Eşim Ve Ben Uzaylı Mıyız?

savaşçı

New member
Kararlıyız çok sukur fakat her defasında konu tv ye gelince bunaliyo artık insan.keşke sadece Anadolu pedogojisini benimseyen ailelerin yaşadığı bir şehit olsaydı. Çevremizde hep böyle insanlar olsaydı ne iyi olurdu. Teşekkür ederim cevabınız için. Son olarak eğitici cd leri de 4 yaş dan önce uygun bulmuyorsunuz deilmi. O konuda da fikir verebilirmisiniz

İnşallah bir gün her eve girecek bu kıymetli bilgiler... Nasıl bir şeyden bahsediyorsunuz bilmiyorum ama tek taraflı bir iletişim şeklinde olan görüntüler izletilmemeli, çocuk tepki ve yanıt veremediği için...

gencerden

New member
Sıma hanım tv lı odadan tvsız odaya gecmenın hıcret sevabı oldugunu bır tanıdığıma söyledim benden kaynak ıstedı. Bana kaynak soyleyebılır mısınız özelden de olabılır

merhaba. Cevap alabildiniz mi bilemiyorum ,yine de yazayım dedim. Ben bu sözü Genç Beyin dergisinde okuduğumu hatırlıyorum sanki. Abdulkadir Akgündüz olabilir söyleyeni.

gencerden

New member
13 aylık oğluma Ben bugün yemek yedirirken telefondan çizgi film açmadım. Çok zor olmadı.çünkü önüne suyunu bardakla koydum içine pipet. Onunla oynadı.içti. İlave olarak makarna koydum eliyle yedi. Az yedi tabiki .kafasını çevirdiğinde ,bir kere daha kaşığı sundum sonra artik vermeyi bıraktım.buna da şükür.
Dediğim gibi yine birşeylerle ilgileniyor.

Yetişkin insan gibi sadece yemek yemekle mi alakalı olmasını beklemeliyiz?
Ya da bu durumu kaç yaşında beklemeliyiz?

baharibeklerken

New member
Cok tesekkur ederım. Cevap alamamıstım.

Merhaba [MENTION=245]Atika[/MENTION] hanım.
Bu Konuyu ilk defa okuyorum. Hicret genel manası ile dini ya da güncel kelimelerle Allahın fitrata uygun takdir ettiği yaşam tarzını yaşamayı engelleyen halden kolaylaştıran hale geçmek, onun yerine onu tercih etmek, bunun için yapılan eylem diye tarif edersek. Ki Efendimiz ve sahabei Kiram in da hicreti bunun içindi. Tv olan oda verdiği zarar, aldığı vakit, dikkatimizi çektiği konular vb halleri ile fitrati bozuyor veya fitri yaşamaya engel oluyor diyorsak diğer odaya geçmek de bundan korunmak için küçük çaplı bir hicret gibi olur. Bunu bir dini kaide olarak değil, kavramların günümüz yaşam tarzındaki karşılığı ve sübjektif yorum olarak bakmak daha dogru olur saniyorum. Karışık oldu belki tam anlatamadım.