Eşime güvenim Yok

Namearas

New member
Merhabalar , evlilik sonunda bütün güvenimi kaybettim ilk zamanlar söylediği yalanları kendi içimde anlamdırmaya çalışıyordum aslında o iyi biri ailesi kullanıyor arkadaşları kullanıyor işçisi kullanıyor diyordum ya da gariban yalnız diyordum ele ele verirsek herşeyi çözeriz diye düşündüm. Zaman içerisinde çok yıprandım yoruldum gel gitlerim oldu ama ayrılmaya hiç cesaret edemedim ama toplamına bakıyorum kocaman bir mutsuzluksan başkası değil evliliğim o sürecede çocuğum oldu ve ben çocuktan sonra gelişen olaylarda anladım ki eşimin karekteri bu yalan olayı aileden gelen hastalık gibi ailesi de sürekli benzer yalanlar içindeler daha da ötesinde bu adam beni hiç bir zaman hiç bir yerde taşıyamadı koruyamadı arkamda duramadı bakıyorum artık hayal bile kurmuyorum omunla biliyorum ki olmayacak hayatla ilgili gaylesi yok gibi anlayamadığım bir rahatlık var eşimde ve ben onunla yarını göremiyorum inanamıyorum bir gün bir yerde bitecek diyorum birlikte yaşlanmayı ona yaşlanmayı ona bir derdimi anlatamıyorum içimden gelmiyor para saklıyor ya da kaçırıyor bana hep borç var durumdan haberden olduğumu sanan kardeşi abisine verdiğimiz paradan bahsediyor bana ya da yiğenleri amcalarının hediyelerini anlatıyor bana, sürekli yalan içinde önceleri borç bitince şunu alcam böyle yapcaz siye halay kurarken hayalimde mesela 2. El mutfak eşyalarımın yenisini almak biraz peşinatla eve girmek gibi onunla birlikte hergün izinsiz saatlerce çalışırken kredi ve elden alınan borçlar bitince iş yapamıyoruz olmaya başladı ama yaptığımız iş aynı iş sadece kasa azaldı ya da benim anlayamayacağım sorgulayamayacağı yeni borçlarımız oluyor hep ha ben evliliğimden bu güne eşya almadım tatil yapmadım ya da şu eksik demedim hep borç var diye diye amayenilenen borçlarımızın hiç bitmeyeceğini anladım geçen sene işin içine farklı şeylerde girdi yeni ortağının esrar kullanan karı kız peşinde gezen bir adam olduğunu öğrendim bu sürede eşimde başka türlü değişimler başladı telefonu şifrelemek ve şifreyi söylememek evden kaçarcasına gitmek gün içinde aramamak şiddet küfür sokak ortasında çocuğumun gözü önünde en ağır küfürler kovmalar öyle böyle derken gittim ben boşanmaya karar verdik sonra birşeyler oldu allah ona çok güzel bir ders verdi geldi yanımıza şimdi birlikteyiz geçen seneki kadar olmasa da kavga benden giden gitmiş artık biten bitmiş çocuğum için zorlayayım diyorum ama kendime haksızlık ediyorum çekip gideyim hayatıma bakayım diyorum çocuğuma haksızlık geliyor öyle aradadayım ki

Son düzenleme:
Merhabalar , 6 senelik evlilik sonunda bütün güvenimi kaybettim ilk zamanlar söylediği yalanları kendi içimde anlamdırmaya çalışıyordum aslında o iyi biri ailesi kullanıyor arkadaşları kullanıyor işçisi kullanıyor diyordum ya da gariban yalnız diyordum ele ele verirsek herşeyi çözeriz diye düşündüm. Zaman içerisinde çok yıprandım yoruldum gel gitlerim oldu ama ayrılmaya hiç cesaret edemedim ama toplamına bakıyorum kocaman bir mutsuzluksan başkası değil evliliğim o sürecede çocuğum oldu 2,5 Yaşında ve ben çocuktan sonra gelişen olaylarda anladım ki eşimin karekteri bu yalan olayı aileden gelen hastalık gibi ailesi de sürekli benzer yalanlar içindeler daha da ötesinde bu adam beni hiç bir zaman hiç bir yerde taşıyamadı koruyamadı arkamda duramadı bakıyorum artık hayal bile kurmuyorum omunla biliyorum ki olmayacak hayatla ilgili gaylesi yok gibi anlayamadığım bir rahatlık var eşimde ve ben onunla yarını göremiyorum inanamıyorum bir gün bir yerde bitecek diyorum birlikte yaşlanmayı ona yaşlanmayı ona bir derdimi anlatamıyorum içimden gelmiyor para saklıyor ya da kaçırıyor bana hep borç var diyor ama mesela ailesine para gönderiyor dekont buluyorum ya da durumdan haberden olduğumu sanan kardeşi abisine verdiğimiz paradan bahsediyor bana ya da yiğenleri amcalarının hediyelerini anlatıyor bana, sürekli yalan içinde önceleri borç bitince şunu alcam böyle yapcaz siye halay kurarken hayalimde mesela 2. El mutfak eşyalarımın yenisini almak biraz peşinatla eve girmek gibi onunla birlikte hergün izinsiz saatlerce çalışırken kredi ( düğün ve takıların ) ve elden alınan borçlar bitince iş yapamıyoruz olmaya başladı ama yaptığımız iş aynı iş sadece kasa azaldı ya da benim anlayamayacağım sorgulayamayacağı yeni borçlarımız oluyor hep ha ben evliliğimden bu güne eşya almadım tatil yapmadım ya da şu eksik demedim hep borç var diye diye ama 6 sene somunda sürekli yenilenen borçlarımızın hiç bitmeyeceğini anladım geçen sene işin içine farklı şeylerde girdi yeni ortağının esrar kullanan karı kız peşinde gezen bir adam olduğunu öğrendim bu sürede eşimde başka türlü değişimler başladı telefonu şifrelemek ve şifreyi söylememek evden kaçarcasına gitmek gün içinde aramamak şiddet küfür sokak ortasında çocuğumun gözü önünde en ağır küfürler kovmalar öyle böyle derken gittim ben boşanmaya karar verdik sonra birşeyler oldu allah ona çok güzel bir ders verdi geldi yanımıza şimdi birlikteyiz geçen seneki kadar olmasa da kavga benden giden gitmiş artık biten bitmiş çocuğum için zorlayayım diyorum ama kendime haksızlık ediyorum çekip gideyim hayatıma bakayım diyorum çocuğuma haksızlık geliyor öyle aradadayım ki işin daha kötüsü başka bir ülkedeyim yanı çocuğumu götürürsem onu ancak senede 10 gün görecek
Merhabalar sevgili ay dede eşiniz değişmeye başladıysa biraz iyiye gidiyorsa hayatınız bunun için çabalamak ve onun için elinizden geleni yapmak hem oğlunuz için hem de sizin için bi sanş vermeye değmez mı acaba. Herkes hata yapar , insan hata yapmak üzere kurulmuş . Allah hiç yanlış yapmayan bi topluluk olsaydı insanlar onları helak eder yeni bi topluluk yaratırdım demiyor mu. Mevlana gel be olursan ol yine gel bin kere tevbeni bozmuş olsan yine gel demiyor mu. Bu size hiçbirşey kaybettirmez inşallah mutlu ve huzurlu bi aile kazandırır. Onarım ile ilgili videoları seyrediyor musunuz. Orada Adem bey insan kendinin farkına vardıktan sonra eşinin onarılmasını sağlayabilir diyordu. Bence imkansız değil sevgi emek ister ve sonucu güzel olacaksa değer. Sonuç beklemek pek doğru bi yaklaşım değil ancak elinden geleni yapmış olmak çok güzel olacaktır diye düşünüyorum. Dürüst bi insanla herkes Yaşar ve bu kolay olandır. Dürüst olmasa da başka güzel özellikleri var bakın yardımsever birisiymiş bi de bu taraftan bakmaya çalışın. İyiliğe karşı iyilik yapmak her kişinin, kötülüğe karşı iyilik yapmak er kişinin işidir. Zor olsa da mükafatı kat kat fazladır. Allah eşinize ve size birbirinize kördüğüm olabilecek bi kalbi versin ve ömür boyu mutlu eylesin inşallah. Selametle

Zekiye tuğ

New member
Merhabalar , 6 senelik evlilik sonunda bütün güvenimi kaybettim ilk zamanlar söylediği yalanları kendi içimde anlamdırmaya çalışıyordum aslında o iyi biri ailesi kullanıyor arkadaşları kullanıyor işçisi kullanıyor diyordum ya da gariban yalnız diyordum ele ele verirsek herşeyi çözeriz diye düşündüm. Zaman içerisinde çok yıprandım yoruldum gel gitlerim oldu ama ayrılmaya hiç cesaret edemedim ama toplamına bakıyorum kocaman bir mutsuzluksan başkası değil evliliğim o sürecede çocuğum oldu 2,5 Yaşında ve ben çocuktan sonra gelişen olaylarda anladım ki eşimin karekteri bu yalan olayı aileden gelen hastalık gibi ailesi de sürekli benzer yalanlar içindeler daha da ötesinde bu adam beni hiç bir zaman hiç bir yerde taşıyamadı koruyamadı arkamda duramadı bakıyorum artık hayal bile kurmuyorum omunla biliyorum ki olmayacak hayatla ilgili gaylesi yok gibi anlayamadığım bir rahatlık var eşimde ve ben onunla yarını göremiyorum inanamıyorum bir gün bir yerde bitecek diyorum birlikte yaşlanmayı ona yaşlanmayı ona bir derdimi anlatamıyorum içimden gelmiyor para saklıyor ya da kaçırıyor bana hep borç var diyor ama mesela ailesine para gönderiyor dekont buluyorum ya da durumdan haberden olduğumu sanan kardeşi abisine verdiğimiz paradan bahsediyor bana ya da yiğenleri amcalarının hediyelerini anlatıyor bana, sürekli yalan içinde önceleri borç bitince şunu alcam böyle yapcaz siye halay kurarken hayalimde mesela 2. El mutfak eşyalarımın yenisini almak biraz peşinatla eve girmek gibi onunla birlikte hergün izinsiz saatlerce çalışırken kredi ( düğün ve takıların ) ve elden alınan borçlar bitince iş yapamıyoruz olmaya başladı ama yaptığımız iş aynı iş sadece kasa azaldı ya da benim anlayamayacağım sorgulayamayacağı yeni borçlarımız oluyor hep ha ben evliliğimden bu güne eşya almadım tatil yapmadım ya da şu eksik demedim hep borç var diye diye ama 6 sene somunda sürekli yenilenen borçlarımızın hiç bitmeyeceğini anladım geçen sene işin içine farklı şeylerde girdi yeni ortağının esrar kullanan karı kız peşinde gezen bir adam olduğunu öğrendim bu sürede eşimde başka türlü değişimler başladı telefonu şifrelemek ve şifreyi söylememek evden kaçarcasına gitmek gün içinde aramamak şiddet küfür sokak ortasında çocuğumun gözü önünde en ağır küfürler kovmalar öyle böyle derken gittim ben boşanmaya karar verdik sonra birşeyler oldu allah ona çok güzel bir ders verdi geldi yanımıza şimdi birlikteyiz geçen seneki kadar olmasa da kavga benden giden gitmiş artık biten bitmiş çocuğum için zorlayayım diyorum ama kendime haksızlık ediyorum çekip gideyim hayatıma bakayım diyorum çocuğuma haksızlık geliyor öyle aradadayım ki işin daha kötüsü başka bir ülkedeyim yanı çocuğumu götürürsem onu ancak senede 10 gün görecek

Hayat yolcusu hanıma katılıyorum hele evladımızın babasız kalması söz konusu ise vazgecmemeye çalışın .olur da bigün evladıniz size anne neden babama şans vermedin dememesi için son noktaya kadar sabredin bende babasız büyüdüm ama anneme hiç kızmadım çünkü yuvasını kurtarmak için var gücüyle direndi.bende biraz sizin gibi bi bayanım borcu harcı düşünüp hep idare ediyorum ve cevrem beni bu yönde çok eleştiriyor sanırım haklılar.sen ihtiyaçlarını mutlaka bildir eşine kendinden çokta ödün verme ozaman sana yetişmeye çalışırken etrafı unutur.uzman değilim ama nacizane bayan olarak tavsiyem. Allah yardımcınız olsun

Namearas

New member
[MENTION=11744]Hayat yolcusu[/MENTION] Çok teşekkür ederim cevabınız için aslında yazmak benim için kolay değil anlatmakta yaşanandan daha zor geliyor yol arıyorum Adem güneşi sürekli takip ediyorum benim için çok önemli onun söylemleri belki de bu sebeple devam etmeye çalışıyorum bu evliliğe aslında değiştiğini çok düşünmüyorum biraz işiyle ilgili problemler tekrar bize yakınlaştırdı korktu çünkü belkide bizi es geçtiği kırdığı için işlerinin sekteye uğradığını düşündü ya da işimden oldum ailemden olmayayım dedi bilemiyorum tabi orasını düşünmekten yorgun düşüyorum bazen maalesef çocuğuma yansıyor olması en üzücü olanı hani direnir insan sabır eder ama inancını kaybetmek çok kötü geleceğini görememek bir gün bir yerde birer demek bir evlilik için olabilecek en kötü düşünce çünkü bu en son bir araya gelmememizden sonra maalesef yine ayni konularla ilgili yalanlar devam ediyor karekter gibi bir şey bütün ailesinde var olan onlara göre el kızı el oğlu dışarıdaki herkes böyle büyümüşler ve maalesef bütün kardeşler anneye edilgen halde hem de aşırı derece bunların etkisi çok bilemiyorum hayat ne getirecek saedece yazmak geldi içimden tekrar çok teşekkür ederim

Son düzenleme:

Namearas

New member
Çok teşekkür ederim cevabınız için elimde kalan son umutlarla sabrediyorum ama inansın hiç umudum yok maalesef en başından çok ödün verdim ve artık geri alamıyorum öyle bir hal aldık ki zaten kendimle ilgili hiçbir eksiğimi söylemeyi geçtim de ev ile ilgili de durum bu maalesef aslında yokluk önemli değil olmayana kimse ses etmez zaten ama yalan çok kötü param YÖK deyip eşine başkalarına para hediye vermek ya da hesap ekstrelerinde farklı para harcamaları bir şey alınacaksa en ucuza kaçılması ama para benimse sonuna kadar harcanması yani benim için yarını görmemek çok zor bir hal aldı bir kaç ay öncesinde Nur topu gibi yeni borcumuzu öğrendim şimdi 2 sene onu ödüyorum diyecek bana omdan sonrada artık ne olur bilemiyorum o böyle yapınca kafamda bir sürü şey beliriyor bari çocuğu kreşe verip çalışayım diyorum ya da çocuğuma sabrımı kaybediyorum borçların dışında da yalanları var bende var a yoğa yalan söylüyor eskiden inanıyordum çöpü şeyi bilmediğinden şimdi kurcalıyorum o zamanda kavga çıkıyor allah herkesin gönlüne göre versin çok zor kaygısız bir insanla yaşamak çok zor