Evi çocuğa göre düzenlemek

Meryem Yıldız

New member
Merhabalar,

22 aylık kızım için evde onun hareket özgürlüğünü engelleyecek her türlü şeyi kaldırdım ama daha neler yapabilirim sizler neler yaptınız öğrenmek istiyorum. Biraz daha kendi işlerini yapabilmesi adına oturma odası mutfak banyo antre alanlarınıda ona göre düzenlemek istiyorum. Oyun alanlari olarakta oynayabilrcegi ahsap mutfaklar gibi etkinlik yapabilecegi masa duzenlemeleri gibi degisiklik yapmak istiyorum. Masa sandalyemiz var plastik mutfakta var ama onlar kucuk oluyo tabii daha gercekci guzel bi mutfak istiyorum ama cok pahalilar :( kitapliklarda ayni sekilde cok pahali :( acaba bu konuda uretken annelerimiz var midir ne gibi duzenlemeler yaptiniz biraz daha uygun fiyata nasil duzenleyebiliriz

fatoş123

New member
[MENTION=1992]Buseerdogan[/MENTION] Evde Televizyon kullanıyormusunuz ? Mesela televizyon kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Meryem Yıldız

New member
[MENTION=1992]Buseerdogan[/MENTION] Evde Televizyon kullanıyormusunuz ? Mesela televizyon kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Maalesef televizyon var evimizde eşim kaldırmak istemiyor ama zaten bağımlı değiliz kızımız uyanıkken birşey izlemeyiz eşim haftada bi gun dizi bi gunde mac izler kizim uyurken surekli acik degil yani televizyon

Ecem

New member
Kiz cocuklari nasil bilmiyorum ama benim cocugum erkek ve suni seylerden hoslanmiyor.kendi mutfak esyalarimiz ve tencereler gibi :) kirilacak,dokulecek,kesecek,zehirli zararli ne varsa hep ust raflara ulasamacagi yerlere kaldirdim.herseyi dokup indirip oynayabiliyor.kitapligimizin yetisebilecegi raflar onun kitaplarina oyuncaklarina ait.konsolumuzun bir tarafi sirf ona ait.tabaklari kaldirdik konsoldan.yemek masamizin altini oynamak icin kullaniyor ev niyetine.hatta altina yapistiricili stikerlardan doldurdu

birbebek

New member
Bu konuyu bende merak ediyorum kızım bir iki hafta içerisinde emeklemeye başlar tahminim tecrübeli anneler evi nasıl çocuğa göre düzenlemişler acaba. Mesela çekmeceleri zorarlı olacakları boşaltmalımıyım sadece yoksa kilit mi kullanmalıyım. Kilit kullanırsam onun merak duygusunu engellemiş olur muyum? Beler yapılabilir bizimle paylaşırlarsa cok sevinirim.

HasReTGüLü

New member
Evet engellemiş olursunuz Adem hoca kilit vurmayı tasvip etmiyor. Benim oğlum da çekmeceleri karıştırmaya başladı elini birkaç kez kıstırdı bende en çok oynadıgı alt çekmecenin arkasına mutfak bezlerinden sıkıstırdım artık tamamen kapanmıyor böylelikle canı da yanmıyor

Fatma Acar

Editör
Merhabalar,

22 aylık kızım için evde onun hareket özgürlüğünü engelleyecek her türlü şeyi kaldırdım ama daha neler yapabilirim sizler neler yaptınız öğrenmek istiyorum. Biraz daha kendi işlerini yapabilmesi adına oturma odası mutfak banyo antre alanlarınıda ona göre düzenlemek istiyorum. Oyun alanlari olarakta oynayabilrcegi ahsap mutfaklar gibi etkinlik yapabilecegi masa duzenlemeleri gibi degisiklik yapmak istiyorum. Masa sandalyemiz var plastik mutfakta var ama onlar kucuk oluyo tabii daha gercekci guzel bi mutfak istiyorum ama cok pahalilar :( kitapliklarda ayni sekilde cok pahali :( acaba bu konuda uretken annelerimiz var midir ne gibi duzenlemeler yaptiniz biraz daha uygun fiyata nasil duzenleyebiliriz

Merhaba [MENTION=1992]TheMostHappy[/MENTION] mutfak ne kadar gereklidir bilemiyorum . Çünkü çocuğunuza mutfakta sizin kullandığınız alan her zaman daha cazip gelecektir .Kitaplık belki istediği kitaplara aracısız ulaşma noktasında hoş olabilir .
Birde aklıma gelen mutfakta alt raflardan veya dolaplardan birini kızınıza ayırıp bardak tabak koyup almasını sağlayabilirsiniz . Biz o dönemlerde küçük yağdanlıklardan almıştık hepi topu bir bardak su alacak şekilde küçüktü ve onuda oğlumuzun ulaşacağı yere koyuyorduk kendi bardağını alıp kendi suyunu kendi doldurabiliyordu. Böyle bi kolaylık sağlayabilirsiniz. Öz bakım becerisi yönünden de çok faydalı olacağını düşünüyorum .

Kayaccata

Active member