uzaklaşmaya çalışıyorlarsa ,kendilerini taciz edilmiş düşünüyorlar ve rahatsız hissediyorlar... (İşte bu erkeklere üzülüyorum gerçekten )
3) Eğer tekme atıyorlarsa , uyarı işini çokca abartmış kişiliğe saldırmış oluyorlar..Tabiki suç işliyorlar .. Kendilerine yapılan tacize tacizle karşılık veriyorlar..
 
Son düzenleme:
Üst