Hamilelik testi ne zaman yapılır

cml

New member
Günümüzde o kadar çok aile bebek bekliyorki bunları sayılarla ifade etmek çok zor hamilelik testi ne zaman yapılır arkadaşlar diyelim ki hamilemiyim hamile değilmiyim heyecanı ile test yapmak isteyen bir arkadaşımız için hamilelik testi ne zaman belli olur. Sanırım bu test yapma heyecanı çok farklı birşey hem anne için hemde baba için bebek hayali kuranlar bunun heyecanını en iyi bilenlerdir. sizinde böyle bir anınız geçmişiniz olduysa hamilelik testi tam olarak ne zamn sonuç verir haydi arkadaşlar sizin değerli cevaplarınızı bekliyorum.

Beyazgül

New member
Günümüzde o kadar çok aile bebek bekliyorki bunları sayılarla ifade etmek çok zor hamilelik testi ne zaman yapılır arkadaşlar diyelim ki hamilemiyim hamile değilmiyim heyecanı ile test yapmak isteyen bir arkadaşımız için hamilelik testi ne zaman belli olur. Sanırım bu test yapma heyecanı çok farklı birşey hem anne için hemde baba için bebek hayali kuranlar bunun heyecanını en iyi bilenlerdir. sizinde böyle bir anınız geçmişiniz olduysa hamilelik testi tam olarak ne zamn sonuç verir haydi arkadaşlar sizin değerli cevaplarınızı bekliyorum.

Sevgili Cml,
Yazını görünce kendi anım geldi aklıma :) benim hemen belirti verdi aniden bastıran uyku ve sık sık idrara çıkmak şüphe uyandırdı adetim 5 gün gecikince hemen test aldım idrar testi ve sonuç pozitif :) çok farklı bir mutluluk yaşamıştım o an... On güne kadar da adet gecikmesi normal sayılıyor on günün sonunda hâlâ adet görülmediyse şüpheniz de varsa test yapmak gerekir ama diğer türlü strese bağlı gecikebilir veya başka bir rahatsızlık olabilir..kan testi ise idrara göre daha erken ve net cevap verir.. Bazen hamile olduğu halde idrar testine yansımayabilir bu hamile olmadığınızı göstermez bunu kan testiyle de desteklemek lazım.. Ve sabah ilk idrar ile testi yapmak daha net sonuç verir.. Döllenme olduktan sonra kana kandan da idrara geçer ve sabah ilk idrarda daha yoğun olur..

Sabah

New member
[MENTION=1985]Beyazgül[/MENTION] meslektas miyiz acaba ya? :)

Evet Cml bir hastanede vereceginiz kan testi idrardan cok daha once sonuc verir. Evde yaptigimiz tek kullanimlik test cuuklari biraz daga gec algiayabiliyor. Bir de bu birazda gebelik hirmonu Beta-Hcg nin kanda yuksele hizina da bagli. Her gebelikte ve her annede miktar ayni olmayabiliyor. Adet gecikmesinden sonra 5 gun beklenmesi dogru yaklasim olur. Cok acikiyorsaniz gebe olma ihtimaliniz yuksek. Bir de su varki gebelik belirtileri adet belirtilerine de benziyor insan karistiriyor. Ben de simdi o gunleri animsadim ne tatli heyecan. Ese bunun mujdesini vermek ne guzel bir his. Allah isteyen herkese nasip etsin, bekleyenlerin bekleyisini kisaltsin.

Beyazgül

New member
[MENTION=1985]Beyazgül[/MENTION] meslektas miyiz acaba ya? :)

Evet Cml bir hastanede vereceginiz kan testi idrardan cok daha once sonuc verir. Evde yaptigimiz tek kullanimlik test cuuklari biraz daga gec algiayabiliyor. Bir de bu birazda gebelik hirmonu Beta-Hcg nin kanda yuksele hizina da bagli. Her gebelikte ve her annede miktar ayni olmayabiliyor. Adet gecikmesinden sonra 5 gun beklenmesi dogru yaklasim olur. Cok acikiyorsaniz gebe olma ihtimaliniz yuksek. Bir de su varki gebelik belirtileri adet belirtilerine de benziyor insan karistiriyor. Ben de simdi o gunleri animsadim ne tatli heyecan. Ese bunun mujdesini vermek ne guzel bir his. Allah isteyen herkese nasip etsin, bekleyenlerin bekleyisini kisaltsin.

Ebeyim ben sevgili Elif Şirin , ama yeni atanmış bir ebe.. Kızım doğmadan atandım doğdu ücretsiz izne ayrıldım yani çalışmıyorum şuan

[MENTION=137]Elif Şirin[/MENTION] [MENTION=1985]Beyazgül[/MENTION]

İki sağlıkçıyı bir arada görünce "kızım benim de bir tansiyonumu ölçüver" diyesim geldi :D soğuk espri oldu değil mi biraz dayanamadım da ablam sağlıkçı, hep bundan yakınır :)

Konuyu böyle dağıtınca @Adminstrator kızıyor mu acaba? Bazen biz anneler de dersi kaynatamaz mıyız?

Beyazgül

New member
[MENTION=137]Elif Şirin[/MENTION] [MENTION=1985]Beyazgül[/MENTION]

İki sağlıkçıyı bir arada görünce "kızım benim de bir tansiyonumu ölçüver" diyesim geldi :D soğuk espri oldu değil mi biraz dayanamadım da ablam sağlıkçı, hep bundan yakınır :)

Konuyu böyle dağıtınca @Adminstrator kızıyor mu acaba? Bazen biz anneler de dersi kaynatamaz mıyız?

Bence kızmıyordur çünkü burası kendimizi rahatça ifade ettiğimiz bir yer :) tabi yine de sadece bişeyler yazmak bazı kardeşlerimizin zamanını çalmak olabilir haklarını helal etsinler bize.. evet insan kendini sağlıkçıların arasında görünce daha ayrı bir havaya kapılıyor bu çok normal bence ;)

B

Bad Cinderella

Guest
Vücudunuzdaki hCG miktarı önümüzdeki birkaç hafta içinde hızla artıyor ve genellikle iki günde bir iki katına çıkıyor. Bir test, idrarda bulunan hormonu saptadığında size olumlu bir sonuç verecektir. Çoğu evde yapılan gebelik testleri, adet gecikmesinden bir hafta sonra yapıldığında %95 doğru sonuç vermektedir.

birhamilecom

New member

Bu durum için kesin bir gün veya tarih vermek çok yanlış olur. Her bedene ve yapıya göre bu değişiklik gösterebilir. Ama kısaca özetleyecek olursak, En erken 1 Hafta En geç 6 Hafta içerisinde netice verecektir...

vseledimon

New member
30 способов, как похудеть естественным способом без диеты и убрать живот без упражнений в домашних условиях.Наилучший способ быстро похудеть без изнурительных диет и вреда здоровью это бороться с лишним весом натуральными методами.Строгие диеты могут сработать в настоящее время, но никогда не будут решением этой проблемы на долгие годы. сколько нужно бегать чтобы похудеть в день женщине
Фактически, они даже могут замедлить ваш метаболизм и препятствовать нормальному функционированию клеток.Таким образом, вы должны перестроить свой образ жизни так, чтобы можно было убрать лишний вес без усилий в домашних условиях.