Hatalı davranislardaki kisir döngü

Birumut

New member
3.5 yaşında kızım ve 2 aylık oğlum var.kızımla ilgili problemler yaşıyorum. Davranışları çok değişti.Asabi, hırçın, büyük küçük herkese vuruyor, inatlaşıyor.Elbette yaşının getirdiği özellikler de var.Fakat bu olumsuzlukların asıl sebebi elbette anne baba olarak bizim yanlış tutumlarımız.Bunun farkindayim.Okuyorum biliyorum ama bilmek yetmiyor maalesef.Ben evlatlarımı büyütürken annemin bize yaptığı yanlışları yapmamakti niyetim.Sabah akşam bunu düşünür oldum.Neden bildiğim şeyleri pratiğe dokemiyorum??? Kendimi kizima birakamiyorum.Annem çokça kıyaslayan eleştiren ve baskı kuran tahammulsuz biriydi. Sarilmak istedigimde kocaman kız oldun hala yılışıyorsun derdi.Ben de kizima karşı öfke patlaması yasayip hataları siraliyorum* sonra vicdan azabından duramiyorum.Hala umudumu kaybetmiyorum.Ne kadar erken düzeltirsem bir şeyleri yanımıza kardır. Fakat bu kısır döngüden nasıl çıkıcam? Ve en önemlisi kızım beni bir iyi bir kötü olarak görmekten artık bana hiç itimadı kalmadı. sıfır tesir... nerden başlasam bilemiyorum.bildiğim her şeyi de unuttum.bebek te varken yeniden bağlanma zor gibi..... Değerli fikirlerinizi ihtiyacım var....

Saidem

New member
3.5 yaşında kızım ve 2 aylık oğlum var.kızımla ilgili problemler yaşıyorum. Davranışları çok değişti.Asabi, hırçın, büyük küçük herkese vuruyor, inatlaşıyor.Elbette yaşının getirdiği özellikler de var.Fakat bu olumsuzlukların asıl sebebi elbette anne baba olarak bizim yanlış tutumlarımız.Bunun farkindayim.Okuyorum biliyorum ama bilmek yetmiyor maalesef.Ben evlatlarımı büyütürken annemin bize yaptığı yanlışları yapmamakti niyetim.Sabah akşam bunu düşünür oldum.Neden bildiğim şeyleri pratiğe dokemiyorum??? Kendimi kizima birakamiyorum.Annem çokça kıyaslayan eleştiren ve baskı kuran tahammulsuz biriydi. Sarilmak istedigimde kocaman kız oldun hala yılışıyorsun derdi.Ben de kizima karşı öfke patlaması yasayip hataları siraliyorum* sonra vicdan azabından duramiyorum.Hala umudumu kaybetmiyorum.Ne kadar erken düzeltirsem bir şeyleri yanımıza kardır. Fakat bu kısır döngüden nasıl çıkıcam? Ve en önemlisi kızım beni bir iyi bir kötü olarak görmekten artık bana hiç itimadı kalmadı. sıfır tesir... nerden başlasam bilemiyorum.bildiğim her şeyi de unuttum.bebek te varken yeniden bağlanma zor gibi..... Değerli fikirlerinizi ihtiyacım var....

Merhaba evde televizyon izliyor mu ?

Psikolojik sorunların kökeninde esirgenmiş sevgilerin izleri vardır.Adem Güneş Bir anne çocukluk yıllarında şiddet gördüyse otomatik şekilde o da çocuğuna benzerlerini uygular

Merhaba sevgili [MENTION=5188]Birumut[/MENTION]
Benim sizden ilk ricam lütfen telefonunuza Telegram indiririn ve ordan pedagoji Okulj nu dinlemeye başlayın.
Yeniden baglanma üzerinde iyice bir odaklanın. Ona sarılın ger defasında.
3,5 yaşındaki bir çocuğun tüm derdi sizden sevgi görmek,anlaşılmak ve varoluş mucadelesinde bulunmak olsa gerek. Ona ablaligini hissettirin doyasıya. Lutfen.. Çocuklukta ekilen ergenlikte bicilir.

Birumut

New member
Merhaba sevgili [MENTION=5188]Birumut[/MENTION]
Benim sizden ilk ricam lütfen telefonunuza Telegram indiririn ve ordan pedagoji Okulj nu dinlemeye başlayın.
Yeniden baglanma üzerinde iyice bir odaklanın. Ona sarılın ger defasında.
3,5 yaşındaki bir çocuğun tüm derdi sizden sevgi görmek,anlaşılmak ve varoluş mucadelesinde bulunmak olsa gerek. Ona ablaligini hissettirin doyasıya. Lutfen.. Çocuklukta ekilen ergenlikte bicilir.

Aslında sevgimi esirgemiyorum fakat dengesiz tutumlarım o kadar çok ki.demek ki gösterdiğim sevgiyi geçersiz kılıyor.. üç yanlış bir doğruyu götürür hesabı...elbette insaniz hata yapicaz illaki fakat benim kızımla ilgili sorunum her şey yolunda giderken bir anda ufak bir şeyine patlayabiliyorum. Sonra da bazen o an ya sariliyorum ağlayarak ya da bırakıyorum öylece.. O iyi hali sürekli devam ettiremiyorum. Uzattim biraz ama merak ettiğim bir konu da yeniden baglanmayla ilgili.iki aylık bebeğim var haliyle ilgi biraz onun üzerinde.tam oyun oynayacağız mesela oğlum ağlıyor.oyun yarıda kalıyor falan.yani bu şekilde yeniden baglanmayla giremem herhalde.??? Bir de duyduğum kadarıyla bu süreçte olabildiğince özgür bırakildiklari için daha fazla anneyi deneyen davranışlar gosteriyorlarmis.oyle mı gercekten? Baslamak istiyorum fakat cesaretim yok.. lütfen tavsiyeleriniz değerli benm için.. telegrami yukleyecegm.tesekkurler

Size yeniden bağlanma için yardimci olacagiz insallah. Siz de Lutfen Adem hocanin Güvenli baglanma kitabını edinin. Cift tarafli destekle ilerleyelim

Birumut

New member
Çok teşekkür ederim uzun zamandır ugrayamadim foruma yeni gördüm. [MENTION=1795]Fadime Yazıcı[/MENTION]