Evde ekmek yapma makinası kullanan var mı?

cml

New member
Dışarıdan ekmek almak yerine kendi evimizde ekmek yapmak istiyorum. Evde ekmek yapma makinası kullanan var mı? Ekmek yapma makinası ile yapılan ekmeklerin taze ve güzel oldugu duydum tabi birebir bu duruma şahit olmadığım için belkide forumda arkadaşlarımızdan kullanan vardir diye düşündüm. Evde ekmek yapma makinası ile glutensiz doğal ekmekler yapmak hayalim var bana bu konuda yol gosterebilirmisiniz.

Dışarıdan ekmek almak yerine kendi evimizde ekmek yapmak istiyorum. Evde ekmek yapma makinası kullanan var mı? Ekmek yapma makinası ile yapılan ekmeklerin taze ve güzel oldugu duydum tabi birebir bu duruma şahit olmadığım için belkide forumda arkadaşlarımızdan kullanan vardir diye düşündüm. Evde ekmek yapma makinası ile glutensiz doğal ekmekler yapmak hayalim var bana bu konuda yol gosterebilirmisiniz.

Merhaba neden glütensiz ekmek yapmak istiyorsunuz acaba. Çölyak hastası mısınız.

cml

New member
Maliyet açısından islami açıdan daha hos olacağını düşündüm. Düşünsenize abdestli sekilde ekmeğini kendin yapıyorsun. Makinaya unu atiyor suyunu atıyor programa birak sabah kahvaltida sicak sicak al dogal yapabilmek ozendim iste :) Disarida yapılan ekmekler ne olduğunu bilemiyoruz.

Değilim Rabbim hasta olanlara sifa versin Sadece glutensiz ekmek yiyenler çölyak hastalarimi? Dogal sicak kendi evimde yapmak istiyorum.
Evet haklısınız sadece çökyaklılar glütensiz ekmek yemiyor. Ancak ekmek yapmak istiyorsanız normal buğday unundan yapmak daha sağlıklı o yüzden bu soruyu sordum. Glütensiz unlar ayrıca işlenerek yapılıyor nişastadan da işlenmiş oluyor . Ekmek yapmak istiyorsanız bence en sağlıklısı tam buğday ekmeği.