Gece uyanıp emzirmelerimiz çok fazla

Tuğbaturalp

New member
Merhabalar ben yeni üyeyim bebeğim 8 aylık ve gece uyanması çok fazla Adem hocayla tanışana kadar saçma salak videolar izleyip 6 aydan sonra uyku eğitimi vermeye çalıştım 1 ay kadar denedik gece emmedende kesmiştim bir iki kez uyanıyordu.uyuturken okadar çok ağlıyordu ki 2 saat ağladığını bilirim o kadar pişmanım ki vicdan azabı çekiyorum çok şükür ki çok uzun sürmeden hatamdan döndürdü Rabbim .Adem hocayı dinledikten sonra vazgeçtim ve yanımda yatıyor emerek uyutuyorum.Ama gece uyanmaları çok fazla her uyandığında meme istiyor artık sütümde kalmıyor zaten acıktığı için uyandığını sanmıyorum ,acaba neden böyle güvenli bağlanamadık mi ondan mi fazla uyanıyor bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olsun.

Nfs

New member
Meraba, emme isteğinin çocuğun sadece açlığını gideren bir ihtiyaç olduğu düşünülür genelde, ancak açlığını gidermesinden daha önemlisi anneden "güven duygusu" almasını sağlar emme... Bu dönemde de en çok bu duyguya ihtiyacı var, hiç reddetmeden emzirin, emzirirken sadece ona kendinizi bırakın ve ikiniz de hayattaki en huzurlu duyguyu tadın inşallah... Minagul Hanım böyle söylemişti (alıntı yapmayı başaramadım)

Tuğbaturalp

New member
Çok teşekkürler içim biraz rahatladı ama bu hep böyle mi devam edecek güven oluştukça gece emmelerimiz azalır mı? Çok fazla uyandığı için bende uyuyup dinlenemiyorum sabah yorgun uyanıyorum. Yenidoğan döneminde daha iyidi ilk 4 ay gece 2 3 kere uyanıyordu şimdi sayamıyorum bile