Eşlerin birbirine yardım etmesi

Eş eşe yardım ederken, diğer eş de estağfurullah ben yaparım sen zahmet etme diye karşılık verirse bu yardımlaşma uzun süre devam eder.

Eşlerden biri ''bugün yemeği ben yapayım,sofrayı ben toplayayım'' deyince diğeri de ''olur,ne güzel olur'' derse yardımlaşma kalıcı olmaz.

Bizim değerlerimizden biri olan isar ruhu, başkasını kendisine tercih etme büyüklüğüne erişmektir.

Eş, eşin terapisti olmasının bir sonraki boyutuna geçilmek isteniyorsa eş eşe karşı mahcup olmalıdır. (Mahcubiyet içten gelmelidir, başkası tarafından mahcup edilen kişi mahcubiyet duygusunu yitirir.)

Merhaba Abdullah Bey

Neden böyle acaba?

Eşlerin her ikisi de ortaklaşa iş yapsa, o işi birlikte yapmanın keyfini yaşasa daha güzel olmaz mı?

Merhaba Neşe hanım, muhtemelen yazıda bir anlatım bozukluğundan dolayı öyle anlaşıldı. Benim yazmak istediğim şuydu; eşlerden biri iş yaparken diğeri de ona yardımcı olursa evdeki muhabbet artar.

İsar ruhu kendisinden çok başkasını düşünmek demektir. Yani eşlerden biri çalışırken diğeri diğer odada yatarsa kendi rahatını düşünür, fakat gelip eşine yardım ederse, kendisinden çok eşini düşünür.

Su,yemek v.s. ihtiyacı olduğunda öncelikle eşine susadın mı? diye sorması isar ruhunun bir örneğidir.

Nuray19

New member
Eş eşe yardım ederken, diğer eş de estağfurullah ben yaparım sen zahmet etme diye karşılık verirse bu yardımlaşma uzun süre devam eder.

Eşlerden biri ''bugün yemeği ben yapayım,sofrayı ben toplayayım'' deyince diğeri de ''olur,ne güzel olur'' derse yardımlaşma kalıcı olmaz.

Bizim değerlerimizden biri olan isar ruhu, başkasını kendisine tercih etme büyüklüğüne erişmektir.

Eş, eşin terapisti olmasının bir sonraki boyutuna geçilmek isteniyorsa eş eşe karşı mahcup olmalıdır. (Mahcubiyet içten gelmelidir, başkası tarafından mahcup edilen kişi mahcubiyet duygusunu yitirir.)

"Sen zahmet etme" ne güzel ne naif bir cümle. İnşallah kullanacagim.