Hamile Kalmak İçin Ne Yapılmalı ?

Saidem

New member
Hamilelik düşünülmeye başlanmadan doktora gidilmeli, hamile kalmak için ne yapılmalı gerekli vitamin ve hormon testleri yapılmalıdır. Eksik çıkan vitaminler takviye edilmeli, hormonal bozukluklar giderilmelidir.Hamilelik düşünülen dönemde alkol alınmamalı, kafein sınırlı miktarda tüketilmelidir.Bu dönemde yemek kadar uyku düzeni de önemlidir.Hamile kalmak için ne yenmeli ? . Taze meyve ve sebze yemeye özen gösterilmeli, demir içeren gıdalara ağırlık verilmelidir.Ceviz, balık gibi omega3 içeren besinler de bu dönemde oldukça yararlıdır. Arkadaşlar bu konuyla alakalı sizce neler yapılmalı daha kolay hamile kalabilmek için.

Sevim

New member
hamile kalabilmek için öncelik Rabbimizden bunu içtenlikle dualarımızla istemeliyiz. Zararlı tüm içecekleri bırakmalıyız ? Alkol Sigara Asitli içecekler çok çok önemli.

Beyazgül

New member
Hamilelik düşünülmeye başlanmadan doktora gidilmeli, hamile kalmak için ne yapılmalı gerekli vitamin ve hormon testleri yapılmalıdır. Eksik çıkan vitaminler takviye edilmeli, hormonal bozukluklar giderilmelidir.Hamilelik düşünülen dönemde alkol alınmamalı, kafein sınırlı miktarda tüketilmelidir.Bu dönemde yemek kadar uyku düzeni de önemlidir.Hamile kalmak için ne yenmeli ? . Taze meyve ve sebze yemeye özen gösterilmeli, demir içeren gıdalara ağırlık verilmelidir.Ceviz, balık gibi omega3 içeren besinler de bu dönemde oldukça yararlıdır. Arkadaşlar bu konuyla alakalı sizce neler yapılmalı daha kolay hamile kalabilmek için.

Sevgili lady,
Çağımızın şartları ve getirilerine baktığımız zaman gerçekten zorlanıyoruz hem kadın olarak hem anne olarak toplumun bize yüklediği Sorumluluklarımız da artınca stres kaçınılmaz oluyor evvela stresten uzak durulması gerekir..stres vücutta artan hormonlar nedeniyle döllenmeyi etkileyen faktörlerden biri.. Bir diğer önemli konu ise yazmadan geçmek istemedim. Normalde Rabbim kadını o kadar güzel yaratmış ki bir kez birliktelik ile gebe kalınabilecek bir anatomimiz varken biz yaptığımız uygulamalar ile kendimizi her gün sadece biraz daha zehirliyoruz..bunların başında özel günlerimizde veya her gün kullanılan pedler geliyor..arkadaşlar bunlar kadın için oldukça zararlı..çünkü sürekli kapalı ve nemli kaldığı için hem bakteri üremesine neden oluyor hem de gebelik şansını azaltıyor bir diğer düşman ise hemen hemen herkesin evde kullandığı çamaşır suyu.. Malesef bunu kullandığımız her yer kimyasal yayıyor ve vücudumuz bunu emiyor... O yüzden kendimizi bu kimyasallardan da korumamız gerekiyor .(ben özel günler için eski anne usulü ped yapıyorum, çamaşır suyu ve cif yerine de mutfağımda karbonat ve limon kullanıyorum kullandığım limonların kabukları en az 3 yıkamalık işimi görüyor karbonat her işi görüyor fırın temizleme,tencere çaydanlık parlatma )detaylı bilgi için internetten merak edenler bakabilir veya bende nasıl kullandığımı detaylı anlatabilirim.
Bir de ben gebelik öncesi civan perçemi otundan çay yapıp içiyordum arada çay niyetine... Onunda faydasını gördüm.

Beyazgül

New member

Bunların yanı sıra düzenli cinsel yaşam önemli.. Ve kadınlar ovulasyon günlerini takip edip o günlerde birliktelik yaşarsa gebelik şansı daha yüksek olacaktır aklıma gelenler bunlar :)

Beslenmenin cok onemli oldugunu düşünüyorum bende. Ama sadece bedenen degil ruhu da beslemek. Kendini korumaya almak, bebeğin yerlesecegi buyuyecegi bedeni ve ruhu temizlemek arindirmak icin gayret etmek. Ruhu en guzel Kuran arındırıyor bence. Okuma, dinleme, ogrenme. Hem bedene hemde ruha iyi gelen birsey de dogal olanla beslenme. Kimyasallardan arındırma bedeni. Dus jelleri, yumusaticilar, camasir suyu, bol kimyasalla yikanmis halılar ( ayak derimizle tum bedenimize geciyor) sampuanlar, dis macunu.. Bunlar direk temas ettiklerimiz. Mumkun oldugunca dogalina ulasmak, kendimiz yapmak, bedeni de dogayida korumak aslinda. Sirkeyi cok seviyorum. Herseyde sirke kullaniyorum ben. Az olsun dogal olsun diyoruz elden geldigince. Cesit cesit meyve doldurmuyorum dolaba. Kabuguyla yenebilecek temiz birkac elma olsun cok mutlu oluyorum. Yerken bile mutlu ediyor :)

doktoranne

New member
Ben hamilelik istegimin üzerinden ancak bir yil sonra hamile kalabildim. Hormonal bozuklugum var ancak yine de 1 yil duzenli cinsel iliski sonrasi hamile kalamazsaniz ancak o zaman tedaviye baslanir. Ben de tam bir yil sonra hamile kalabildim. Ama benim gordugum en onemli iki faktör (hormon bozukluguna ragmen hamile kalmami etkileyen) birincisi duzenli iliski denilen en gec 3 gunde bir yapilan iliski - 2 gunde bir olsa daha saglam olur -. İkincisi ise stressiz bir yasam. Bunlar benim hamileligimi direk tetikledi. Ozellikle stres. Yogun bir calisma hayatim vardi. Ne zaman ki calismaya ara verdim hamile kaldim :)