Eşim beni aldattı ne yapmalıyım ?

Özocans

New member
Merhabalar yeni üye oldum bende konular güzel derdimi anlatmak istedim ..17 yıllık evliyim 2 tane oğlum var çok güzel giden bir evliliğimiz var vardı malesef eşim beni aldatti telefonundan müstehcen video ve fotolarını yakaladım ben bunu gururuma yediremiyorum hep neden diye soruyorum eşim inkar ediyor ben eşimden ayrılmak istiyorum çocuklar istemiyorlar ne yapacağımı şaşirmiş durumdayım iki arada kaldım lutfen yardımci olurmusunuz..

ohibomorocco

New member
Belliki eşiniz beklentilerine karşılık bulamamış
İhtiyaçlarını dışarıdan karşılamış
Dışarının verdiği keyfi siz verirseniz
Dışarı gitmez

Pınar Güzel

New member
3 gunluk dunya kalp kirmaya degermi? Affedelimki Allahda bizi affetsin.aslinda namazin ramazanin versigi bi rahatlik vardi gonlumde bi genisleme vardi bu hikayeyle iyice arti bu ferahlik ve herkezi affettim.cok saolun

Benimde bazen çok kızdığım insanlar oluyor, içimde kin besliyormuşum gibi oluyorum tam ki içimden bir ses bana diyorki, sakın bunu yapma sende onun gibi kötü düşünecek olursan farkın ne? Allaha bırak diyorum, ve öyle yapıyorum. İlk önceleri kendimi herşeyi sineye çeken biri olarak enayi gibi hissediyordum, yok ama gerçekten böyle olmuyor. O insanı iyiliğe davet ediyorsun adeta affedince,kişi kendi yaptğından utanıyor söylemesede hareketlerinden anlıyorsun

Bern

New member
bu nasıl cevap Allah zinayı neden haram kılmış bir düşünün derim! Eşi aldatmak kabul edilebilir birşey mi ? Çok yazık

Bern

New member
Belliki eşiniz beklentilerine karşılık bulamamış
İhtiyaçlarını dışarıdan karşılamış
Dışarının verdiği keyfi siz verirseniz
Dışarı gitmez

Allah zinayı neden haram kılmış böyle bir cevap kabul edilemez bence siz bu sayfadan gidin çok ayıp !

Bern

New member
Aldatan kendini aldatir. O pis duygu o vicdan azabi ona yeter. Onu kendi haline birakin bakin ne guzel pismanmista birakin affettirsin kendini cabalamasina izin verin. Bu arada anne olmanin tadini kesfedin suya bakin topraga yeseren agaca. Her sabah yeni bir gun bahseden Allaha şukredin. Dua edin ki imtihaniniz kolaylassin. Evinize huzur yeniden gelsin. Bir yol kazasi olarak kalsin unutulup gitsin inşallah bir daha hic tekrar etmesin. Iyi bir insan iyi bir eş ve iyi bir baba olmasi icin dua edin. Hergun ama hergun yeni umutlarla yeni guzelliklerle gelir kesfetmeye hissetmeye calisin. En guzel intikam affetmektir. Affedin ki unutabilesiniz. Birakin zaman ilaç olsun iyilestirsin sizi....

Rica ederim o kadar polyana cevaplar var ki peki aynı şeyi bayan yapsaydı ne tavsiye ederdiniz ! Kabul edilemez değilmi ! Affetmek affetmemek o evlilikte kalmak sadece o bayanın tercihi burdan ne yazsak boş ve anlamsız bence .. ama en güzel tavsiye mantıklı karar vermeni temenni ederim ! Duygularına ve ya üzüntüne kapılma mantıklı bir karar al kendi ve çocuklarının ferahı için sevgiler

Rica ederim o kadar polyana cevaplar var ki peki aynı şeyi bayan yapsaydı ne tavsiye ederdiniz ! Kabul edilemez değilmi ! Affetmek affetmemek o evlilikte kalmak sadece o bayanın tercihi burdan ne yazsak boş ve anlamsız bence .. ama en güzel tavsiye mantıklı karar vermeni temenni ederim ! Duygularına ve ya üzüntüne kapılma mantıklı bir karar al kendi ve çocuklarının ferahı için sevgiler

Bunun Pollaynnacılıkla ilgisi yok, ama "yuva" bazlı geniş düşünmekte fayda oluyor.. Nasıl desem.. Bakın bu hanım diyor ki 17 yıllık güzel bir evliliğimiz var.. Buradan tutsak fili? İşin mahiyeti de belli değil; belki sanılandan daha basit anlık bir internet reklamına tıklatıp nefsine hakim olamama... Şimdi 17 yıllık iyi eş, iyi bir baba ama "insan" yani evet yapılan ciddi bir nefs zaafı. Günah ve yanlış fakat hanımefendi yuvasını yıksa ne olacak? Bu olayın iziyle yaşayacak ömrü boyunca.. Kim tedavi edebilir bunu? Ancak "eşi" e ama adama bu şansı vermedik attık hayatımızdan..

Halbuki işin mahiyetine göre konuyu ciddiyetle konuşsak ve yuvamıza sahip çıksak belki adamcağız bırakın tekrarlamayı karısını baş tacı edecek eskisinden de fazla.. Kadın unutuuup gidecek belki...

Her insan bir şansı hak eder. İnsan sevgi ile iyileşebilir ancak.

Ve bu mesajım bir hanım eşini aldatmış olsaydı da zerre değişmezdi. Sadece kadının daha duygusal bir varlık oluşundan ötürü daha fazla duygusal olarak desteklenmesini söylerdim. Hatalar hepimiz için. Allah affedicidir, affedenleri sever ayeti mucibince gerçekten affedebilenlerden olalım ki Rabbim bizim kalbimize ilaç da olur derman da

Bern

New member
Bunun Pollaynnacılıkla ilgisi yok, ama "yuva" bazlı geniş düşünmekte fayda oluyor.. Nasıl desem.. Bakın bu hanım diyor ki 17 yıllık güzel bir evliliğimiz var.. Buradan tutsak fili? İşin mahiyeti de belli değil; belki sanılandan daha basit anlık bir internet reklamına tıklatıp nefsine hakim olamama... Şimdi 17 yıllık iyi eş, iyi bir baba ama "insan" yani evet yapılan ciddi bir nefs zaafı. Günah ve yanlış fakat hanımefendi yuvasını yıksa ne olacak? Bu olayın iziyle yaşayacak ömrü boyunca.. Kim tedavi edebilir bunu? Ancak "eşi" e ama adama bu şansı vermedik attık hayatımızdan..

Halbuki işin mahiyetine göre konuyu ciddiyetle konuşsak ve yuvamıza sahip çıksak belki adamcağız bırakın tekrarlamayı karısını baş tacı edecek eskisinden de fazla.. Kadın unutuuup gidecek belki...

Her insan bir şansı hak eder. İnsan sevgi ile iyileşebilir ancak.

Ve bu mesajım bir hanım eşini aldatmış olsaydı da zerre değişmezdi. Sadece kadının daha duygusal bir varlık oluşundan ötürü daha fazla duygusal olarak desteklenmesini söylerdim. Hatalar hepimiz için. Allah affedicidir, affedenleri sever ayeti mucibince gerçekten affedebilenlerden olalım ki Rabbim bizim kalbimize ilaç da olur derman da

İnanılmaz etkileyici yazılarınız madalyonun diğer tarafından bakıyorsunuz sadece merak ettim bir uzmanmısınız ?
Çol doğru tespitleriniz var farklı bakış açılarınız :)

Allah razı olsun sizden kalmadı böyle pozitif ve inanan insanlar inanç derken din değil , hala iyiliğin var olduğuna inanmak gibi kast ediyorum .

Biz mi çok arabesk ve argo yaşıyoruz acaba hayatı birşeylerimi kaçırdık etrafımdaki herkes öyle
Boşvermek kolay vazgeçmek gibi terimlere inanıyor bende biraz öyle
Hayat işte ufak bi yazı bi dokunuş neler düşündürüyor insana
Sevgiler

Bern

New member
Sevgili [MENTION=10103]Bern[/MENTION] daha yapici mesajlar verebilir misiniz lutfen. Bu en guzeli emin olun. Evet aldatilmak cok incitici bir duygu ama ayrilmak cozum olmayabilir her zaman daha yikici sonuclarla basetmek zorunda kalinabilir bunu da dikkate alın lutfen.

Merhaba yıkıcı değilim gerçekciyim :) ama yıkıcı göründüysem affola :)

İnanılmaz etkileyici yazılarınız madalyonun diğer tarafından bakıyorsunuz sadece merak ettim bir uzmanmısınız ?
Çol doğru tespitleriniz var farklı bakış açılarınız :)

Allah razı olsun sizden kalmadı böyle pozitif ve inanan insanlar inanç derken din değil , hala iyiliğin var olduğuna inanmak gibi kast ediyorum .

Biz mi çok arabesk ve argo yaşıyoruz acaba hayatı birşeylerimi kaçırdık etrafımdaki herkes öyle
Boşvermek kolay vazgeçmek gibi terimlere inanıyor bende biraz öyle
Hayat işte ufak bi yazı bi dokunuş neler düşündürüyor insana
Sevgiler

Teşekkür ederim sevgili Bern.. Yok hayır, mesleğim çözümlerden değil sıkıntılardan beslenen bir meslek aslında, avukatım :) Ben de kendim için, kızım için daha kaliteli bir bakış açısı ararken tanıştım Adem hocayla. Yoksa dediğiniz gibi etrafın sözleri toz-duman yerle yeksan.. E annelerin kafası genelde karışık derken bir bilene danışmalı deyip kaynak tararken Adem hocanın bir kitabını okudum sonra diğerleri geldi... Değişebiliyor insan ve soyutlanabiliyor çevresinden emin olun buna, bu mümkün.. İstekle kendini onarmak en iyi başlangıç bunun için.

Sevgiler...

Beyazyunus

New member
Ne acı yorumlar yazılmış. Bir ailenin hayatı hakkında kalem kırılmış sehpada sallandırılmış. Pozitif bakış açısi vermeye çalışanlar eleştirilirken negatiflik damardan verilmeye zorlanmış. Üzücü.

Benim nacizane tavsiyem kimseyi değil gonlünüzü dinleyin sevgili Hanimefendi. Yuvanızı düsünün. çocuklarinızı düsünün. Kendinizi düsünün. Bu hayatta hersey bizler icin. Esinizin yaptigi buyuk yanliş. Bir kadin olarak sizi anliyorum. Biz de 12 yillik evliyiz. Bir aile terapisi alana kadar esimin yaptigi her turlu zulmu haksiz goruyordum. Ancak terapist beni aynada gosterince kendi hatalarimi fark ettim. simdi cok sukur o gunler geride kaldi. eger kendi nefsimin esiri olsaydim hep hakli ama mutsuz olacaktim.

zina hususunda yorumlar var. Kimsenin namusu kimseye kalmiyor. herkes kendi nefsiyle mesgul olsun lutfen.

aldatilmak şuphesiz cok agir bir durum. Eger esiniz sizi aldatmasaydi da kumarda herseyinizi kaybetseydi. yada banka soysaydi yada vs vs. o zaman bakis aciniz nasil olurdu ?

bizler ne zaman namusu belli yerlere indirdik o zaman toplum olarak bozulduk zaten.

Gonulden dua ediyorum ki yuvaniz bozulmasin ve hersey sizin ve cocuklarinizin saadetiyle sonuclansin.

Özocans

New member
Çok tsk ediyorum allah razi olsun güzel dileklerinizden dolayı inanın eşim iflasda etti ancak bu acı daha kötü bir olay her an hergün yasıyorum esimi gördukçe aklıma geliyor kendimi salak yada enayi gibi görüyorum ve diyorumki halen benim yüzüme nasıl bakıyor herşey normalmiş gibi davranıyor buda benim sinirlerimi bozuyor inanın çok zor dayaniyorum..

Deryarjen

New member
Bütün bunlar aldatmayı haklı gösterecek sebepler mi... kadın çocuklarının derdine düşsün adam da uçkurunun... sonra da istekleri karşılanmıyor oldun ne kadar aptalca....

Hira Yıldız

New member
Hayır esim ile kadının videolarını yakaladım siz yanlis anlamissiniz

Aman allahimmm....ne diyecegimi.bilmez haldeyim.....haberi var dimi.ne diyor ay bastan okuyaim.cevaplari.fakat.yapacak tek sey evliligi.bitirmek.benim.icin asla.donusu.olmaz.her.insanin bir namusu.onuru vardir.bu yalanir yutulur.gibi degil.cocuk.icin dahi katlanilmaz

HazalElif

New member
[MENTION=8936]Özocans[/MENTION] hanim lutfen siz bu yazilanlara kulak asmayin Rabbim gonlunuze ferahlik versin ve en hayirli ve en razi olacagi kararlari verdirsin. Lutfen isin ehillerini bulun ve tavsiye alin.. Yorumlardan bazilari cok cahilce. Zaten duygulariniz eminim
yipranmistir, bi de bu tur yorumlar size yanlis kararlar aldirabilir. Rabbim gonlunuze ferahlik versin..

Çok tsk ediyorum allah razi olsun güzel dileklerinizden dolayı inanın eşim iflasda etti ancak bu acı daha kötü bir olay her an hergün yasıyorum esimi gördukçe aklıma geliyor kendimi salak yada enayi gibi görüyorum ve diyorumki halen benim yüzüme nasıl bakıyor herşey normalmiş gibi davranıyor buda benim sinirlerimi bozuyor inanın çok zor dayaniyorum..

Mesajı ilk yazdığınızdan beri 6 ay zaman geçmiş, ama bellki hala aynı yerde yaşadıklarınız, Bu mesajınızıdan öyle anlaşılıyor. Eşinizle oturup konuşma veya bir uzman desteği alma şansınız oldu mu?