Hamile belirtileri ne zaman başlar

Sabah

New member
Biraz alanimdan sağlıkla ilgili bilgilrndirme konuları acayim bakayim Hamile belirtileri ne zaman başlar:)

Filmlerde hep gördüğümüz gibi olmuyor pek. Mide bulantısı daha gec belirti diyebilirim. Elbette gebe kalir kalmaz mide bulantisi baslayanlar da olmustur.

Ilk belirtiler genelde eskiye oranla ici cekilircesine ani acikmalardir. Gebeligin ilk etkisi kan sekerinin hizli tuketilmesi cunku. Daha once yasamadiginiz sekilde birden icinize kurt dusmus gibi acikiveriyorsaniz suphelenin. Cunku bu belirri mens gecikmesimesinden once baslar. Kilosu fazla hanimlar bu belirtiyi yasamayabilir.

Yerlesme sancilari da gorulebiliyor. Hafif agrı seklinde. Siddetli agrılar bir uzman tarafindan kontrol edilmeli.

Tip bilgilerim arasinda olmasa da kisisel tecrubem de su olmustu. Gebeligimden henuz habersizken karnimi koruma icgudusu vardi. Komik bir sekilde biri bana dogru gelince iki elimle karnimi tutuyordum sonra da niye boyle sacma bir harekette bulundum ki simdi diye kendime sasiyordum :)

Gecikmeden sonra bulantılar baslar. Bulanti olayinda da genel itibariyle kiz hebeklerin annelerinin daha erken erkek bebek annelerinin daha gec ve cok daha az bulanti yasadigi gibi tamamen kisisel gozlem tecrubemi de yazayim.

Birden bire uyku basmasi, yorgunluk da erken belirtilerden.

Beyazgül

New member
Biraz alanimdan sağlıkla ilgili bilgilrndirme konuları acayim bakayim :)

Filmlerde hep gördüğümüz gibi olmuyor pek. Mide bulantisi daha gec belirti diyebilirim. Elbette gebe kalir kalmaz mide bulantisi baslayanlar da olmustur.

Ilk belirtiler genelde eskiye oranla ici cekilircesine ani acikmalardir. Gebeligin ilk etkisi kan sekerinin hizli tuketilmesi cunku. Daha once yasamadiginiz sekilde birden icinize kurt dusmus gibi acikiveriyorsaniz suphelenin. Cunku bu belirri mens gecikmesimesinden once baslar. Kilosu fazla hanimlar bu belirtiyi yasamayabilir.

Yerlesme sancilari da gorulebiliyor. Hafif agri seklinde. Siddetli agrilar bir uzman tarafindan kontrol edilmeli.

Tip bilgilerim arasinda olmasa da kisisel tecrubem de su olmustu. Gebeligimden henuz habersizken karnimi koruma icgudusu vardi. Komik bir sekilde biri bana dogru gelince iki elimle karnimi tutuyordum sonra da niye boyle sacma bir harekette bulundum ki simdi diye kendime sasiyordum :)

Gecikmeden sonra bulantilar baslar. Bulanti olayinda da genel itibariyle kiz hebeklerin annelerinin daha erken erkek bebek annelerinin daha gec ve cok daha az bulanti yasadigi gibi tamamen kisisel gozlem tecrubemi de yazayim.

Birden bire uyku basmasi, yorgunluk da erken belirtilerden.

Teşekkür ederim güzel bilgileriniz için :) bende bunların yanında sık sık idrara çıkmada olmuştu :)

Sabah

New member
Evet evet ben oturdugum yerde uyuyuverirdim sasirirdim kendime [MENTION=245]Atika[/MENTION]. Ne guzel gunlerdi :)

sekerparem

New member
Benim ilk belirtim durduk yere aglamalarimdi.herseye aglamaya baslamistim.bulantilarim ikinci ay bitiminde baslamisti.

sevgi

New member
Hamile oldugumu öğrendiğimde henüz üç haftalikti bebeğim inanılmaz derecede mide bulantim vardı gece acile gittik 26 eylül 2013 saat 00:50 de en mutlu haberi almıştım sonrasında 9 ay kustum :)