Evde çocuğumla nasıl etkinlikler yapabilirim

Betül

New member
Merhaba arkadaşlar
Benim kızım 5 yaş 2 aylik.hiç kreş deneyimi falan yok.sadece deneme amaçlı 1 hafta kadar gitti.sonra istemeyince de zorlamadim. Bu yıl da dogum sonrasi ucretsiz izin sebebi ile evdeyim.öyle çok bir sosyal çevremiz de yok açıkçası. Yani düzenli görüştüğü bir arkadaşı yok,denk geldikçe uyum saglayabildigi çocuklar ile oynuyor.
Düzenli olarak oyun oynadığı tek arkadasi benim.oyunlarda cok yetebildigimi düşünmüyorum. Daha doğrusu o benden 7/24 bir cocuk performansi bekliyor ve haliyle bu da pek mümkün değil. Bu bir vicdan azabı olarak dönüyor bana.
Benim durumumda olanlar evde ne yapıyorsunuz,nasıl vakti keyifli hale getiriyorsunuz ve mesela gün içinde bire bir ne kadar oyun oynuyorsunuz.
Sonra var olan oyuncakların hayal dünyasını kisitladigini düşünüyorum artık.mesela evcilik oynarken birebir aynı ürünün oyuncağı olmadan oynanmayacagina inanıyor. Mesela buzdolabi olarak şunu kullanabiliriz yada fırın olarak şunu kullanabiliriz fikirlerim hep ters tepiyor. O hiç ona benziyor mu diyor mesela.
Halbuki biz bir kac taş bir kac tahta ile ne evcilikler kurardik.

1111.jpg


 
Üst