Göğüs ucu yarası kabusu. Her annenin kaderi. Lütfen yardım..

Özge Badın

New member
Hamilelik öncesinde de çatlak çatlak, hassas, ucu olmayan sıkıntılı göğüslerim vardı. Doğum yaptıktan sonra ilk 15 gün slikon kullanınca anlayamadım ağlayarak emzirdim tecrübelerini paylaşan hanımefendilerin halini. 2 gündür kendi göğsümü veriyorum ve sonuç. Ucu baloncuk baloncuk patlak patlak göğüs uçları. İnanılmaz bir acı. Ağlama noktasında değilim ama 1 kere daha emzirsem o hale gireceğim. Lansinoh krem ve göğüs kalkanı kullanıyorum ama ne yazıkki hassas göğüs uçlarım sebebiyle kötünün iyisi etki ediyor.
Benim gibi hassas göğüslere sahip hanımefendilerinde başına geldi mi?
Ne kadar sürede geçer?
Bu sürede ısrarla emzirip memeyi perişan ederek mi daha hızlı sonuç yoksa iyileşmesini bekleyerek slikon uçtan yardım alarak mı?
Lütfen lütfen tecrübelerinizi vereceğiniz akılları bekliyorum. Yönlendirilmeye çok ihtiyacım var :(

Merhaba tez zamanda iyileşir inşallah.
Ayva çekirdeğini duymuştum. Jel kıvamına getirip.
Bana sudo krem vermişlerdi doktorlar. En masum krem olduğunu söylemişlerdi.
Bunun dışında zeytin yağı ya da kantoron yağı da iyi gelebilir

Son düzenleme:

Beyazgül

New member
Hamilelik öncesinde de çatlak çatlak, hassas, ucu olmayan sıkıntılı göğüslerim vardı. Doğum yaptıktan sonra ilk 15 gün slikon kullanınca anlayamadım ağlayarak emzirdim tecrübelerini paylaşan hanımefendilerin halini. 2 gündür kendi göğsümü veriyorum ve sonuç. Ucu baloncuk baloncuk patlak patlak göğüs uçları. İnanılmaz bir acı. Ağlama noktasında değilim ama 1 kere daha emzirsem o hale gireceğim. Lansinoh krem ve göğüs kalkanı kullanıyorum ama ne yazıkki hassas göğüs uçlarım sebebiyle kötünün iyisi etki ediyor.
Ne kadar sürede geçer?
Bu sürede ısrarla emzirip memeyi perişan ederek mi daha hızlı sonuç yoksa iyileşmesini bekleyerek slikon uçtan yardım alarak mı?
Lütfen lütfen tecrübelerinizi vereceğiniz akılları bekliyorum. Yönlendirilmeye çok ihtiyacım var :(
Çok geçmiş olsun , çok ağrılı ve zahmetli bir süreç emzirmeye ara vermek doğru bir yaklaşım olmaz. Biriken sütü bebeğin emmesi gerekir süt üretimini uyarması için. Göğüs ucu küçük veya çökük olunca gerçekten zor oluyor :( Silikon ucunu çok mecbur kalmadığınız sürece kullanmanızı önermiyorum . Bebeğim bir ay erken doğdu ve göğüs ucunu tutup emecek gücü yoktu bence silikon uç kullandım aylarca :- ancak bu durum hem bebeğin hava yutup gaz sancısının artmasına hem de göğüs ucumda çatlağın oluşmasına neden oluyordu.. zeytinyağı kullanınca acısı hafifledi bebeğim yaklaşık 2,5 aylık olunca da yeter artık bu başlığı kullanmayacağım ve canım acısa da emzireceğim dedim ve bebeğinizi arada engel olmadan emzirmek o kadar güzel bir duygu ki..... çektiğiniz ağrıyı umursamıyorsunuz onun bunu başardığını gördüğümde ağlamıştım. Her emzirmede bana çok ilginç ve heyecanlı gelir onun gücünü hissettiğim de:) zaten iki yılımız var... doya doya , acısız emzirmeniz dileğiyle....

şifa

New member
Her annenin aynı şiddette acısı olmuyor. Ben her emzirmem de ağlardım o derece açıyordu hatta kanıyordu. Ama sürekli verdim kalmadığı zaman vermedim kanama geçince tekrar verdim.bazen heralde emzirmek bir işkence olacak hiç geçmeyecek diye düşündüğüm bile olmuştu.ama hiç endişe etmeyin başlarda çocuk emmeye alışınca geçecek böyle kalmayacak. Bende lansinoh kremi 1 hafta her emzirmeden sonra sürmeye devam ettiğimde acısının yarı yarıya azaldığını gördüm bana iyi gelmişti. Sızma Zeytinyağında aynı şekilde fayda etti. Allah acil şifa versin. Keyifli enzimeler..

şifa

New member
Her annenin aynı şiddette acısı olmuyor. Ben her emzirmem de ağlardım o derece açıyordu hatta kanıyordu. Ama sürekli verdim kalmadığı zaman vermedim kanama geçince tekrar verdim.bazen heralde emzirmek bir işkence olacak hiç geçmeyecek diye düşündüğüm bile olmuştu.ama hiç endişe etmeyin başlarda çocuk emmeye alışınca geçecek böyle kalmayacak. Bende lansinoh kremi 1 hafta her emzirmeden sonra sürmeye devam ettiğimde acısının yarı yarıya azaldığını gördüm bana iyi gelmişti. Sızma Zeytinyağında aynı şekilde fayda etti. Allah acil şifa versin. Keyifli emzirmeler..

Nazan H.

New member
Ne kadar sürede geçer?

Ne yazikk ki bnöde gögüs uçlarım çok küçüktü ve ben gögüs ucu yarasından dolayı defalarca mikrop kaptı ve hastanelik oldum yara olduğu için sütüm yeterli çıkmıyordu galiba ve 8 9 kere mastit oldum hayatımın en acılı dönemiydi kaç kere hastanede yattım ve 4 ay boyunca çektim allahım bian önce şifanı versn gercekten bu acıyı çekmeyen anlayamaz o acıyı seni çok iyi anlıyorm bnm gögsümde mastit hastalığundan dolayı hissizlik ve doku değilmesi oldu her sefernde gögsüm boynuma kadar morarıp taş gbi oluyordu yanı sıra kusma ateş ve bunu 4 ay çektim gögüs uçlarm kanıyordu bebeğim emerken

Nazan H.

New member
Ne kadar sürede geçer?

Bnde silikon gögüs ucu kullanıyordm ama emzirirken değil emzirme işlemi bttkten sonra gögüs uçlarm kıyafetime değmeynce acımıyordu ama keske kullanamsaydm çnkü o nemli tuttkça daha da ilerledi pompayla süt çekiyordm sürekli o da tetikledi tabi keske yapnasaydm en son gögmüsü hiç emzirmeyerek ve sürekli elimle sağarak iyileştrdm ucu yara olmayan gögsüümü emziriyordm diğerini sürekli elimle sağıp biberonla içirdm ama tabi bu 4. Ayın sonunda dank etti

Nazan H.

New member
Ne kadar sürede geçer?

Lansinoh krem kaç kutu bitirdim hatırlamıyorm ama nemlendrmekten baska hiç bi işe yaramıyor bol bol zeytinyağı sürmeni önerrm

baharibeklerken

New member
Herkeste farklı oluyor demek ki, bende ilk ay yaşadım, Lansinoh iyi gelmişti, görüncem3. bebeginde çok oldu. Kanamalı, bebek kusarken kan da kusuyor demişti. Bir kaç ay sürdü onunki.
[MENTION=4496]Ayhumeyra[/MENTION] hanım isirmalarin biteceğini sanmıyorum. Ben parmagimi koyuyorum isirirken, isirmiyoruz oğlum diyorum ciddi bir ses tonuyla. Yoksa sürekli ısırması dayanılmaz. En az üç aydır isiriyor. Diş çıkmadan agritiyordu bir iki dayanmaya çalıştım, olmadı. Şimdi yine muzip gulumseyip isiriyor, müdahale ediyorum mecburen

Neda

New member
Ne kadar sürede geçer?
Mustela'nın göğüs ucu kremi çok iyi geliyor.Hemen geçiriyor yarayı

Gülşen sevinç

New member
Ne kadar sürede geçer?

mrb. gecmis olsun.ben lansinoh kullandım.ve gogus ucu slikonu ile emzirdm.emmeyi birakir,memeni kabul etmez falan dediler ama oglum emiyodur problem yaşamadım çok şükür.ins tez zamanda geçer.

zat_imuhterem

New member
Merhaba, çok fayda gördüğüm bir eski yöntem var. İlk başlarda ben de kanayan göğsümü ağlayarak, tepinerek çok emzirdim. Lansinoh çok iyi bir krem düzenli kullanın. Sizinki gibi yaralarda şöyle bir yöntem var. Bir tane kuru soğanı ortadan ikiye kesiyorsunuz, ortasını göğüs ucunuz girecek kadar oyup göğsünüze yerleştiriyorsunuz. Her iki göğsünüze de koyun sütyenin içinde duruyor sıkıntı olmuyor. Durabildiği kadar uzun tutun en az 2 saat dursun. Sonra sıcak su ve sabunla yıkayın lansinohu sürün. ilk uygulamada bile daha iyi olduğunu göreceksiniz. Bir kaç gün üst üste tekrarlarsanız sizi çok rahatlatır.
Merak etmeyin bunlar geçecek, hiç bir şey hissetmeden, zevkle bebeğinizi emzireceksiniz :)

Özge Badın

New member
Merhaba, çok fayda gördüğüm bir eski yöntem var. İlk başlarda ben de kanayan göğsümü ağlayarak, tepinerek çok emzirdim. Lansinoh çok iyi bir krem düzenli kullanın. Sizinki gibi yaralarda şöyle bir yöntem var. Bir tane kuru soğanı ortadan ikiye kesiyorsunuz, ortasını göğüs ucunuz girecek kadar oyup göğsünüze yerleştiriyorsunuz. Her iki göğsünüze de koyun sütyenin içinde duruyor sıkıntı olmuyor. Durabildiği kadar uzun tutun en az 2 saat dursun. Sonra sıcak su ve sabunla yıkayın lansinohu sürün. ilk uygulamada bile daha iyi olduğunu göreceksiniz. Bir kaç gün üst üste tekrarlarsanız sizi çok rahatlatır.
Merak etmeyin bunlar geçecek, hiç bir şey hissetmeden, zevkle bebeğinizi emzireceksiniz :)

Benim minnoş 2 saat beklemiyor ki hep memede olmak istiyor. Bebeğim uyuduğu bir an mutlaka deneyeceğim. İnşallah şifa olsun <3

Neva1

New member
Merhaba, benim kızım da dişleri çıktığından beri emerken çok ısırmaya başladı, ikisi de yara olmuş durumda. Emerken çok acı veriyor. Lansinoh kullanıyorum ama tam iyileşecek derken emzirince tekrar eski haline dönüyor. Ne yapacağım Nasıl iyileşecek bilmiyorum.

Burcumehmet

New member
Ben çok sukur hiç böyle bişey yaşamadım. Oğlum 10 aylık şuana kadar hiç bu durum başıma gelmedi. Kakao yağı surmustum sancim varken henüz oğlum doğmadan. Sabun gibi birşey. Emzirirken de surdum bir iki hafta. Birde fito krem vermişti dr belki olur diye. Bir iki kez de ondan kullandım ama onu kullandığım göğsümü gece boyu vermiyordum. Sonra silip veriyordum. Ama şuan oğlum ilk dişini çıkardı ve çok ısırıyor. Dişimi sıkıyorum hiç tepki vermiyorum fakat daha bu ilk dış. Altlı üstlü dışı geldiğinde nasıl dayanacak im onu düşünüyorum. Bu gidişle gogusum yara olur gibi geliyor. Bu ısırma olayı ne kadar sürüyor acaba tecrübeli anneler. Yani kaç tane dış çıkınca artık ısırmaya bırakırlar.

Selamlar disleri ck olsada suan isirmiuor ama 10....15 aylikken cok isirrdi kalabalk bi ortamda kalmıştık o donem ve ilgimi tam vermediği farkettm simdilerde anlıyorum adem gunesin kitabindafa okudum ilgisiz cocuk emerken ilgi icin isirir diye kendi evimize geçince gecmsti budurum ben sonradan anlıyorum tabi nqcizane fikrim iliskinizi gözden gecirin daha cok ilgi verin ins geçecektir

Burcumehmet

New member
Belki sizin kadar kanamali olmadi bnm ama cok siddtli sertlik ve agri olurdu uclari ısırılancada tabi ustune cabasi..zeytinyagi ve bali karıştirip sürün bana iyi gelmsti insallh sizede iyi gelir dogal yöntemleri seveb dr kuzenimden ogrenmstm fayda gordum.ve kesinikle katilmuyirum her anne bu sekilde aci ceker diyenlere herkesin emzirmesj çok cok ck farkli

Mina67

New member
Ne kadar sürede geçer?

İnanın yazıyı okurken benim içim acıdı 3 ay ağlaya ağlaya emzirmem geldi aklıma yani o kadar zor bişey ki gezmedigim doktor kalmamıştı hepside benzer pomatlar verip yolladılar emzirirken kanıyordu kim ne dediyse sürdüm göğüsume bı cağre diye ama bu seferde mastit oldum antibiyotik tedavisine başladım. En son ayva çekirdeklerini bı çay bardağı suda 1 gece beklettim o jel kıvamında oluyor göğüsume sürdüm 3-4 gün sonra gerçekten iyileşmeye başladı ama benim göğüslerimde çok yırtıklar olduğu için iz kaldı çatlak yerlerinden 21 aydır emiyor şimdi nasıl bırakacak diye düşünüyorum 😊

Özge Badın

New member
İnanın yazıyı okurken benim içim acıdı 3 ay ağlaya ağlaya emzirmem geldi aklıma yani o kadar zor bişey ki gezmedigim doktor kalmamıştı hepside benzer pomatlar verip yolladılar emzirirken kanıyordu kim ne dediyse sürdüm göğüsume bı cağre diye ama bu seferde mastit oldum antibiyotik tedavisine başladım. En son ayva çekirdeklerini bı çay bardağı suda 1 gece beklettim o jel kıvamında oluyor göğüsume sürdüm 3-4 gün sonra gerçekten iyileşmeye başladı ama benim göğüslerimde çok yırtıklar olduğu için iz kaldı çatlak yerlerinden 21 aydır emiyor şimdi nasıl bırakacak diye düşünüyorum

Bende göğüs kalkanı ve Lansinoh Krem ile yaşıyorum 40 gündür. Gece gündüz hiç çıkarmadım kalkanları. Gece yattığımda hep rahatsız ettiler kaydılar sütlerim döküldü çok sabrettim. Şimdi 40'ımız çıktı minik minik kalkanı çıkarıp sürdüğüm kremi emmeyecek bir tampon koyup pamuk kapatıyorum hep nemli bırakıyorum. Göğüsleri benden daha hassas olan kimse yoktur herhalde. Öyle ki doğumdan sonra slikon göğüs ucuyla 1 kere emzirdim göğsüm kanadı o derece. Ama emziremeyecek noktaya hiç gelmeden çok şükür atlattık o günleri. Bu sebeple birileri girip bu postu okursa tecrübe olsun. Sakın işe yaramıyor diye bırakmayın mutlaka göğüs kalkanı kullanın ve göğüslerinizi nemli tutun. Sevgiler

Özge özdemir

New member
Ne kadar sürede geçer?

Merhaba özge hanım aynı sıkıntıyı bende yaşadım ve inanılmaz ağrılar çektim kremler falan hiç işe yaramadı ilkel bi yöntem hibi gelebilir ama yaşlı bir teyze porselen bir çay tabağı koy demişti caresiz denedim ve inanın iyileşmesi çok kısa sürdü denermisiniz bilemem ama kendi tecrübem bu şekilde olmuştu