İki çocuklu anneler

Güneştuna

New member
Merhaba arkadaşlar 2 yaşında kızım ve 2 aylikta oğlum var.iki çocuklu annelere sorum olacak ben mı çok abartiyorum aşırı yorgunluk ve bıkkınlık var ustimde.bazen kaldıramıyorum yardım edenim De yok Allah muhtaç etmesin kimselere.Ama isyan aşamasına geliyorum tövbe yarabbim.bir yandan kızım oyun isteğiyle pesimde bir yanda oğlum gazi emmesi uyuması derken bitip tukeniyorum evin işleri De çabası tabi.Sizler nasıl basaciktiniz bu durumla.hersey sen mahrum kalıyorsun çocuğunu dışarı cikaraniyorsun diğeri küçük diye vallahi yiprandim o değil iyice psikolojim bozuldu dislerimi sıkıyorum.kaslarimi yoluyorum gitti kafa iyice

Güneştuna

New member
Bikkinlikmi o dediginiz bende had safhada:) ama esimin destegiyle ayakta duruyorum.eger esim sorunlu olsa kafayi yerdim herhalde.iki gunde bi disari cikariyo beni.arabayla soyle bi tur atiyoruz havam degisiyo.avm felan insan icine cikiyorum.cocuklariminda oynayabilcegi bi yerlere gidiyoruz hem oglum enerji atiyo.hem ben sarj oluyorum:) sarjim iki gunde bitiyo oyuzden iki gunde bi cikiyoruz:)

Allah'a şükür eşimde yardımcı olmaya çalışıyor biz sadece hafta sonları çıkabiliyoruz.vevpazar günü gelsin diye alalh Allah çekiyorum.gercektenn çok zor
Allah hepimize yardımcı olsun

suhande

Member
kesinlike aynı şeyleri yaşayan tek siz değilsiniz. benim oğlum 4 yaşında kızım 19 aylık. oğlum geçen salıdan beri evde hastaydı şimdi iyi bu sefer de kardan tatil oldu valla pazartesi olsun diye bekliyordum :( bir yandan diyorum ki "bunalma çocklar senin değil mi rahat ol, sıkıntı yok" telkin etmeye çalışıyorum. bir yandan da eve tek başına tıkılı kalmak çok yoruyor. eşim yardımcı sağolsun ama kendi işini yapıyor ve belli çalıma saati yok bu ara da bir iş geldi (çok şükür) ama bütün işler bana yıkıldı... yani demem o ki yardımsız çok zor. bu yeni zamanın şehirli annelerinin işi çok zor. eskiden büyük aile anne baba kayınvalide filan iyi kötü oluyormuş. şimdi 90 -100 metrekarede batan gün tepemizdeler. bir yandan sosyal medyada 'bağırmayan anneler' şöyle yapın böyle yapın etkinlik bilmemne baskısı, bir yandan güvenli güvensiz bağlanma düşünceleri, valla ben de bir gün iyiyim bir gün kötüyüm. bebeğiniz çok küçük daha. biraz büyüyünce daha iyi olacak. bahar gelene kadar az sabır... bahar gelince parka çıkarsınız büyük biraz rahatlar. küçük uyudukça evin işini filan bırakıp büyükle ilgilenmeye çalışın. eşiniz de destek olsun, iki üç çeşit yemek bilmemne beklemesin.

suhande

Member
aynı durumdayız.. ben de oyun oynayamıyorum ve çok üzülüyorum bu duruma. Adem Hocayı dinliyorum aynı beni anlatıyor bazen, genişlemeye çalışıyorum, bakalım başarırım inşallah...

Güneştuna

New member
Elimde tlfon surekli bu siteyi takip ediyorum belki bi yerlerde cozum vardir diye.ama uygulamaya dokemiyorum.ev isini yapmayim ywmek yapmayim.kendime bakmayim hep oyun oyun enerjimi bitiryo.en mutlu oldugum an kucuk bebegimin sakinligi terapi gibi oluyo bana.sanki bi tek o beni anlio.bi salincagi var saatlerce dursa sesi cikmio.beni Allahtan o yormuyo.tek istedigim oglumun duzelmesi.insallah hepimiz asacagiz bu gunleri.ve bugunki cabalaramizin bosa cikmadigini gorecegiz.

Valla bende bu siteye üye olmakla en güzel aktiviteyi buldugumu düşünüyorum .Maşallah subanallah bebeğine benimkisi kucaktann inmiyor salıncağı var ama koyunca basıyor yaygarayi alisamadi bir türlü siz nasıl alistirdiniz

Güneştuna

New member
kesinlike aynı şeyleri yaşayan tek siz değilsiniz. benim oğlum 4 yaşında kızım 19 aylık. oğlum geçen salıdan beri evde hastaydı şimdi iyi bu sefer de kardan tatil oldu valla pazartesi olsun diye bekliyordum :( bir yandan diyorum ki "bunalma çocklar senin değil mi rahat ol, sıkıntı yok" telkin etmeye çalışıyorum. bir yandan da eve tek başına tıkılı kalmak çok yoruyor. eşim yardımcı sağolsun ama kendi işini yapıyor ve belli çalıma saati yok bu ara da bir iş geldi (çok şükür) ama bütün işler bana yıkıldı... yani demem o ki yardımsız çok zor. bu yeni zamanın şehirli annelerinin işi çok zor. eskiden büyük aile anne baba kayınvalide filan iyi kötü oluyormuş. şimdi 90 -100 metrekarede batan gün tepemizdeler. bir yandan sosyal medyada 'bağırmayan anneler' şöyle yapın böyle yapın etkinlik bilmemne baskısı, bir yandan güvenli güvensiz bağlanma düşünceleri, valla ben de bir gün iyiyim bir gün kötüyüm. bebeğiniz çok küçük daha. biraz büyüyünce daha iyi olacak. bahar gelene kadar az sabır... bahar gelince parka çıkarsınız büyük biraz rahatlar. küçük uyudukça evin işini filan bırakıp büyükle ilgilenmeye çalışın. eşiniz de destek olsun, iki üç çeşit yemek bilmemne beklemesin.

Allah'tan çocuğunuz krese gidiyor da hiç değilse gün içinde rahatliyorsunuz Allah kolaylık versin.ben suna inanmıyorum bana pek De gerçekçi gelmiyor bagirmayan anneler yani kendi fikrimi paylasitorum.insan bazen çileden çıkıyor ve yapma !! diyebilyorsun gıptayla bakıyorum eğer hiç bagirmiyor da evladına keşke yaoabilsem. Gün içinde sürekli 2 yaşındaki kızımla oyunlar oynamaya vakit geçirmeye çalışıyorum oğlum uyudukca tabi.ama an geliyor işin içinden ne yaparsam çıkamıyorum ve yeter artık kızım yapma diyorum bu olmayan bir aileyi De peri masallarında bile görmedim ben .😁

Güneştuna

New member
Valla ben alismasi icin bi caba gostermedim.zaten sakindi dogdugunda.ama kucaktan inmiyodu.surekli kucak istiyodu hem belim kopuyodu hemde oturdugumda kucagimda durmuyodu illa gezecem evin icinde.oglumun bi zip zipi vardi onu esim tavana takti mutfakta kanepede var kanepeye gore boyunuda ayarladi.zip zpin ustu ayni yurutec mantiginda sadece tekerlek kisminin olmadigini dusunun.oraya oturtum yanlarindan destek veriyorum.orada onunede bi kac cingirak felan koyuyorum.surekli onlari inceliyo.bide o ordayken laf atiyorum.guluo.kendi kendine vakit geciriyo.aglarsada hemen aliyorum kucagima uykusu gelmedigi surecede aglamiyo zaten.benim en buyuk yardimcim.:) mutfakta oyle bi alaniniz varsa yada surekli vakit gecirdiginiz bi yerde tavsiye ederim o sekilde bisey yapabilirsiniz

Bizde zıpzıp yok ama kendiliğinden sallanan bir salincagimiz var dünya para verip aldık ilk kızım için almıştık ama sağolsun iki kere anca uyudu üstünde bir daha da yatiramadik.simdi De oğlum için uğraşıyorum inşallah o alışır da bari rahat rahat işimi yaparim.Mutfağım çok küçük maalesef icerde iki kişi zor dolaşır o yüzden mutfağa sadece puseti koyabiliyorum iş yaparken.Ne diyelim bu günlerde geçecek diyerek kebdimi teselli etmeye çalışıyorum sağlıkla sıhhatle buyusunler.he birde şu iki üç çocuk annelerinin giyinip süslenip dışarı çıkmalarını hayretle izlerdim ben aynaya bakamıyorum onları hazırlamaktan o günleri iple çekiyorum vala

Güneştuna

New member
O turde bi salincak bendede var kizim cok seviyodu orda kendi kendine bile uyuyodu tabi 10 kg ustunu tasimadigi icin oglum ona binince bozdu.bende kaldirdim.aklimiza boyle fikir geldi bizimde yaptik.isimiz cok zor.suslenmekmi ben o konuda biraz dikkat ediyorum.bazen pijamayla karsiladigim oluyodu esimi baktim kendimden uzaklastim artik oyle yapmiyorum.esim gelecegi zman mutlaka arar.aradigi zaman hemen ustume cekiduzen veriyorum.hic bisey yapamasam bile ustumu degistiriyorum.sonucta oda beni oyle gormek istemez.sizin suslenmis gorduklerinizin yardimcilari vardir buyuk ihtimal:)

İnşallah bizimki De kısa zamanda alışır salıncağa yoksa sağ omzum iptal 😁kızım varken bende kendime dikkat ediyordum ama oğlum doğdu dogali hiç bakamıyorum aslında söylediğin doğru adam uzaklaşıyor ister istemez acilen toparlanmam lazım ozman 😀

sağlık

New member
merhaba benimde 26 ve 14 aylık iki çocuğum var. bende yalnız bakıyorum çocuklarıma. gurbette yaşıyorum. sizin yaşadığınız zorlukları bende yaşıyorum. ne yazıkki eşim hayatı bana daha da zorlaştırıyor. evde temizlik yemek her şeyi dört dörtlük istiyor. eve girer girmez etrafa bakar çocukların oyuncakları dahi ortada olsa kızar eleştirir , çok tembel karısın der, sabahtan akşama kadar evde ne yapıyon der . bende bir yere gidemiyorum. zatem gitsem veya misafir gelse muhakkak tartışırız. benle günlerce konuşmaz, çok sık küser. çocuklara terbiye edemiyormuşum...vs. çocuklar robot ya onun dediği şekilde oturacaklar. çok bunalıyorum... ben aynanın karşısına geçmeye bile fırsat bulamıyorum...

Güneştuna

New member
merhaba benimde 26 ve 14 aylık iki çocuğum var. bende yalnız bakıyorum çocuklarıma. gurbette yaşıyorum. sizin yaşadığınız zorlukları bende yaşıyorum. ne yazıkki eşim hayatı bana daha da zorlaştırıyor. evde temizlik yemek her şeyi dört dörtlük istiyor. eve girer girmez etrafa bakar çocukların oyuncakları dahi ortada olsa kızar eleştirir , çok tembel karısın der, sabahtan akşama kadar evde ne yapıyon der . bende bir yere gidemiyorum. zatem gitsem veya misafir gelse muhakkak tartışırız. benle günlerce konuşmaz, çok sık küser. çocuklara terbiye edemiyormuşum...vs. çocuklar robot ya onun dediği şekilde oturacaklar. çok bunalıyorum... ben aynanın karşısına geçmeye bile fırsat bulamıyorum...

Durumunuza gerçekten çok uzuldum.ne yazikji bazı erkekler bir zamanlar çocuk olduklarini unutuveriyorlar.Ne kadar çok fedakar olursanız da o kadar fazla beklenti içine giriyorlar eminim çok becerikli ve vefakar bir annesiniz böyle olunca da karşı dakika kendi eksikliğinin acısını sizi bastırarak çıkartmaya çalışıyor .Kendinizi heba etmeyin bu dönemlerden bende geçtim olan psikolojime oldu ve artık bir karar aldım ben mutlu olmak için yaşıyorum varsa yemek yeriz yoksa ikimizde aç bekleriz.bir akşam hiç unutmam kocam beğenmedi diye 3 tencere yemek yaptım ki o zamnlar calisiyordum akşam 11 eve girisim.Kuş sütü eksik kahvaltılar hazırladım peynir kapağı neden açılmadı diye saygisiz mı olmadim beceriksiz mı olmadim görmemiş mı olmadım... Daha niceleri sonra dedim ki kimin için bunca fedakarlık kıymetini bilmeyen dingonun ahirindann alıp paşa yaptığın adam bugün beni benden aldı.biraktim herşeyi yeri geldi yemek yapmadım yeri geldi temizlik evi perişan halde buldu hergun yatak döşek yattim bitti ben bittim..Aldım karşıma ben buyum ve kabul etsen De etmesen De daha fazlası yok.bir kaç gün kustu çekti gitti evden ama pes etmedim sonra ne mı öldü paşa paşa ogrendi.artik bilir ne zaman neyi yapacağımı .

sağlık

New member
Cok uzuldum durumunuza konusmayi denedinizmi hic.dort dortluk iki tane kucuk cocukla cok zor.benim bi akrabam var evi tertermiz cocukta krese gidiyo.kendiside calisiyo.10 gunde bir temizlikci cagiriyo.yemeklerini kaynanasi veya annesi yapio.evinde bi tane toz yok.sizce dort dortlukmu bu kadin.cocuguyla ilgilendiginide pek gormedim.esiyle sohbet ettiklerinede hic denk gelmedim.kadin surekli gunlerde ve surekli eve misafir cagiriyo.yaa zaten calisan bi annenin bukadar cocuhindan uzak olmasini anlamiyorum.bumudur dort dortluk.uzulmeyin.cocuklariniz icin ayakta durun.
çocuklarım için ücretsiz izindeyim. bir daha çalışıp çalışmayacağımda belli değil. eşim tamamen kendisine bağımlı olmam için işime çok karşı. onunla konuşmaya çalışıyorum ama dinlemiyor. sürekli sen sus,konuşma,işine bak der. o eve geldiğinde onunla biraz oturmak istesem de oturtmaz. git işlerini halet der. daha rahat tv. izlemek için...sadece yemek,temizlik,çocuk bakımı değil:boya tamir montaj işlerini bile bana yaptırır ve hiç de değer bilmez.

Güneştuna

New member
çocuklarım için ücretsiz izindeyim. bir daha çalışıp çalışmayacağımda belli değil. eşim tamamen kendisine bağımlı olmam için işime çok karşı. onunla konuşmaya çalışıyorum ama dinlemiyor. sürekli sen sus,konuşma,işine bak der. o eve geldiğinde onunla biraz oturmak istesem de oturtmaz. git işlerini halet der. daha rahat tv. izlemek için...sadece yemek,temizlik,çocuk bakımı değil:boya tamir montaj işlerini bile bana yaptırır ve hiç de değer bilmez.

Aman yarabbim vallahi çok kızdım ya esinize.birde montaj tamir işlerini okuyunca dislerimi sıktım resmen.bacim Allah yardımcın olsun inşallah doğru yolu bulsun biran once.Ah biz kadınlar elimizden her iş geliyor diye ne hallere dusuyoruz.bilmeyeceksin yapmayacaksın baknayacaksin.gor o zaman senden alasi var mı .Ama başta biz herseyimizi seriyoruz önlerine sonra da toplayamiyoruz.

Güneştuna

New member
Aman yarabbim vallahi çok kızdım ya esinize.birde montaj tamir işlerini okuyunca dislerimi sıktım resmen.bacim Allah yardımcın olsun inşallah doğru yolu bulsun biran once.Ah biz kadınlar elimizden her iş geliyor diye ne hallere dusuyoruz.bilmeyeceksin yapmayacaksın baknayacaksin.gor o zaman senden alasi var mı .Ama başta biz herseyimizi seriyoruz önlerine sonra da toplayamiyoruz.

Birde kendi fikrimi söylüyorum işine geri dön arkadaşım geleceğin için özgüvenin için herşeyin bileziğin o senin eğer ki devlet kurumunda calisiyorsan kosa kosa geri dön derim

sağlık

New member
Durumunuza gerçekten çok uzuldum.ne yazikji bazı erkekler bir zamanlar çocuk olduklarini unutuveriyorlar.Ne kadar çok fedakar olursanız da o kadar fazla beklenti içine giriyorlar eminim çok becerikli ve vefakar bir annesiniz böyle olunca da karşı dakika kendi eksikliğinin acısını sizi bastırarak çıkartmaya çalışıyor .Kendinizi heba etmeyin bu dönemlerden bende geçtim olan psikolojime oldu ve artık bir karar aldım ben mutlu olmak için yaşıyorum varsa yemek yeriz yoksa ikimizde aç bekleriz.bir akşam hiç unutmam kocam beğenmedi diye 3 tencere yemek yaptım ki o zamnlar calisiyordum akşam 11 eve girisim.Kuş sütü eksik kahvaltılar hazırladım peynir kapağı neden açılmadı diye saygisiz mı olmadim beceriksiz mı olmadim görmemiş mı olmadım... Daha niceleri sonra dedim ki kimin için bunca fedakarlık kıymetini bilmeyen dingonun ahirindann alıp paşa yaptığın adam bugün beni benden aldı.biraktim herşeyi yeri geldi yemek yapmadım yeri geldi temizlik evi perişan halde buldu hergun yatak döşek yattim bitti ben bittim..Aldım karşıma ben buyum ve kabul etsen De etmesen De daha fazlası yok.bir kaç gün kustu çekti gitti evden ama pes etmedim sonra ne mı öldü paşa paşa ogrendi.artik bilir ne zaman neyi yapacağımı .
selamlar,
evet eşimde sanki hiç çocuk olmamış gibi. bazen annesinin onunla ilgili anlattığı çocukluk anılarını kendisine hatırlatınca örneğin kapıyı kırarcasına taşlaması gibi, kendisi bunun vb. örnrkleri duyunca yüzünde tebesssüm oluyor. ama kendi çocuğunun yaptığına tahammülü olmaz. ben onlar daha çocuk,biraz zamana ihtiyaçımız var deyince beni eleştirmeye başlıyor. "kendi eksikliğinğin acısını size çıkartmaya çalışıyor" diye yazmışsınız. Evet bu da benimde eşimde var. sürekli birilerinin yanında beni azarlar kötüler,ben kötü olunca o iyi olacakmış gibi. Cevap verince de olay dahada büyüyor.
tamir vs. işleri bilmiyorum desem çok tembel olduğumu işe yaramadığımı söyler. yap öğren der. işim konusunda da çalışmayı seven isteyen biriyim. ama o hep engel bana. evlenirkende işime karışmayacağını dile getirmişti..... bu üçü yılı yaza yaza bitmez. hayatı bana zindan etti.

Güneştuna

New member
selamlar,
evet eşimde sanki hiç çocuk olmamış gibi. bazen annesinin onunla ilgili anlattığı çocukluk anılarını kendisine hatırlatınca örneğin kapıyı kırarcasına taşlaması gibi, kendisi bunun vb. örnrkleri duyunca yüzünde tebesssüm oluyor. ama kendi çocuğunun yaptığına tahammülü olmaz. ben onlar daha çocuk,biraz zamana ihtiyaçımız var deyince beni eleştirmeye başlıyor. "kendi eksikliğinğin acısını size çıkartmaya çalışıyor" diye yazmışsınız. Evet bu da benimde eşimde var. sürekli birilerinin yanında beni azarlar kötüler,ben kötü olunca o iyi olacakmış gibi. Cevap verince de olay dahada büyüyor.
tamir vs. işleri bilmiyorum desem çok tembel olduğumu işe yaramadığımı söyler. yap öğren der. işim konusunda da çalışmayı seven isteyen biriyim. ama o hep engel bana. evlenirkende işime karışmayacağını dile getirmişti..... bu üçü yılı yaza yaza bitmez. hayatı bana zindan etti.

Allah yar ve yardımcınız olsun gerçekten mücadele etmek De etmemek kadar acı ve yorucu.Yalnız siz iki çocuk annesiniz ve bir bireysiniz herşeyden once.Kebdinizi ezdirmeyin evet daha da buyuecek sorunlar emin olun bende geçtim o günlerden sırf sesi yukselmesin diye odalara kaçtığımi bilirim.hakliyken defalarca diledigim o ozurler aklıma geldikçe kendimi tokatlamak istiyorum şimdi.Boyle gecicek zaman ve yarın ne olacak biliyor musunuz evlatlariniz büyüyecek aynı babaları gibi onlarda başkaları yanında sizi asaliyacakalr çok üzgünüm bunu söylediğim için .Baba rol idolü çocuklar için ne kadar kizsalar da sevmeselerde ona benzemek güçlü görünmek için aşağılamak incitmek doğru yol diye bilecekelr.Eşimle bu durumu şöyle çözdüm "ben sevdiğin kadin,gözlerine bakmaya doyamadigin elimi bıraksam küsüp yüz cevirdigin kadın.simdi çocuklarının anası ve evinin hizmetçisi kuklasi belki paspasi..Demi böyle miyim şöyle dedim😲 abartma sende dedi devam ettim ezilmişlik ayrı saygı ayrı şeyler ve sen bunları birbirine karıştırdın beni bir daha başkalarının yanında rencide etmeye kalkarsan alır cocuklarimi çeker giderim çünkü ben bir bireyim sen olsan da yasarim olmadan da.. dedim tabj bunları tepkilerimle her gün gösterdim sürat aşarak değil beni her kirduginda karşılığını vererek karşısında dik durarak konuşurken gözlerinin en derinine mıh gibi kitlenerek.isrese De istemese De devam ettim en basit kalk bana şu getir dediğinde Sun anda çok yorgunum suyunu alabilirsin dedim mherif şok tabi 😲heytt huytlar havada uçuştu amanyilmadim dostum tabi her kişilik baskadir eşiniz şiddete eğilimli biriyse başka çözümler bulmak gerekiyor inşallah tez zamanda kendine gelir De hak ettiğiniz hayatı yasarsiniz

Yolcu

New member
Ben 3 cocuk annesi olarak yaziyorum:)buyuk oglum 5.7,kizim 2.6 ve 4 aylik da oglum var.aksam olunca havasi bitmis balon gibi oluyorum ama tatli yorgunluk.disari cikmayi cok sevmedigim icin yoklugunu hiss etmiyorum.haftalarla disariya ciktigim olmuyor.oglum oglene kadar anaokulunda oluyor.o gelene kadar kizimla aktiviteler yapiyoruz.erkenden kalkinca hersey tikirinda gidiyor gun bereketli oluyor.bir de bu zor yorucu gunler onlar buyudukce daha guzel gunlerle degisecek.bu zor gunlerde genis olabilmek,tahammulumuzun yuksek olmaai icin dua etmeliyiz.onceden dua ederken sabr isterdim Rabbimden simdi ise genislik,tahammul gucu istiyorum.ahhhh Adem hocam duarimizin icerigi bile degisti:)gececek ve biz bugunleri coook ozleyecegiz.o gunleri dusun o zaman manevi bi guc seni tekrar toparlayacak.Rabbime sonsuz sukurler boyle cennet gullerini bizlere lutf etdigi icin

sağlık

New member
Allah yar ve yardımcınız olsun gerçekten mücadele etmek De etmemek kadar acı ve yorucu.Yalnız siz iki çocuk annesiniz ve bir bireysiniz herşeyden once.Kebdinizi ezdirmeyin evet daha da buyuecek sorunlar emin olun bende geçtim o günlerden sırf sesi yukselmesin diye odalara kaçtığımi bilirim.hakliyken defalarca diledigim o ozurler aklıma geldikçe kendimi tokatlamak istiyorum şimdi.Boyle gecicek zaman ve yarın ne olacak biliyor musunuz evlatlariniz büyüyecek aynı babaları gibi onlarda başkaları yanında sizi asaliyacakalr çok üzgünüm bunu söylediğim için .Baba rol idolü çocuklar için ne kadar kizsalar da sevmeselerde ona benzemek güçlü görünmek için aşağılamak incitmek doğru yol diye bilecekelr.Eşimle bu durumu şöyle çözdüm "ben sevdiğin kadin,gözlerine bakmaya doyamadigin elimi bıraksam küsüp yüz cevirdigin kadın.simdi çocuklarının anası ve evinin hizmetçisi kuklasi belki paspasi..Demi böyle miyim şöyle dedim😲 abartma sende dedi devam ettim ezilmişlik ayrı saygı ayrı şeyler ve sen bunları birbirine karıştırdın beni bir daha başkalarının yanında rencide etmeye kalkarsan alır cocuklarimi çeker giderim çünkü ben bir bireyim sen olsan da yasarim olmadan da.. dedim tabj bunları tepkilerimle her gün gösterdim sürat aşarak değil beni her kirduginda karşılığını vererek karşısında dik durarak konuşurken gözlerinin en derinine mıh gibi kitlenerek.isrese De istemese De devam ettim en basit kalk bana şu getir dediğinde Sun anda çok yorgunum suyunu alabilirsin dedim mherif şok tabi 😲heytt huytlar havada uçuştu amanyilmadim dostum tabi her kişilik baskadir eşiniz şiddete eğilimli biriyse başka çözümler bulmak gerekiyor inşallah tez zamanda kendine gelir De hak ettiğiniz hayatı yasarsiniz
selamlar,
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. evliliğim mücadeleyle geçiyor. eşimin psikolojisi iyi olmadığından bir sonuca ulaşamadım.... aslında psikolojik desteğe ihtiyacımız var. eşim ona da yanaşmıyor....