Etkinliklerle Evimi Güzelleştiriyorum - Bernadette Cuxart

Ayşe Gençer

New member
Günümüzde çocuklardan en çok duyduğumuz söz belki de "Canım Sıkıldı" Bu sözü duymak da sanırım ebeveynlerin en çok canını sıkan şeylerden biri.
Kızım da etraftan duyup başladığında canım sıkıldı demeye, o sıkıcı cümlenin yerine başka birini buldum söylemesi için. Canım sıkıldı demiyoruz, ne yapacağımı bilemiyorum diyoruz diyordum. Çok şükür yerleşmeden geçti gitti "Canım Sıkıldı" sözü. Ne yapacağımı bilemiyorum diyor artık gerçekten ne yapacağını bilemediği zamanlarda. Bu kitap da işte öyle ne yapacağını bilemeyen çocuklar için. İçinde evden bulunabilecek ya da kolaylıkla tedarik edilecek malzemelerle yapılacak etkinlikler var.

Kitapta yazılana göre bu etkinliklerle şunlar amaçlanıyormuş:
"Çocuklara kendi eşyalarını kendi başlarına düzenlemeyi öğretirken onlara aşağıda sıralanan dört önemli erdemi benimsetmek.
Öz saygı: Kendi kendine bir şeyler yapmayı başaran ve yaptıklarının kullanıldığını gören çocuk mutlu olacaktır.
Düzen: Bu kitaptaki etkinlikler çocuklarınızın; düzenli olma, temizlik, okuma gibi alışkanlıklarının pekişmesine yardımcı olacaktır.
Geri Dönüşüm: Çocuklarınız, atık malzemeleri pratik ve kullanışlı yeni nesnelere dönüştürecek, hayal güçlerini kullanacak ve çevrelerini korumayı öğrenecekler.
Tasarruf: Bu kitaptaki etkinlikler çocuklarınıza evdeki malzemeleri değerlendirmeyi öğretirken onları tasarruflu olmaya teşvik ederek harçlıklarını gerçek ihtiyaçları için harcamalarını sağlayacak."

Ben demiyorum kitap diyor ama bence de haksız sayılmazlar :)

Kitapta yapılan bazı etkinliklere örnekler:

Kalemlik seti, Oda kapısına asılan rahatsız etmeyin kartları, Oyuncak kutuları, Toka kutusu, Not defteri, Oyuncak ayıcık askısı, Kumbaralar, Pratik Askılar, Süslü askılar, Mücevher askısı, Bez çantalar, Oyuncak araba, Amerikan servis ve peçete halkaları.... gibi gibi.....
 

Ekli dosyalar

  • Etkinliklerle-Evimi-Guzellestir.jpg
    Etkinliklerle-Evimi-Guzellestir.jpg
    69.3 KB · Görüntüleme: 3

Ayşe Gençer

New member
İşte arka kapak yazısı:

Toparla!

Fazlalıklardan kurtul!

Yeniden değerlendir!

Değişiklik yap!

Sıraya koy!

Gözden geçir!


Etkinliklerle Evimi Güzelleştiriyorum, çocukların yaşam alanlarını düzenlemelerine yardımcı olacak birbirinden eğlenceli etkinliklerle dolu… Çocuklar; odalarını, okul eşyalarını, oyuncaklarını, banyoyu yani neredeyse tüm evi kolay ve zevkli etkinliklerle hem süsleyecek hem düzenleyecekler! Üstelik kâğıt, kumaş, ev atıkları gibi kolayca bulunabilecek malzemelerle… En önemlisi ise bu etkinlikler sayesinde çocuklar tasarruflu ve düzenli olmayı eğlenceli bir şekilde öğrenecek ve günlük hayatlarına yansıtacaklar!Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Çocuk

 
Üst