hamilelikte folik asit kullanımı ?

Betül

New member
Hamilelikte bir çok doktor hamile olduğu kesinleşen birçok arkadaşımıza folik asit kullanımını öneriyor. Sevgili arkadaşlar folik asitler bebeklerimizin hamilelik döneminde beyninde veya omurgasında hasarı tedbir almak önlemek için kullanılıyor önceden bir tedbir olarak kullanılıyor.

Aidin salih hamilelikte beslenme bölümünde şöyle bir ifade geçiyor.

Betül

New member
Bütün hamilelere rutin olarak Rekombinant-DNA folik asit vitamin ve kan yapıcı ilaçlar verilmektedir. En zengin folik asit kaynağı Hurma olduğu halde yapay folik asit verilmesinin anlamı nedir ?

Betül

New member
Bir ülkede bol yeşil yapraklı sebze ve meyve bulunuyorsa ve 12 ay boyunca güneş ışığı varsa nano-gen teknolojisi ürünü yapay vitaminler neden verilir ?

Naide

New member
Folik asit hamileligin ilk uc ayinda oldukc onemlidir zora eksikligi durumunda benegin beyin ve omurga gelisimi olmasi gerektigi gibi gerceklesmez ve embrioda sikintilar olusabilir.. hurmada folik asit oldugunu bilmiyordum sahsen ama gundelik 5mg folik asit icin kanimca pek cok hurma yemek gereklidir... 4 yil boyunca riskli gebelikler ve ayrintili ultrason merkezinde calistim folik asit oldukca onemli..

Cagla

New member
Evet yediğimiz içtiğimiz şeylere güvenemiyoruz fakat aynı şey kapsüller için de geçerli bence. Bir de folik asit yalnızca hurma da yok internette bunlarla ilgili fazlaca detay var.gercek tıp kitabında da okumustum.mesela bakliyat folik asit ten oldukça zengin,nohut mercimek bulgur gibi, koyu yesilliklerde de fazla olduğunu biliyorum.ozellikle marulda fazla folik asit olduğunu kendingebeligimde öğrenmiştim. Günlük olarak muhakkak içlerinden en az birini tüketmeye çalışırdım. Folik asit önemli gerçekten.Yakinimda folik asit eksikliğine bağlı spina bfida ile doğan bebek biliyorum. Allah herkesi sağlıkla kavuştursun yavrusuna.

Betül

New member
Folik asit kullanımı ile ilgili Gimdes onaylı hurma olsun Gimdes onaylı yeşil mercimek diğer bakliyat gıdaları tüketebilirim, yapay folik asit kullanmayı düşünmüyorum harika bir kitap , Hayırlısı bakalım inşallah bunlar neki bildiklerimizi tamamen baştan değiştirecek bir kitap