Eşimin tartismalarimizda bana olan sevgi ve saygısını kaybetmesi

Melih in Annesi

New member
Nasıl ifade etsem bileme dim.4 yıllık evliyiz şimdi de bir oğlumuz var beş ay bitmek üzere.Basindan beridir evliligimizi rayına koyamadik.Tartismalarimizin çoğu sudan sebeplerden oldu.Onceden çok kotu oluyordum hakaret ve eleştirilerine karşı çıldırıyor dum tartışma anında kendimi kaybedip saldırdığım da oldu eşime karşı.Bana sürekli susmam gerektiğinden bahsedip kavga anında ama dünyanın hakaret ve eleştirisini yapabilen bir insan kocam.Hal böyle olunca bende de bir nefis var nasıl susabilirim ki yapamiyorum su an oğlumuz var onun için endiseleniyorum onun geleceği için.Nasil çözülecek aradaki anlaşmazlıklar yitirilen saygı ve sevgi nasıl geri gelecek.Medeni insanlar gibi bile tartisamiyoruz birbirimize karşı tahammulumuz kalmadı.Esime ne yapsam yaranamiyorum bana hep bardağın boş tarafından bakıyor gibi geldi.Geliyor.Ben daha çok kendimi geliştirmeye kitap okumaya açığım.Ama çaresiz kalıyorum karşısında artık.Sabir kalmadı ben de eşimi tekrardan nasıl kazanabilirim???

Melih in Annesi

New member
Tesekkur ediyorum ilginize ve tavsiye lerinize.cogu defa mektup u denedim.gunluk tutt kendimce dertlestim.en son bugün mesela dünden tartismamiz oldu bunun için yazdım koydum ceketine buna zaman ayiracagina ütü yapsaydın bana diye mesaj yazdı.cok kırılıyor um yaşama sevincini kendi başıma nasıl geri kazanacagimi bilmiyorum.cok sukur halimize ama işte bizde de böyle.

anne

New member
sizi o kadar iyi anlıyorum ki sanki bu cümleler ilk evlilik yıllarımın iç sesi gibi en ufak sudan sebeplerle patlamalar hakaretler sözlü hatta fiziksel şiddet butun gece ağlama krizleri sussam olmuyo konussam daha beter siddetleniyodu.ben 2.yılımızın başında karar verdim ya bu evliliği düzelticem yada ayrılcam diye ve hep arastıdım okudum düşündüm ama hep sevdim çok sevdim ilgilendim kendi eksikliklerimi paylastım onunkileri agzından alabilmek için sonra anladımki eşim tam bir cocukluk dramı seklinde büyütülmüş acılar hırs öfke kıyaslama aşırı sorumluluk içinde o yaralı çocuğu iyileştirmeye yaralarını sarmaya ben kendi yaralarımı açtım beraber çözüm yolları bulduk ve hep adem güneş hocamızı dinledim deli gibi okudum kitaplarını çok sükür iyileşiyoruz 4.senemiz bitti k1 kızım var 12 aylık ara sıra atışıyoruz ama 2 3 ayda bir pek coşmadan sürüyo.size tavsiyem eşinizi cok sevin şımarıcak beni daha küçük görücek diye korkmayın özel sorularınız olursada yardımcı olabilirim sosyologum şu an psikoloji yuksek lisansa hazırlanıyorum çözebildiklerim bu kadar uzun oldu ama bu konu ince sızımdır her zaman iyi olacagına inanın
kolay gelsin :)

Siyahlale

New member
Ben de aynı sıkıntıları yaşıyorum. Hatta boşanmak için başvurdum ama kolay değilmiş 4 yaşında bir oğlum var çok etkilendi ve eşimi sevdiğimi farkettim uzak kaldığımız zaman.Şimdi ise yaraları sarmaya çalışıyoruz. Benim sorunum da ailesinden çok etkilenip bana Sudan sebeplerle sataşması. Bilmiyorum çözebilecek miyiz???