Hazır mama mı ? İnek sütü mü ? Faydalı

şima

New member
Merhaba arkadaşlar biraz önce bir konu okudum çok saskinim suan neden mi ? Aptal mil gibi veya diğer gıdalar GDO lu olmadığını nerden biliyorsunuz? Rabbimin ikramı ile taptaze olan inek sütü mamalar dan daha mı kötü veya faydasız bu nasıl bir bakış sizce mama mi inek sütü mu çocuklara koyun sütü verilir mi kaç ay sonra verilmeli yada keçi sütü hangisi piyasada olan marketlerde en iyisi olan mamalar kimyasal koruyucu yok mu var bence hadi sizde hazır mama yapın 2 saat sonra kokuyor diye yiyemezsiniz içeriği yazıldığı gibi mi

Beyazyunus

New member
Selamlar. hazirlandigindan 9 saat sonra biberonda oldugu gibi durdu bebek icti ve bozulma yoktu. Bu bahsettigim piyasada organik diye satılan mama. Hicbir mama masum diyemeyiz. MECBURIYET disinda verilmemeli.
Sevgiler

şima

New member
Selamlar. hazirlandigindan 9 saat sonra biberonda oldugu gibi durdu bebek icti ve bozulma yoktu. Bu bahsettigim piyasada organik diye satılan mama. Hicbir mama masum diyemeyiz. MECBURIYET disinda verilmemeli.
Sevgiler

Değil mi efendim masum değil aylarca raflarda duruyor o içeriğini bilmediğimiz ürünler mecburiyet nasıl yani mesela

Beyazyunus

New member
Değil mi efendim masum değil aylarca raflarda duruyor o içeriğini bilmediğimiz ürünler mecburiyet nasıl yani mesela

Bebekte beslenme problemi olabilir. Emmiyordur. Prematuredir vs vs bazi durumlarda mecburi olabilir bende saglik sebebi ile emzirmeyi erken birakmak durumunda kaldim. Inek sutu ve gida alacak cagda degildi bir miktar mama verdim. Ilk firsatta mamayi kestim. Cocuk 1.5 yasina gelmis yemek yiyor halaa devam sutu icmeyi lutfen kimse bana mantikli aciklama yapma gayretine girmesin. Icerigindeki seker vb zararli maddeler gdoya hic girmiyorum bile yok sayamayiz. bircok yayin var sakincalari hakkinda. Masum gostermenin kimseye faydasi yok. Dogala donmek zorundayiz artik.

porti

New member
Merhaba arkadaşlar biraz önce bir konu okudum çok saskinim suan neden mi ? Aptal mil gibi veya diğer gıdalar GDO lu olmadığını nerden biliyorsunuz? Rabbimin ikramı ile taptaze olan inek sütü mamalar dan daha mı kötü veya faydasız bu nasıl bir bakış sizce mama mi inek sütü mu çocuklara koyun sütü verilir mi kaç ay sonra verilmeli yada keçi sütü hangisi piyasada olan marketlerde en iyisi olan mamalar kimyasal koruyucu yok mu var bence hadi sizde hazır mama yapın 2 saat sonra kokuyor diye yiyemezsiniz içeriği yazıldığı gibi mi

Merhaba
Emziremeyen biri mama vermeli diye düsünüyorum. Yapay da olsa vitamin ve mineraller iceeiyor. Inek sütü protein acisindan zengin oldugu icin bebeğin böbreklerini yoruyormus. Zaten inek sütü yetiskinlere de fazla önerilen bir sey degil, ister taze ister pastorize olsun. Cünkü inekler dogal beslenmiyorlar günümüzde.