Gece 2 saat de bir uyanması

Sümi

New member
Benim kızım 8 aylık ve geceleri 2 saatde bazende saat başı kalkıyor
Gece benimle aynı yatakta yatıyor emziriyorum
Artık uykusuzluktan cok yorgun düşüyorum kızıma nasıl uyku eğitimi verebilirim
Kendi kendine uyumasını nasıl ögretebilirim

Üsküdar

New member
Benim oğlum da 1 yaşına kadar geceleri uyanırdı.O kadar yorgun oludum ki siz böyle yazınca hatirlayiverdim.Bir gün bir uyandım sabah saat 7 olmuş.O günden sonra uykumuz düzene girdi.Bu yaşadığınız durum bana göre tabi geçici bir sureç.Gececek inşallah.

savaşçı

New member
Benim kızım 8 aylık ve geceleri 2 saatde bazende saat başı kalkıyor
Gece benimle aynı yatakta yatıyor emziriyorum
Artık uykusuzluktan cok yorgun düşüyorum kızıma nasıl uyku eğitimi verebilirim
Kendi kendine uyumasını nasıl ögretebilirim

İki yaşına kadar çocuklar her an bir güven alma ihtiyacı içindedir, o nedenle sizi yanında hissederek emerek güven duygusunu gidermeye çalışır. Bu ihtiyacını giderdiği ölçüde de sekine içinde olur. Eğer güvenli bağlanabiliyorsanız bu sık uyanmalar normaldir, benim oğlum yarım saatte bir uyanırdı, anne sütünü bırakınca hiç uyanmadan uyuyor artık;)

Sümi

New member
Her uyandıgında emzirmem gerekirmi? Doktoru bana her uyandıgında emzirme hatta kucagına bile alma diyor
Tabi ben doktorunu bu konuda dinlemiyorum ama emzirmeyi her 4 saatde bir yapıyorum

hafsa5

New member
Benimde 18 aylik oglum bazen 1 saat bazen yarim bazen 2 saatte uyaniyr her uyandiginda emziriyorum bence cocuk istedikce vermeniz lazim onu cocuk ayarlar biz degil

savaşçı

New member
Her uyandıgında emzirmem gerekirmi? Doktoru bana her uyandıgında emzirme hatta kucagına bile alma diyor
Tabi ben doktorunu bu konuda dinlemiyorum ama emzirmeyi her 4 saatde bir yapıyorum

Cuma duası Allah'ım bütün çocuk doktorlarına Anadolu Pedagojisi ile tanışmayı nasip et...

Tabi ki bunu doktor da dese dinlemeyin, kucağınıza alın emzirin, buna ihtiyacı olduğu için uyanıyor zaten...
Hem de böyle saat tutarak değil, çocuğun ihtiyacı olduğunu hissettiğiniz an, daha mızırdanmaya bile başlamadan ihtiyacını hissetmeye çalışın, kucağınıza alın, emzirin...
Kendimizi düşünelim akşam yemeği saatinden önce atıştırdığımız olmuyor mu, bebek de öyle saatli emzirilmez acıkınca emzirilir ;) Ki bu fizyolojik boyutu sadece, bi de daha önemlisi duygusal boyutu var, daha çok küçük her an bir güven duygusuna ihtiyacı var, onu da kucakta ve emerek giderir.
Kim ne derse desin, en önemlisi bebeğin ne dediği, onu duymaya ve yerine getirmeye çalışın derim ��

Sabah

New member
Mina Hanim'a hem bir anne hem bir saglikci olarak katiliyorum. 2 yasina kadar bebek her istedikce emzirilmeli. Saat tutmak hesap yapmak cok cok yanlis. Cocuk midesinin de ruhunun da ne zaman doyacagini kendi ayarlamali. Siz ondan kendinizi sakindikca o daha da sik uyanip size sarilir. Birakin kendinizi ona. O yonetsin sizi. Yonettigini hissettikce keyif alacak.