Ikizlerde uyku problemi

Ikiz sahibi olmak çok güzel ve zor bir duygu, iki çocuğa yetmek zor, yetemedigini hissetmek korkunç bir çaresizlik 😦
iki yaşla başlayan ben ve benim duyguları nedeniyle kardeşler arasında herhangi bir seyi paylasamama ve ardindan kavgalar başlıyor. Buna kesinlikle bir çözüm bulamadim.
Birde bizde uyku sorunu var ki bizi en çok zorlayan mesele bu; ne gündüz ne de gece rahatve huzurlu bir şekilde uykuya geçemiyorlar bir kaç aydır yani aslında sütten kestigimden beri 😢 şimdi 28 aylıklar, sütten keseli 2,5 ay olmadı daha ama emerken kolaylıkla uykuya geçen kuzularım şimdi hem nasıl uyuyacaklarini daha öğrenemediler hemde hep birbirlerini bir şekilde rahatsız edip uyumasina engel oluyorlar. Böyle oluncada saatler uzuyor, huzursuzluklar artıyor, her şeye ağlama seanslari başlıyor ki çözümsüz bir şekilde ısrarla devam ediyor.
Bir çok yol denedim daha erken kaldirma, öğlen uyutmama, uyutma ama kisa tutma vs. Ama hiçbiri çare olamadı. Gece kesin 1:30-2 yi buluyor uykuları. Sürekli ağlayarak uykuya geçen çocuklar olmalari beni çok üzüyor ve gecenin o gec saatlerinde durduramadigim ağlama krizleri hem onların psikolojisi için olumsuzluk hem benim sabırım iyice zorlaniyor. Gerçekçi bir çözüm arıyorum, umarım iyi bir fikir bulurum sizlerden, şimdiden teşekkürler.
 

nesibe

New member
ben de ikiz annesiyim
7yaşındalar simdi ve bazen hala uykuya geçmekte zorlanıyoruz
birbirlerini rahatsız ediyorlar
Çözumu sukunetle ışıgı kapatıp uykuya motive etmek tabi
ama her yaşta kolay olmuyor
Büyüdükçe biraz daha rahatlarsınız umarım
 
:) iyiymiş :)

O an birinin uykuya diğerinin oyuna konsantre olması lazım ki birbirlerini aramasınlar. Bu da çok zor çocuk için anladım haklısınız.

İnşallah elbirliği ile bir çözüm bulunur burada.
 

nesibe

New member
aynen
7yaşındalar ve ben hala ayrı ayrı uyutamıyorum
biri anneileyse diğeri de onu istiyor
Yada biri oynuyorsa babayla öteki de ..
Bence en mantıklısı yatıp birşeyler anlatırken dua ederken uykuya dalmalarını beklemek
,
Yatış kalkış duzenli olduğunda yattıktan en fazla 1saat sonra uyuyorlar:))
Küçükken biraz daha zor tabi..
Allah kolaylık versin
 
Üst