Iki oğlumla birlikde aynı yatakda nasil uyumaliyiz

nesibebilican

New member
Benim 20 aylik oğlum var ve 4 ay sonra ikinci oğlum gelecek. Abisi 2 yasinda olacak doğumda.
Büyük oğlum su an yatagima yapışık aynı izada bir yatakda yatıyor. Aramizda engel yok yani her an dönüp bizim yataga gelebilir. Geceleri genelde uyanmiyor. Doğumdan sonra nasil uyumamiz uygun olur . Kücük oğlumu esimle aramıza mi yatırayım? 2 yasindaki oğlumun tarafına yatıramam oğlum bebegin üstüne yatabilir.
Yardım ederseniz sevinirim :)

Ben olsam şimdiden ayrı bir beşik alıp odanın bir köşesine koyar ona alıştırırdım büyüğü. Kardeşi geldiği için yatağı ayrıldı hissine kapılmasın diye. 4ayda alışır bence. Biraz erken gibi olur onun için belki ama diğer halden daha iyidir diye düşünüyorum.

nesibebilican

New member
Ama daha 20 aylik oğlum. Adem hoca ilk sütten kesmek sonra ayni odanin icerisinde ayri yatagi tavsiye ediyor. Yani sütten kesmeden önce benim yanimdan ayiramam. Bitisik sekilde yan yana uyumamiz gerekiyor.

Sütten kesmediniz mi? Yani hamile kalınca emzirilmiyor filandı ya..
Ama illa yanımda yatsın diyorsanız yatırın.
Çoklu bağlanmaya inanmıyorsanız eşinizle aranıza alın büyüğü, kendi tarafınıza da küçüğü alın. Bu da mümkün.

baharibeklerken

New member
Ama daha 20 aylik oğlum. Adem hoca ilk sütten kesmek sonra ayni odanin icerisinde ayri yatagi tavsiye ediyor. Yani sütten kesmeden önce benim yanimdan ayiramam. Bitisik sekilde yan yana uyumamiz gerekiyor.

Yavas yavaş babaya alıştırabilirsiniz. Bizde anneye bağlılık 23. ay cok artmisti. Hem emmede hem yaninda olma. 24. ayin nasil bir hikmeti varsa azaldı. Son iki ay ozellikle babayla daha cok birlikte olarak onunla yatarak kolaylaştırabilirsiniz belki.

nesibebilican

New member
Yavas yavaş babaya alıştırabilirsiniz. Bizde anneye bağlılık 23. ay cok artmisti. Hem emmede hem yaninda olma. 24. ayin nasil bir hikmeti varsa azaldı. Son iki ay ozellikle babayla daha cok birlikte olarak onunla yatarak kolaylaştırabilirsiniz belki.

Yani sütten kesdikden sonra büyük oglum babasiyle aramizda mi uyusun anliyamadim.

nesibebilican

New member
Simdiden ufak ufak başlayıp dogumdan onceki son iki ay baba ile uyumaya tesvik edebilirsiniz. Böylece doğum sonrası o da siz de dahs az yıpranmış olursunuz. Baba ile birlikte yani aranızda yatmış oluyor.

Anladim.
Adem hocanin bu konuda birsey dedigini biliyormusunuz? Kitaolarinda veya programlarinda ?
Ben birsey bulamadim da. Kendisine de yazdim facebook ve Instagram dan. Aslinda kendisinden bir cevap alabilsem icim daha rahat edecek

baharibeklerken

New member
Anladim.
Adem hocanin bu konuda birsey dedigini biliyormusunuz? Kitaolarinda veya programlarinda ?
Ben birsey bulamadim da. Kendisine de yazdim facebook ve Instagram dan. Aslinda kendisinden bir cevap alabilsem icim daha rahat edecek

Direk benzer bir şey hatırlamıyorum. Son zamanlarda veya dogum sonrası babaya yönlendirmeyi duyuyordum ikinci bebek durumunda. Tavsiyeyi de ona dayanarak yazdım.