Hamileyim ve 11 aylik bebegimi sutten kesmem gerek:(

Hassas anne

New member
Merhaba benim skntm 2 aylik hamileyim ve emziedigim oglumu sutten kesmek icin cabaliyorum nasil bir tutum sergilemeliyim?

baharibeklerken

New member
Ben adem hocanın aynı anda iki kardeşi birden emzirmenin doğru olmadığını okudum sanki galiba güvenli baglanma kitabıydi. Ama tam hatırlayamıyorum. Müsait zamanda bakacağım bir ins. Yanlismi hatirliyorum kui acaba. Siz böyle yazınca tereddüt ettim simdi

Evet simdi baktim, ya kesilmeli ya da Sut anne oneriyor.
Uyariniz icin sagolun Ayhumeyra hanim, yanlis yonlendirme oluyordu.
Bir sayfa boyunca sakincalarini anlatmis

Aydane

New member
Merhaba benim de 17 ay arayla iki bebeğim oldu. Büyük oğlumu önce gündüzleri emmesini azalttım sonra sadece gece emzirdim böyle ayırdım. evet güvenli bağlanma kitabunda öyle yazıyor. Fakat doğduktan sonra ilk bebeğinizin emme isteği sürüyorsa ikisini de emzirebilirsinizdiyor Adem hoca. bu forumda bir arkadaş sormustu arşivden bulabilirsiniz.

Istanbultadinda

New member
Merhaba benim skntm 2 aylik hamileyim ve emziedigim oglumu sutten kesmek icin cabaliyorum nasil bir tutum sergilemeliyim?

Mrb Hassas anne,11 aylik bebeğinizin emme refleksi devam ediyor. Neden kesmeyi düşünüyorsunuz acaba? Devam etseniz. Hamilelikte ve sonra 2 bebegi ayni anda emzirmenin bi sakıncası yokki. Ben de ayni durumdaydim. Cook araştırdım. Sunnette böyle bişey olmadığını öğrenince devam ettim. Hamilelikte de doğum sonrasında da emzirdim.
Kızım 24aylik olunca önce gündüz sonra gece kesmeye başladım.

Adem Güneş - Arama Sonuları

Burada iki bebeği birden emzirmenin bir sakıncası olmadığını söylüyor. Forumda da bunun konuşulduğu bir kaç başlık var. Adem Hoca'ın bizzat tavsiye ettiği bir hanım da varmış sanırım, başlıkta okumuştum.

Güvenli Bağlanma kitabında ise hamilelik döneminde hormonların değişeceği ve sütün tadını değiştireceğinden vs bahsediliyor.
[MENTION=797]Eğt.Dnş.Rümeysa Telli[/MENTION] Hanım'ın güncel bilgisi var mı acaba? Yahut [MENTION=1162]Mina Gül[/MENTION] Hanım?

Güneştuna

New member

Bende kızım 14 aylikken hamile kalmıştım doktorum emzirmenin bir sakıncası olmadığını söyledi zaten en fazla 3 ay emer sütun tadı değişince kendiliğinden bırakabilir deDi. Fakat kızım 5 ay emdi😃en sonunda ben aşamalı olarak bırakırdım fakat sabırlı ve istikrarli olmalısınız gece emmeye devam ediyorsa önce ordan başlayın bıraktırmaya süt yada mama vererek başlayabilirsiniz ben öyle yapmıştım

Istanbultadinda

New member

Burada iki bebeği birden emzirmenin bir sakıncası olmadığını söylüyor. Forumda da bunun konuşulduğu bir kaç başlık var. Adem Hoca'ın bizzat tavsiye ettiği bir hanım da varmış sanırım, başlıkta okumuştum.

Güvenli Bağlanma kitabında ise hamilelik döneminde hormonların değişeceği ve sütün tadını değiştireceğinden vs bahsediliyor.
[MENTION=797]Eğt.Dnş.Rümeysa Telli[/MENTION] Hanım'ın güncel bilgisi var mı acaba? Yahut [MENTION=1162]Mina Gül[/MENTION] Hanım?

Güvenli bağlanma kitabında sütten kesilmesi diyor adem hiç. Ama 20. Videonun sonundaki bir soruya cevap verirken gerek yok sütten kesmeye dedi...

Annenin doktoru ile görüşerek bu kararı vermesi gerekiyor sanırım. Bir de annenin kendi beslenmesine ekstra dikkat etmesi gerek diye biliyorum.

@Eğt.Dnş.Rümeysa Telli Hanım'ın güncel bilgisi var mı acaba? Yahut @Mina Gül Hanım?

Doktorla, kan degerlerini takip ederek beslwnmeye dikkat ederek devam etme kararini alirdim ben de olsam. Kendimi yerinize koydum boyle düşündüm

Hassas anne

New member
Merhaba benim de 17 ay arayla iki bebeğim oldu. Büyük oğlumu önce gündüzleri emmesini azalttım sonra sadece gece emzirdim böyle ayırdım. evet güvenli bağlanma kitabunda öyle yazıyor. Fakat doğduktan sonra ilk bebeğinizin emme isteği sürüyorsa ikisini de emzirebilirsinizdiyor Adem hoca. bu forumda bir arkadaş sormustu arşivden bulabilirsiniz.

Bende gunduz emzirmeyi kestim gece bir yada iki defa emziriyorum biberonla sut icmiyor yoksa gece vericem doguma kadr geceyide biraktirmam lazim

Hassas anne

New member
Benim mide yanmam cok olunca suyu pek icemedim ve bobreklerim cok agri yapinca bide bana drm folik asid vermedi emzirdikce kendimi dahada halsiz hissettim birde oglumun iyice zayiflayacagini sutumun artik ona yaramayacagini soylediler

Sümeyye46

New member
Evet simdi baktim, ya kesilmeli ya da Sut anne oneriyor.
Uyariniz icin sagolun Ayhumeyra hanim, yanlis yonlendirme oluyordu.
Bir sayfa boyunca sakincalarini anlatmis

Merhaba 3aylık hamileyim ve oğlum 13 aylık araları 19ay olacak inşallah. bende tandem yöntemini araştırdım ve iki bebeğimi birden emzirmek istiyordum çok şaşırdım adem beyin önermiyor olmasına elimde güvenli bağlanma kitabı yok acaba ne gibi zararları varmış.

baharibeklerken

New member
Merhaba 3aylık hamileyim ve oğlum 13 aylık araları 19ay olacak inşallah. bende tandem yöntemini araştırdım ve iki bebeğimi birden emzirmek istiyordum çok şaşırdım adem beyin önermiyor olmasına elimde güvenli bağlanma kitabı yok acaba ne gibi zararları varmış.

Anneyi yordugunu, bu belki kişiye göre değişir. Fakat ilk ağız sütüne yeni doğan bebeğin ihtiyacı onun hakkı olduğunu Emzirme sürerse bunun engellenecegi . Birde bebeğin yaşına ve ihtiyacına göre sütun içeriği değiştiğini iki bebekte bu kargadaydi hatırladığım kadariyla.
Belki doğum yapmadan 2 3 ay önce kesilip doğum sonrası tekrar emzirilebilir bunu yapan arkadaşlar var galiba
Yine de dr a danisin isterseniz

Son düzenleme: