Eşim ayrılmak istemiyor

Vuslatt

New member
Mrb arkadaşlar benm durumumu az çok biliyorsunuz yaklaşık 5 ay dir ailemin yanındayım eşim bu sürecte pek bişey yapmadı evliligimize dair şu an değişen durumlar var ben bu süreçte sessiz kaldım geri çekildim ayrılmayı teklif etmedim sonu Hayır ile sonuclansin diye şimdi ise önüme bir takım seçenekler geldi eşim ayrılmak istemiyor bunu dile getirdi evliligimizin kurtulması için ailesi ile ayni memlekette olmanın dahi faydası yok bize çünkü evi ayirsakta kavga bitmicek huzursuzluk varolucak eşim de bana eğer sınavı kazanırsam başka bir memlekete gideriz Sayet kazanmassam ailem ile yaşamayı kabul edersen evliligimiizi kurtarabiliriz ben 2. Seçeneği duyunca çok kötü oldum inanin kendime gelemedim dünden beridir bu süreçte eşimi sevdiğimi anladım bende ayrılmak istemiyodum lakin söz konusu sağlığım ise mecbur ayrılmak en doğrusu ben şimdi ne yapıcam elh annemlerin evinde kendime geldim bedenen toparlaniyorim ama bu ikinci seçenek beni dusundurttu tekraren aynı yaşamak ailesi ile birlikte yaşamak korkuyorum 😔😔 hemde çok duyunca bile öyle kötü oldum ne yapicagimi bilemedim korkuyorum çünkü emin deilim.kendime güvenmiyorim kaldirabilirmiyim ya gidersem ya tam dersem belki eşim bazı şeyleri degsitircek belki bana karşı sevgisi büyüyecek ama ben nasıl gidecem nasıl kabullenecem ayrılmak ta istemiyorum ne yapıcam bilmiyorum 😔😔 beni bilgilendirirseniz çok sevinirim aklı selim.düşünemiyorum

Sevgili vuslat, eşinizle beraber aile danışmanlığı alma şansınız yok mu? Eşinizin objektif bir gözden değerlendirme alması cok daha iyi olabilir. Çünkü böyle kararları ailelerle birlikte almak kendinizin aile olmanıza çok engel oluyor. Fikirleri sorulsun ama, sizin ne istediğiniz cift olarakcok daha önemli.

Vuslatt

New member
Sevgili vuslat, eşinizle beraber aile danışmanlığı alma şansınız yok mu? Eşinizin objektif bir gözden değerlendirme alması cok daha iyi olabilir. Çünkü böyle kararları ailelerle birlikte almak kendinizin aile olmanıza çok engel oluyor. Fikirleri sorulsun ama, sizin ne istediğiniz cift olarakcok daha önemli.

Çok isterim evliligimiz için şu an eşim 2 ay daha beklememi istedi 1 2 ay sonra sınavı var Sayet kazanırsa buna gerek duymayacak yok eğer kazanmassa beni götürmek için tek bi şansı var oda annesinin beni kabul etmesi ki annesi beni hayatta ayrı eve çıkarmaz istemiyor beni halen belki kabul eder ama kendisi ailesi ile birlikte yaşamayı kabul edersem devam edebilirim aile danışmanlığı çok iyi olur ama eşim gider dinler ama etki etmez zira dışardan bir çok etken kendisine tekraren birlikte yaşamanın evliliginize zarar Verdigini dilegetiryor ama eşim tmez şimdi annesinden korkuyor annesini de ikna edemiyor ama ben inşallah düşünüyorum evi ayırma konusu olmasada yuvamizin sağlıklı temellere oturması içün aile danismanlaigina desteğe ihtiyacimiz var ev ayrı bile olsa

Ayşe Gençer

New member
Çok isterim evliligimiz için şu an eşim 2 ay daha beklememi istedi 1 2 ay sonra sınavı var Sayet kazanırsa buna gerek duymayacak yok eğer kazanmassa beni götürmek için tek bi şansı var oda annesinin beni kabul etmesi ki annesi beni hayatta ayrı eve çıkarmaz istemiyor beni halen belki kabul eder ama kendisi ailesi ile birlikte yaşamayı kabul edersem devam edebilirim aile danışmanlığı çok iyi olur ama eşim gider dinler ama etki etmez zira dışardan bir çok etken kendisine tekraren birlikte yaşamanın evliliginize zarar Verdigini dilegetiryor ama eşim tmez şimdi annesinden korkuyor annesini de ikna edemiyor ama ben inşallah düşünüyorum evi ayırma konusu olmasada yuvamizin sağlıklı temellere oturması içün aile danismanlaigina desteğe ihtiyacimiz var ���� ev ayrı bile olsa ����

Sevgili Vuslatt,

Önceki durumları ne yazık ki bilemiyorum. Yazdıklarınızı okuyunca bu konu altında söylemek istedim birkaç şey.

Aileye kızıp eşten boşanayım diye düşünmeyin lütfen. Bir çözümü ulunur elbet...

Siz eşinizi seviyorsanız önemli olan o.

Biraz bekleyebilirsiniz. Hele şu sınava bir girsin.

Acaba o sürece kadar eşinizin de gelip sizin yanında yaşama şansı var mı?

Öyle olsa o sınavı geçebilmesi için siz de ona destek olursunuz...
Nerede huzurlu olacaksanız orada yaşamış olursunuz. Önemli olan da bu değil mi?

Aklıma geldi, paylaşmak istedim ..

Feraha çıktığınız günlerin çok yakın olması dileğiyle...

Sevgiler

Çok isterim evliligimiz için şu an eşim 2 ay daha beklememi istedi 1 2 ay sonra sınavı var Sayet kazanırsa buna gerek duymayacak yok eğer kazanmassa beni götürmek için tek bi şansı var oda annesinin beni kabul etmesi ki annesi beni hayatta ayrı eve çıkarmaz istemiyor beni halen belki kabul eder ama kendisi ailesi ile birlikte yaşamayı kabul edersem devam edebilirim aile danışmanlığı çok iyi olur ama eşim gider dinler ama etki etmez zira dışardan bir çok etken kendisine tekraren birlikte yaşamanın evliliginize zarar Verdigini dilegetiryor ama eşim tmez şimdi annesinden korkuyor annesini de ikna edemiyor ama ben inşallah düşünüyorum evi ayırma konusu olmasada yuvamizin sağlıklı temellere oturması içün aile danismanlaigina desteğe ihtiyacimiz var ���� ev ayrı bile olsa ����

Etki etmesi konusunda denemeden karar vermeyin derim. Etraftakiler es-dost, ama aile danismani karşınızda bir uzman olarak bulunuyor. Hic gitmez, asla değişmez denen kişilerde bizzat sahit oldum ben tesirine. Yuvanız daha cok yeni, henüz oturtamamış olmaniz normal, hemen ayrılmak yerine kurtarmak, olurunu bulmak icin sonuna kadar gayret sarfedilmeli. Ancak nacizane fikrim, sorunlarınız aşılmadan bi yavru düşünmeyin derim. Sağlıklı birey, sağlıklı ortamda yetişiyor. Önce kendinizi iyi hissettiğiniz, mutlu bir yuvaniz olsun insaAllah

Emek

New member
Mrb arkadaşlar benm durumumu az çok biliyorsunuz yaklaşık 5 ay dir ailemin yanındayım eşim bu sürecte pek bişey yapmadı evliligimize dair şu an değişen durumlar var ben bu süreçte sessiz kaldım geri çekildim ayrılmayı teklif etmedim sonu Hayır ile sonuclansin diye şimdi ise önüme bir takım seçenekler geldi eşim ayrılmak istemiyor bunu dile getirdi evliligimizin kurtulması için ailesi ile ayni memlekette olmanın dahi faydası yok bize çünkü evi ayirsakta kavga bitmicek huzursuzluk varolucak eşim de bana eğer sınavı kazanırsam başka bir memlekete gideriz Sayet kazanmassam ailem ile yaşamayı kabul edersen evliligimiizi kurtarabiliriz ben 2. Seçeneği duyunca çok kötü oldum inanin kendime gelemedim dünden beridir bu süreçte eşimi sevdiğimi anladım bende ayrılmak istemiyodum lakin söz konusu sağlığım ise mecbur ayrılmak en doğrusu ben şimdi ne yapıcam elh annemlerin evinde kendime geldim bedenen toparlaniyorim ama bu ikinci seçenek beni dusundurttu tekraren aynı yaşamak ailesi ile birlikte yaşamak korkuyorum hemde çok duyunca bile öyle kötü oldum ne yapicagimi bilemedim korkuyorum çünkü emin deilim.kendime güvenmiyorim kaldirabilirmiyim ya gidersem ya tam dersem belki eşim bazı şeyleri degsitircek belki bana karşı sevgisi büyüyecek ama ben nasıl gidecem nasıl kabullenecem ayrılmak ta istemiyorum ne yapıcam bilmiyorum beni bilgilendirirseniz çok sevinirim aklı selim.düşünemiyorum

Merhabalar daha onceki konunuzu pek fazla bilmiyorum ama burda yazilanlara gore bikac bi sey soylemek istedim.Sizin durumunuza benzer seyler yasadim bir suru badire atlattim diyebilirim.Esinizin ayrilmamak istmesi guzel bi sey ama bu derece illa da ailemin yaninda beraber oturacaz diyerekten israr etmesi pej de iyi degil.Sinavi kazanirsam ayri bi yere gidebilirz demis ama bu da bi ihtimal sadecd.Ya olmazsa?Siz ailesiyle yasayabilecek misiiniz?Bu hatayi ben de yaptim bi daha deneeyim diyerekten esimin istegi uzere ailesiyle tekrar yasamaya basladim.Ama olmadi.Gerci benim evim ayriydi ama yeme icme beraberdi bi ara.En son ki artik is ciddiye binice esim de benden ve oglundan ayri kalmayi kaldiramayinca vazgecti bu isteginden ve ayri bi yere tasinmayi kabul etti.Bence tekrar tekrar ayni seyleri yasamamak adina kendi adiniza net bi karar alin.Siz de demissiniz kemdime guvenemiyorum diye.Annesi sizi istemedigi halde esiniz hala neden ayni evde yasamaya zorluyor sizi anlamadim.Isin dini botutundan bakicak olsak bile erkek kadini buna zorlayamaz.Nalan hanimin da dedigi gibi psikolojik destek almaniz cok iyi olur.Ben esimle bir kere gorsutum psikologla daha sonra da muftuluklerde vaize hanimlar var isin dini boyutundan gerceklerini de gosterince esim daha bi ikna oldu.Bence yuvaniz icin bu gorusmeyi de sart kosun yapmaz uygulamaz demeyin.Hic belli olmaz.Sunu soyleyebilirim eger tekrar ayni evde kalmayi kabul edecekseniz de sabretmekten baska careniz olmicak.Cunki bazi seyler degismicek.Buyuklerin aklini degistirmek cookk zor degismiyolar.Eger bu secenegi kabul edecekseniz bunu goze alin derin.Bol bol dua edin Rabbim hakkiniz da ne hayirlisiysa onu nasip etsin.Allaha emanet olun...

baharibeklerken

New member

Aile terapisi üzerine konustunuz mu hiç. Keşke bunu olmazsa olmaz olarak düşünüp eşinize de ifade etseniz. Çevrenin baskısı olması bunu gerekli kılan bir başka neden bence. Çevrenin etkisiyle sağa sola savrulan, firtinalarda nasil yöneteceğinizi bilmediğiniz yuvanizi sağ salim yol almasına katkı olabilecek bir yöntem. Bunu basit e almayın, ve esinizin nasıl tepki vereceğini çok düşünmeden gündeme getirin derim. Hatta bir araya gelmeyi beklemenize gerek yok, şimdiden başlayabilirsiniz

Vuslatt

New member
Aile terapisi üzerine konustunuz mu hiç. Keşke bunu olmazsa olmaz olarak düşünüp eşinize de ifade etseniz. Çevrenin baskısı olması bunu gerekli kılan bir başka neden bence. Çevrenin etkisiyle sağa sola savrulan, firtinalarda nasil yöneteceğinizi bilmediğiniz yuvanizi sağ salim yol almasına katkı olabilecek bir yöntem. Bunu basit e almayın, ve esinizin nasıl tepki vereceğini çok düşünmeden gündeme getirin derim. Hatta bir araya gelmeyi beklemenize gerek yok, şimdiden başlayabilirsiniz

Evet düşündüm söyle ki benm durUmum şimdiye kadar eşim devam etme gbi bişey konuşmadık oda artık yurumedigini farkettim her ne kadar ailesi sebep olsada sadece eşim şu an bunu düşünmuyor devam etmek adına bir şeyler yapalım düye adım atmiuor ben adım atmak istedim çok kez istemedi daha doğrusu evliliğin bittiğini yürümesi için umutlanma sonra üzülürsun önüne bak diye çoğu kez tekrar edince danismanlik almayi nasıl söylerim hı şimdi fikri değişti ve bana sadece ayrılmak istemediğim için bu kadar uzattim kendisinin de dinlenmeye ihtiyacı olduğunu ve kafasını toparladigini dilegetirdi ve bu saatten sonra ise gelip konusucam falan eğer gelirse yardım alalım dicem bu kafamda zaten çok önceden de vardı sadece bu yuvanin kurtulmasini ben istiyorum o istemediği için geri adım atmak zorunda kaldım sadece bana seçenekler sundu sinavindan sonra oturup konuşucaz umarım aynı evde yaşayalım tekraren demez zira evet diyebilirmiyim bilmiyorum

Vuslatt

New member
Merhabalar daha onceki konunuzu pek fazla bilmiyorum ama burda yazilanlara gore bikac bi sey soylemek istedim.Sizin durumunuza benzer seyler yasadim bir suru badire atlattim diyebilirim.Esinizin ayrilmamak istmesi guzel bi sey ama bu derece illa da ailemin yaninda beraber oturacaz diyerekten israr etmesi pej de iyi degil.Sinavi kazanirsam ayri bi yere gidebilirz demis ama bu da bi ihtimal sadecd.Ya olmazsa?Siz ailesiyle yasayabilecek misiiniz?Bu hatayi ben de yaptim bi daha deneeyim diyerekten esimin istegi uzere ailesiyle tekrar yasamaya basladim.Ama olmadi.Gerci benim evim ayriydi ama yeme icme beraberdi bi ara.En son ki artik is ciddiye binice esim de benden ve oglundan ayri kalmayi kaldiramayinca vazgecti bu isteginden ve ayri bi yere tasinmayi kabul etti.Bence tekrar tekrar ayni seyleri yasamamak adina kendi adiniza net bi karar alin.Siz de demissiniz kemdime guvenemiyorum diye.Annesi sizi istemedigi halde esiniz hala neden ayni evde yasamaya zorluyor sizi anlamadim.Isin dini botutundan bakicak olsak bile erkek kadini buna zorlayamaz.Nalan hanimin da dedigi gibi psikolojik destek almaniz cok iyi olur.Ben esimle bir kere gorsutum psikologla daha sonra da muftuluklerde vaize hanimlar var isin dini boyutundan gerceklerini de gosterince esim daha bi ikna oldu.Bence yuvaniz icin bu gorusmeyi de sart kosun yapmaz uygulamaz demeyin.Hic belli olmaz.Sunu soyleyebilirim eger tekrar ayni evde kalmayi kabul edecekseniz de sabretmekten baska careniz olmicak.Cunki bazi seyler degismicek.Buyuklerin aklini degistirmek cookk zor degismiyolar.Eger bu secenegi kabul edecekseniz bunu goze alin derin.Bol bol dua edin Rabbim hakkiniz da ne hayirlisiysa onu nasip etsin.Allaha emanet olun...

Aşkı nar mrb dini böğüt deyince eşim dinini iyi bilen biri dinen bu zorlamanin olmayacağını da biliyor ama bilmek yeterli olmuyor annesine karşı çıkamıyor. Annesi beni tamamen boşatmasini istiyor belki ikna eder se oda kayinvalidem ayrı eve razi deil o razi olmayinca eşim ayirmiyor kayinvalidem rahatsız kendisi ilaç kullanıyor Bu yüzden eşim pek etki edemiyor ya zaten ailesi ile birlikte yaşamak tekraren düşünemiyorum inanin ayrılmak jstemesemde birlikte yaşama ya gelince duruyorum tikaniyorum sanki dünya üzerime yıkılacak gbi geliyor çok zor bir durum yaşadım ve gördüm evlilik namına bişey kalmıyor sabrediuosun ama sonunda ya hasta olursun yada yaşama sevincini kaybediyosun ben öyleyim şu an sağlık acisindan da problem yasandım. Hayat sevincim gidiyor ki geniş olmaya gayret eden biri idi. Bu yıla kadar bu yıl yaşadıklarm beni herseye karşı daraltti şu an dar bir insan olmusum çok kalabalık yerlere giremiyorum ses gürültü ye gelemiyorum. Hemen başım. Ağrıyor bunu tek sebebi 6 ay boyunca yaşadığım travmalar Rabbim bu durumda olanları kurtarsin tez zamanda zira çok zor bir durum benm. Kendime guvenmememin sebebi haksızlığa gelemiyorum bide sevgisizlige ailesi ile yaşarken eşim bana sevgi vermedi kendisi de itiraf etti sevgisi şefkati ailesi e karşı idi cünku memnun olmayanlar onlardi benden ya kavga işte oda onlara sevgi ilgi gösterip sorun cikarmamalari için onların üzerine titredi çok acı orda ailesiz kimsesiz olan ben ve en çok sevgi alan onlar idi esimden bu yüzden emin değilim

sekerparem

New member
Mrb arkadaşlar benm durumumu az çok biliyorsunuz yaklaşık 5 ay dir ailemin yanındayım eşim bu sürecte pek bişey yapmadı evliligimize dair şu an değişen durumlar var ben bu süreçte sessiz kaldım geri çekildim ayrılmayı teklif etmedim sonu Hayır ile sonuclansin diye şimdi ise önüme bir takım seçenekler geldi eşim ayrılmak istemiyor bunu dile getirdi evliligimizin kurtulması için ailesi ile ayni memlekette olmanın dahi faydası yok bize çünkü evi ayirsakta kavga bitmicek huzursuzluk varolucak eşim de bana eğer sınavı kazanırsam başka bir memlekete gideriz Sayet kazanmassam ailem ile yaşamayı kabul edersen evliligimiizi kurtarabiliriz ben 2. Seçeneği duyunca çok kötü oldum inanin kendime gelemedim dünden beridir bu süreçte eşimi sevdiğimi anladım bende ayrılmak istemiyodum lakin söz konusu sağlığım ise mecbur ayrılmak en doğrusu ben şimdi ne yapıcam elh annemlerin evinde kendime geldim bedenen toparlaniyorim ama bu ikinci seçenek beni dusundurttu tekraren aynı yaşamak ailesi ile birlikte yaşamak korkuyorum hemde çok duyunca bile öyle kötü oldum ne yapicagimi bilemedim korkuyorum çünkü emin deilim.kendime güvenmiyorim kaldirabilirmiyim ya gidersem ya tam dersem belki eşim bazı şeyleri degsitircek belki bana karşı sevgisi büyüyecek ama ben nasıl gidecem nasıl kabullenecem ayrılmak ta istemiyorum ne yapıcam bilmiyorum beni bilgilendirirseniz çok sevinirim aklı selim.düşünemiyorum

Vuslat hanım,
Durumunuzu biliyorum.Ancak sormak istediğim bir kaç soru var.Eşiniz kaç yaşında? Bir insan belli yaştan sonra değişmiyor.Zaten değişmesini istemek beklemek ona haksızlık olur diye düşünüyorum.Ancak evliliğim devam etsin diye bile isteye kendinize acı çektirmeyin.Yakın zamanda en yakın arkadaşımın bana söylediği sözü size ileteceğim.Öncelikle siz ne istiyorsunuz? Ne istediğinizi biliyor musunuz? Ve bu doğrultu da neler yaptınız?
Eşiniz aileniz ailesi değil sizi sonuca ulaştıracak.Eğer ki onların düşünceleri ile bir karar alırsanız bunun sonucu yine sizi mutlu etmeyecektir.
Bütün soruların cevabı aslında siz de.Hayatın bitişi ya da başlangıcı değil yaşadıklarınız.Siz bitti dediğiniz anda yenideen başlıyordur bilemezsiniz.
Kendinizden emin olun.Başkalarının hayatı da sizi ilgilendirir evet ama şuanda sizin hisleriniz önemli.size yön verecek olanda bu zaten.
herkes kendi doğrusunu size önerir.kimse size demez senin doğrun ne.Israrla söylediğim gibi.içinizi rahatlatmak ve doğru kararlar almak istiyorsanız önce bu soruyu cevaplayın.
Ben ne istiyorum?
Bu evlilikten beklentim ne?
Bu saatten sonra neler yapabilirim?

Emek

New member
Aşkı nar mrb dini böğüt deyince eşim dinini iyi bilen biri dinen bu zorlamanin olmayacağını da biliyor ama bilmek yeterli olmuyor annesine karşı çıkamıyor. Annesi beni tamamen boşatmasini istiyor belki ikna eder se oda kayinvalidem ayrı eve razi deil o razi olmayinca eşim ayirmiyor kayinvalidem rahatsız kendisi ilaç kullanıyor Bu yüzden eşim pek etki edemiyor ya zaten ailesi ile birlikte yaşamak tekraren düşünemiyorum inanin ayrılmak jstemesemde birlikte yaşama ya gelince duruyorum tikaniyorum sanki dünya üzerime yıkılacak gbi geliyor çok zor bir durum yaşadım ve gördüm evlilik namına bişey kalmıyor sabrediuosun ama sonunda ya hasta olursun yada yaşama sevincini kaybediyosun ben öyleyim şu an sağlık acisindan da problem yasandım. Hayat sevincim gidiyor ki geniş olmaya gayret eden biri idi. Bu yıla kadar bu yıl yaşadıklarm beni herseye karşı daraltti şu an dar bir insan olmusum çok kalabalık yerlere giremiyorum ses gürültü ye gelemiyorum. Hemen başım. Ağrıyor bunu tek sebebi 6 ay boyunca yaşadığım travmalar ����Rabbim bu durumda olanları kurtarsin tez zamanda zira çok zor bir durum benm. Kendime guvenmememin sebebi haksızlığa gelemiyorum bide sevgisizlige ailesi ile yaşarken eşim bana sevgi vermedi kendisi de itiraf etti sevgisi şefkati ailesi e karşı idi cünku memnun olmayanlar onlardi benden ya kavga işte oda onlara sevgi ilgi gösterip sorun cikarmamalari için onların üzerine titredi çok acı orda ailesiz kimsesiz olan ben ve en çok sevgi alan onlar idi esimden �� bu yüzden emin değilim

Sizi cook iyi anliyorum gercekten sizin yasasiklarinizi aynisini yasadim gunlerce agladim.Allah affetsin o zamanlar hamileydim simdi canimdan cok sevdigim yavrumu bile istemedim.Esiniz ayri bi aile olma kavramini tam olarak anlayamamis.3. Bi sahsin telkini esinizi ikna edebilir diye dusunuyorum.Zaten benn de sizin yine ayni kosullar altinda gitmeniz taraftari degilim cunki olmuyo daha kotu oluyo zaten psikolojiniz bozulmus iyice sagliginizi kaybetmeyin derim.Yarin bi gun cocugunuz olursa daha kotu olur.Ona genis bi anne profili cizemezsiniz cunki.Iyi bi annelik yapamzsiniz.Tabi tercih sizindir.InsaAllah esiniz sinavi kazanirds her sey gonlunuzce olur.Rabbim yardimciniz olsun.Esinize ve kayinvalidenize anlayis idrak feraset basiret versin...

Vuslatt

New member
Sizi cook iyi anliyorum gercekten sizin yasasiklarinizi aynisini yasadim gunlerce agladim.Allah affetsin o zamanlar hamileydim simdi canimdan cok sevdigim yavrumu bile istemedim.Esiniz ayri bi aile olma kavramini tam olarak anlayamamis.3. Bi sahsin telkini esinizi ikna edebilir diye dusunuyorum.Zaten benn de sizin yine ayni kosullar altinda gitmeniz taraftari degilim cunki olmuyo daha kotu oluyo zaten psikolojiniz bozulmus iyice sagliginizi kaybetmeyin derim.Yarin bi gun cocugunuz olursa daha kotu olur.Ona genis bi anne profili cizemezsiniz cunki.Iyi bi annelik yapamzsiniz.Tabi tercih sizindir.InsaAllah esiniz sinavi kazanirds her sey gonlunuzce olur.Rabbim yardimciniz olsun.Esinize ve kayinvalidenize anlayis idrak feraset basiret versin...

Amin inşallah

Naide

New member
Vuslt hanim kayinvalideniz tek mi? Yani esi falan hayatta mi? Konuyla yada size yardimci olabilcek pek bi bilgim yok ama eger yalnizssa sizin yaniniza tasinmasi riski olucaktir... bi terapistle gorusup esinizin artik gorusleri degistirilmeli bence.. evet o annesi ama ailesi artik sizssiniz sizinle buyucek aileniz ilerde yavrunuz da olucak illa yani herkes sinirlarini bilmeli bu annesi olsa dahi..

Vuslatt

New member

Tabiki çocuk kısmettir ama.kısmeti istersen Rabbim daha çabuk verir bilmiyorum o sorunlar içinde isteğiniz Mi bilmiyorum ben eşime guvenmedigim için getiremedim hemde o kavgalarda zaten ben yıpraniyprdum ona çocuğuma sirayet etmesin diye getirmemek için ugrastim ki eşim istiyordu başta ben bana verdiği sözleri tutmayan erkeğe nasıl guvenebilirm hı şimdi güvenmek istiyorum katinvalidemin istediği çocuk olmadan beni boşatmak eğer onunla inada binseydim belki getirmiştim ve su an annemlerde olmazdım belki çünkü eşim çocuğunu bırakmaz ama olan çocuğa olurdu. Zaten şu an dar biri olmusum ki şimdi olsa idi o zmn geniş olamazdim zira bana hep bağrildi kavganın içinde aylarca kaldığım için sekine halime gecemiyorum umarım düzelirim şu an neden evlendgiim diyorum ben hazır deilmisim yasa yaşadıklarım beni buna şu an itiyor

Emek

New member
Tabiki çocuk kısmettir ama.kısmeti istersen Rabbim daha çabuk verir bilmiyorum o sorunlar içinde isteğiniz Mi bilmiyorum ben eşime guvenmedigim için getiremedim hemde o kavgalarda zaten ben yıpraniyprdum ona çocuğuma sirayet etmesin diye getirmemek için ugrastim ki eşim istiyordu başta ben bana verdiği sözleri tutmayan erkeğe nasıl guvenebilirm hı şimdi güvenmek istiyorum katinvalidemin istediği çocuk olmadan beni boşatmak eğer onunla inada binseydim belki getirmiştim ve su an annemlerde olmazdım belki çünkü eşim çocuğunu bırakmaz ama olan çocuğa olurdu. Zaten şu an dar biri olmusum ki şimdi olsa idi o zmn geniş olamazdim zira bana hep bağrildi kavganın içinde aylarca kaldığım için sekine halime gecemiyorum umarım düzelirim ���� şu an neden evlendgiim diyorum ben hazır deilmisim yasa yaşadıklarım beni buna şu an itiyor

Ben gonullu bi sekilde hamile olmadim esim istedi.Rabbim nasip etti oldu.Cok sukur.Zaten simdi cocuk dusunun de demiyorum.Kendinize gelin.Toparlanin.Iyi dusunun tarton bicin istisareler edin.Sevdiginiz deger bilen anlayan buyuklerden bu konuda yardim almaya calisin.Bem de sizin gibi cok dedim kendime neden evlendim biraz daha bekleseydim kaldiramiyorum falan diye ama her sey geciyo ve su an ki hayata adabte oluyor insan.Bu gunumuze cok sukur.Dua edin bol bol inancliyiz elhamdulillah.Rabbim kimseye kaldiramiyacagi yuku yuklemiyo emin olun.Ben de o gunlerde ben yapamicam bu sikintilarla bas edemicem derdim.Ama Rabbim oyle bi guc veriyo ki hatta daha sonrasinda siz iyi bas ettiniz bu sikintilarla diyen bile oldu.Guclenin toparlanmaya calisiin insaAllah.

Vuslatt

New member
Ben gonullu bi sekilde hamile olmadim esim istedi.Rabbim nasip etti oldu.Cok sukur.Zaten simdi cocuk dusunun de demiyorum.Kendinize gelin.Toparlanin.Iyi dusunun tarton bicin istisareler edin.Sevdiginiz deger bilen anlayan buyuklerden bu konuda yardim almaya calisin.Bem de sizin gibi cok dedim kendime neden evlendim biraz daha bekleseydim kaldiramiyorum falan diye ama her sey geciyo ve su an ki hayata adabte oluyor insan.Bu gunumuze cok sukur.Dua edin bol bol inancliyiz elhamdulillah.Rabbim kimseye kaldiramiyacagi yuku yuklemiyo emin olun.Ben de o gunlerde ben yapamicam bu sikintilarla bas edemicem derdim.Ama Rabbim oyle bi guc veriyo ki hatta daha sonrasinda siz iyi bas ettiniz bu sikintilarla diyen bile oldu.Guclenin toparlanmaya calisiin insaAllah.
Allah razı olsun samimiyetiniz çok icten konusuyorsunuz tsk ederim inşaallah 😊😊

Vuslatt

New member
Vuslt hanim kayinvalideniz tek mi? Yani esi falan hayatta mi? Konuyla yada size yardimci olabilcek pek bi bilgim yok ama eger yalnizssa sizin yaniniza tasinmasi riski olucaktir... bi terapistle gorusup esinizin artik gorusleri degistirilmeli bence.. evet o annesi ama ailesi artik sizssiniz sizinle buyucek aileniz ilerde yavrunuz da olucak illa yani herkes sinirlarini bilmeli bu annesi olsa dahi..

Kayinvalidem tek ve rahatsız bir bayan görüş açısı yanlış benm eşimi kendi eşi gbi görüyor evin en büyüğü ardında 8 kardes var ve eşim onlara bakmaya mecbur bırakılmış Kayinvalidem onu çok ezmis. Kayinvalidem baskın karakterinden eşimi normal bir edilgenlestirme yok çok aşırı edilgenlesmis bnm eşim sanki kardeşlerinin babası yerine koyulup ilgisiz sevgisiz omuzlarına ağır yükler daha 15 yaşından itibaren verilmiş çok yanlış yetistirilmis eşim annesine bağlı deil bağımlı seviyor diyemem çünkü eşim hep derdi annemden sevgi görmedim ki derken gözleri dolardı. Sınır mi Kayinvalidem sinir tanımıyor inanin bir kavga çıksin kadın allah merhamet etsin kolay deil durumu çocukça hareketler yapıyor kendisini yere atıyor şu an bile duyduğum şeyler var eşim beni geLip götürmek istiyor Kayinvalidem eşime şu tehditleri yagdiriyor eğer gidip getirirsen zehir içcem düşünün oğlunu ölümle korkutuyor ki 6 aydır annemelrdryim perperisan oldum Hamdolsun kendim gelmeyip eşim kovdugu için ailem sakin duruyor bana karşı eger ben kendim gelse idim babam beni döver bi şekilde gönderirdi o eve. Çünkü daha önce yaşadım aynen bu şekilde yine sorun yasamistim kalkıp babamlara geldim 3 hafta kaldım sonra eşim gelip beni götürmek istedi ben karar verdim dönmeyecem diye babam beni dövdü bana bağırdi neler neler dedi hatta ben babama o kadar kötü bir noktaya geldim ki babama cenazem eve gelicek ama babam anlamadı. Bana hep senin kaderin ne yapabiliriz elden bişey gelmez deyip beni zorla göndermisti :(( şimdi ise bişey diyemiyor çünkü kendi rizamla gelmedim. Zaten bizim evliliğin kurtuluşu destek almak başka çıkışı yok bu evlilik iletişim sıfır duygu paylaşımı sıfır eşimin bana tam sahip cikmayislari vardi bakalım olursa terapi ile yurutebilirz çünkü eşim baştan beridir beni m fikirlerimë saygı duymuyor ben evi ayır diyemiyodum hatta 5 ay önce gorustugumuzde beni bencillikle itham etti oysa ben biz diyordum biz de bir aile olduk çocuklarimiz olucak ama anlamiyordu bana hep sen beni ailemden koparmaya calsiyorusn benm yerim kendi ailem ailemsiz olamam bende yaw öyle bir niyetim yok sadece bizi de bir aile olarak gör ona göre sahip çık bana ama anlamıyor onunda desteğe ihtiyacı var

Vuslatt

New member
Merhaba
Nasılsınız? durumunuzla alakalı bır gelısme var mı?

Mrb atıka hanm tsk ederim Hamdolsun iyi olmaya çalışıyorum tabi çevre baskısı pek izin vermiyor iyi olmama her ne kadar iyiyim desem de inanin ne istediğimi bilmez hale geldim sürekli sesler sürekli psikolojikmen şiddetler ondan sadece fiziksel olarak iyiyim diyebilirim. Ki Rota mi çizdim şu an kendimi okula verdim ama nasıl vermisligim var görseniz tam tekmil yol alamıyorum inşallah şahıs olarak destek alicam esime gelince benden zaman istemisti ki boşanmak istemeidigini dilegetirmisti tabi kendisine zaman vermemi istedi belki bişeyleri değiştirecek mi yada bilmiyorum. Bildiğim şu an şu ki benimë iletisime geçmek istiyor devam ettirmek istiyor ama annesi müsade vermiyor vermedigi için de benimle iletisime geçemiyor annesi eşimi tehditlerle kendine zarar vermelerle beni boyamasını istiyor eşim karşı çıkıyor ama birseyler değişmiyor ki benimle irtibata geçemiyor. Ondan şu an beklemedeyim zaten 1 2 içinde sınavı var Sayet sınavı kazanirsa memleket değiştirp evliligimizi kurtarma şansımız yüksek olabilir eğer kazanmaz isede bilmiyorum annesi evi ayırmaya izin vermiyor kıyamet koparıyor evde ki kendisi ile birlikte yaşamaya bile izin vermiyor illa bosayacaksin diyor. Bakalım eşimin düşüncesi ne bilmiyorum annesinden korkuyor bundan eminim ondan evi ayiramiyor aslında korku deil ayırsa da annesi huzur tat vermicek değişen bişey olmayacak diye bişey yapamıyor

Vuslatt

New member

Geniş bir anne deyince duruyorum inanin ben o kadar şey yaşadım ki şu an semeresini alıyorum öyle dar olmuşum sert çocuklara karşı bile. Ki tahammülsüz olmuşum şu an kendime bakıyorum kendime şunu diyorum bir yıl öncesine kadar çocuk sahibi olma yada çevremdeki çocuklara karşı nasıl sakinmisim şu an ise evliligim devam etse bile ben nasıl çocuk getiririm bakamam ki çünkü kendime guvenmiyorum çocuk konusunda ko getirmek istesemde bence bi pedagogdan yardım almam lazım çünkü ruhsal yönden hızli bir değişime uğradım. Insanin bu hayatta en çok canını yakan şeyleri yaşadım 1. Ailem Ve esim her iki tarafta sahip çıkmadı bana oysa evliligimi ailemin rızasını uygun onları memnun etmeye çalışarak evlendim. Kendi sevdigimden vazgeçip ailemin istediği biri ile evlendim şimdi diceksinzk neden öyle yaptın ama ben yapamadm aileme karşı çıkamadım babam çok sinirli biri ki çok dar biri bizi ezdi hep annem de baskın deil arkamizda durmadi babamı destekledi onunda elinde bişey yok tu babam ne der se o olurdu. Yinede halime Hamdolsun çok şükür bugün çalışıyorum kendi parami kazaniyorum biraz daha fazla para kazanabilse idim ailemin yanında kalmazdim aldigim para bi evi gecindirmeye yetmiyor mesela 6 aydır babamlardayim inanin babam bana ne sevgi ne ilgi ne maddi yardmda bulundu. Bilakis benden yardım bekliyor hı durumumuz kötü mü Yooo deil boş şeylere para çok. Şu an calismaya başladım eşim duydu neden çalışıyorsun ki dedi ihtiyacım var diyemedim sadece çalışmak iyi gelir dedim şu an bana maddi yardım da bulunuyor sağolsun anliyor galiba.

Vuslatt

New member
Allah yardımcınız olsun. Hayırla sonuçlanır bu durum ınsaallah. Cok dua edın kendınıze ve esınıze. Dauanın acamadıgı kapı yok. Insanın ozellıkle esı ıcın ettıgı dualar kabul oluyor. samımı bor kalple Allah tan hayır ısteyın. Hatta ıstıhareye yatsanız belkı karar vermenize yardımı olur ıstıharenın.

Tsk ederim inşallah Rabbime güvenim sonsuz. Kalplerde olanı biliyor niyetleri biliyor dua ediyorum ve dua bekliyorum