erkeksi kadın halinden nasıl kurtulunur?

Hira Yıldız

New member
Anneligi adem.beyefendinin dedigi.gibi yapmaya calisirken okcelerimi giyip sallanan kupelerimi cocuguma.cektiremem.zira erkekler erkek.gibi mi.sorusunu adem.beye yoneltir.birde erkeklere gobeklerini eritip sixpack yapmalarini tavsiye ederim.

Anneligi adem.beyefendinin dedigi.gibi yapmaya calisirken okcelerimi giyip sallanan kupelerimi cocuguma.cektiremem.zira erkekler erkek.gibi mi.sorusunu adem.beye yoneltir.birde erkeklere gobeklerini eritip sixpack yapmalarini tavsiye ederim.

İçten arkadaşım :)) aslında burda çok öneri yazan biri olarak benim şahsi düşüncem erkek/eş için kadınsılaşmaktan daha öteydi. Yani fıtratımı yaşadıkça mutlu olacağımı bildiğimden.. Yoksa tabii insanın eşini mutlu etmek istemesi de çok kıymetli bir davranış ama insana iyi gelecek olan düşünce kendine iyi gelmesi.. Kendine iyi gelmeyen kimseye iyi gelmez.. sevgilerimle

Hira Yıldız

New member
İçten arkadaşım :)) aslında burda çok öneri yazan biri olarak benim şahsi düşüncem erkek/eş için kadınsılaşmaktan daha öteydi. Yani fıtratımı yaşadıkça mutlu olacağımı bildiğimden.. Yoksa tabii insanın eşini mutlu etmek istemesi de çok kıymetli bir davranış ama insana iyi gelecek olan düşünce kendine iyi gelmesi.. Kendine iyi gelmeyen kimseye iyi gelmez.. sevgilerimle

Sen diyosan oyledir kuzum sana muhalefet edememsaka.bir yana ben zaten cok.severim.bakimi.gulbaharim..sana katiliyorum

Duydu

New member

cook haklisiniz ama burada erkekler icin yapalim denilmemis hic yada ben oyle anladim :) inanin insan kendini nasil iyi hissediyorsa oylede etrafina iyi geliyor zaten .

bumerang16

New member
Merhaba Sevgili [MENTION=1520]havuçtatlısı[/MENTION]

Burada madde madde dile getirdiğiniz konuların her biri yeni bir konu olarak açılabilse ne iyi olurdu aslında... O kadar güncel ve derin bir konu ki...

Eğer konular açılırsa, bu maddelerle ilgili paylaşacaklarımı oraya saklayayım 😉

Erkeksi kadın hali ile ilgili de şunu paylaşmadan geçemeyeceğim. Bir kız çocuğu, naif, cilveli, sevecen halini saklayıp, erkeksi bir hale bir hale büründü ise, bunu öylesine yapmadı. Kim bilir kendini neyden korumak istedi... Kim bilir, belki de kız çocuğu olarak kabul görmeyen taraflarını saklayıp, kabul görme çabası içine mi girdi...

Belki ilk önce kendi içimizdeki "kadın" ile barışmak gerekiyor. Erkeksi halleri benimsemeye neden olan hisler, kadın olmak ile ilgili olumsuz hisler çünkü... İçimizden o kıymıkları bulup çıkartmak lazım belki de... Yoksa hep rahatsız edecek zaten. Kadın gibi bir kadın gördüğünde rahatsız olacak, bir kız çocuğunun kız gibi olan halleri ile dalga geçecek, olmadık yakıştırmalar yapacak...

Barışmak lazım... Her halimizi kabullenip, sevip, kendimizle barışmak lazım...

İyi ki bu konuyu açmışsınız 😊

Sevgiler 🙂

Konu gerçekten çok faydalı ve Rümeysa hanımın yazdığı gibi "erkeksi" olmaya özenme ya da bu duruma gelmenin sebeplerine bakmak gerekiyor. Kendimden örnek vereyim. İlkokul ve ortaokul hayatım boyunca kızlarla ip atlamaktan daha önemliydi mahallede erkeklerle top oynamak zaten kızlardan sadece beni kabul ederlerdi takıma "erkek gibi" oynayabildiğim için. Neden? Çünkü kız çocuğu asla istemeyen ,oğluyla gurur duyan ve futbolu çok seven bir babam vardı. Şimdi anlıyorum ki kendimce eğer erkek gibi futbol oynayıp bunu başarırsam babam için daha değerli olacağımı hissetmişim belki de. Aynı şekilde önceden çok güleç biriyken lisede suratı asık,hiç gülmeyen birine dönüştüm; bunun sebebi de yatılı okuduğum okulda üst dönemlerin "bu okulda erkekler bir gülüşünü bile yanlış anlar üstüne alınır senin adın çıkar" diye bizi uyarmasıydı (!) Bu asık suratlılık tüm okul ve iş hayatım boyunca da devam etti. Bu da maalesef tamamen kadının kendini korumak adına "erkek gibi" davranmasıyla ilgili. Gerçekten de sebepleri farkedip kendi içindeki çocukla barıştıktan sonra daha kolay bu halin normale döneceğine inanıyorum :)

havuçtatlısı

New member
selam güzel anneler;

Nasılsınız?
Erkeksi kadın halimizden kurtulduk mu tecrübelerini paylaşmak isteyen var mı? öncesi sonrası diye bize ilham olacak gerçek hikayelere bazen ihtiyacımız olabiliyor :)
[MENTION=1911]Nurudilara[/MENTION] [MENTION=962]hira[/MENTION]yıldız [MENTION=9082]Duydu[/MENTION] [MENTION=5334]Gülbahar[/MENTION]sulu [MENTION=11249]bumerang16[/MENTION] [MENTION=12875]Bezbebek[/MENTION]

Bezbebek

New member
selam güzel anneler;

Nasılsınız?
Erkeksi kadın halimizden kurtulduk mu tecrübelerini paylaşmak isteyen var mı? öncesi sonrası diye bize ilham olacak gerçek hikayelere bazen ihtiyacımız olabiliyor :)
[MENTION=1911]Nurudilara[/MENTION] [MENTION=962]hira[/MENTION]yıldız [MENTION=9082]Duydu[/MENTION] [MENTION=5334]Gülbahar[/MENTION]sulu [MENTION=11249]bumerang16[/MENTION] [MENTION=12875]Bezbebek[/MENTION]

:) Evet şimdi davranışlarımda halimde tavrımda değişiklikler görüyorum. Bazı insanların yanında daha erkeksi davrandığımı farkediyorum. Kendimi izliyorum öyle.
Kadınlığımla barışmis gibiyim. Kadın olmaktan eskisi kadar rahatsız olmuyorum.
Çok güzel oluyor böyle, tatlı şirin sevecen :) kibar narin bir kelebek gibi.
Aynaya bakınca gülümsüyorum.
Öncesinde aynaya bakmak istemiyordum. Saçlarımı taramiyordum. Sıkı sıkıya bağlıyor, saçımın bana dokunması rahatsız ediyordu beni.

Zekiye tuğ

New member
Ben artik kendimi savunmayi birakiyorum.savunma ihtiyaci duyunca hemen susuyorum.farkettim ki savunurken tipki bi erkek gibi laflar edip guclu gorunmeye calisiyorum ama yakismiyor kesinlikle kadinin en guzel savunmasi susmasi oldugunu dusunuyorum artik

havuçtatlısı

New member
Ben artik kendimi savunmayi birakiyorum.savunma ihtiyaci duyunca hemen susuyorum.farkettim ki savunurken tipki bi erkek gibi laflar edip guclu gorunmeye calisiyorum ama yakismiyor kesinlikle kadinin en guzel savunmasi susmasi oldugunu dusunuyorum artik

savunma hali zaten değersizlik hissiyle alakalı bir durummuş, sen kendini ne kadar değerli ve aslında karşı tarafın söylediği şeylerin seninle veya durumla değil kendisiyle alakalı olduğunu bildiğin sürece savunma ihtiyacı giderek bitiyor. gerek de kalmıyor.

kadına naiflik, kibarlık ve sukunet yakışıyor. onun süsü gibi değil mi :)
türk filmlerindeki güzel kızların hiç repliği olmaz sadece hafif gülümser, gözlerinin içi güler ekranlardaki bizlerin bile içini ısıtır....

yaşaşın kadın olmak :)

Zekiye tuğ

New member
savunma hali zaten değersizlik hissiyle alakalı bir durummuş, sen kendini ne kadar değerli ve aslında karşı tarafın söylediği şeylerin seninle veya durumla değil kendisiyle alakalı olduğunu bildiğin sürece savunma ihtiyacı giderek bitiyor. gerek de kalmıyor.

kadına naiflik, kibarlık ve sukunet yakışıyor. onun süsü gibi değil mi :)
türk filmlerindeki güzel kızların hiç repliği olmaz sadece hafif gülümser, gözlerinin içi güler ekranlardaki bizlerin bile içini ısıtır....

yaşaşın kadın olmak :)

Gecenlerde bi hanimla tanistim oyle naifti oyle inceydiki konusurken sanki inciler dokuluverecek gibiydi.birde evin icinde parmak uclarina basa basa yuruyordu resmen suzuluyordu oyle imrendimki.birde şunu farkettim namazda kadinlarin erkeklerden farki durus şekilleri kadinin olmasi gerektigi haline bir ornek teskil ediyor.rukuda hafifce egilmek ayaklari yana hafifce cevirip oturmak.hepsi kadinlik ruhuna hizmet ediyor sanki

neslihan26

New member
çok güzel bir konu olmuş. baştan sona hepsini okudum. kendime notlar aldım. benden de olur mu acaba bir kadın? hem 45 yaşımdayım. hem mesleğim gereği erkeklerin dünyasında var olmaya çalışıyorum. çok mu geç benim için? hiç mutlu değilim bu halimle, ben bir hanımefendiyim diyorum kendime, içimden başka bir ses beni bastırıyor. neren hanım efendi senin diye. kadın kıyafetleri içinde bir erkek taşıyorum sanki. sürekli savunma halindeyim kendimi, sürekli suçluyorum karşı tarafı, kendimdeki hataları da görüyorum ancak, karşımdaki ayna oluyor bana. o nasıl davranıyorsa ben de onun ruh haline bürünüyorum. bir ara epey sakinleştirmiştim kendimi. ancak yine eskiye döndüm. sebebini öğrendim. kendimi değerli hissetmeyişimdenmiş. kendimi değerli hissetmiyorum. bununla ilgili olarak videolar izliyorum. bu öğrenilebilir birşeymiş. inşallah bunu başarırım. öğrenirim. farkındalıklarımı artırmaya çalışıyorum. bu hafta iş makinelerinin sesleri arasında, ağaçtaki kuş seslerini duymaya başladım mesela. cıvıldayışlarını duyabiliyorum şimdi. acaba önceden yoklar mıydı bu kuşlar. yeni mi geldiler buraya? bilemiyorum. ne dersiniz, başarabilir miyim kadın olmayı bu yaştan sonra?

havuçtatlısı

New member
merhaba arkadaşlar;

erkeksi kadın modelinden kurtulmanın yollarını yazdık çizdik paylaştık;

bu günlerde sporun ve vücudumuzu tanımanın bir kadın üzerinde çok çok etkili olduğunu tecrübe ederek öğrendim.
deneyimlediğim sporlardan başlıcaları:

yürüyüş,
yoga
yüz yogası
ve bunların kombinasyonları ara ara değiştirerek yaptım.

insanın vücudunu tanıması ilk olarak kondisyon güçlendiği ve çabuk yorulmadığı için hayatın akışında daha çok ayakta durabiliyor
yorgunluk gerginlik ve sıkıntı verdiği için daralma daha çok olabiliyor. çocukların enerjisine uyum sağlamak sporsuz bir vücut için cidden zor.
ayrıca; fit vücut insanı daha özgür hissettiriyor. hemen kalkıp koşturabilmek, hızlı hareket edebilmek ve yorulma sürenizi uzatmak. gün içerisindeki ikinci planları yapabilmek gibi
bir çok özgür ve heyecanlı oluyorsunuz.
kadın olarak ince ve kas kütlesi artmış olarak giydiğin kıyafetleri yakıştırıp özgüveninizi de yükseltiyor.

ayrıca bu spor faaliyetlerinize aralıklı oruç ve akdeniz diyeti de eklerseniz. sürekli ağır yemek yapmamak ve kendinize daha fazla zaman ayırmak için de ayrıca bir özgürlük onu başka bir zaman anlatırım
bu günkü konum spor.
ben evde yapıyorum yogamı, onun için bir link bırakacağım isterseniz sizde bir yerinden başlayabilirsiniz.

kadın gibi kadınlarımıza selam olsun...
hayırlı ramazanlar...

https://www.youtube.com/watch?v=8Ej121aeLEw&list=PLH6-fk4dFVyCJ86rL6J_hgetrYFoISl4M