Soru Iletisim eksikligi

Pelnes

New member
Merhaba
5,5 yasinda oglum anaokuluna gidiyor
Gecen sene ilk defa krese basladi,ayni ogretmen bu senede devam,krese cok zor alisti,cok arkadas ortamina giren bir cocuk degil,ogretmeni benimle hic iletisime gecmiyor cok fazla konusmuyor ve arkadaslariylada ayni diyor,fakat oglum disarda ve evde oldukca konusan,cenesi dusuk bir cocuk,okul ortaminda cocugumun arkadaslariyla ve ogretmenleri ile iletisimini nasil guclendirebilirim?simdiden cevabiniz icin tesekkurler

Bezbebek

New member
Çocuk rahat ve özgür olduğu yerde diğer yerlerdeki gibi konuşur.
Kreşe zor alıştı demişsiniz...
Acaba kendini kreşte rahat hissetmiyor mu?

Merve1987

New member
Merhaba Ben biraz daha farklı bir acidan bakacagim ayni yasta bir oğlum var çünkü. Oğlumu donem basinda devlet okuluna verdim 2 hafta kadar ayni Okula çok sasirmakla beraber itirazsiz gitti. Ama kendi gozlemim oğlum orda sinmisti. 28 ogrencinin icinde Yok gibi silik ve ezik gibiydi. Biraz daha gozlemledim öğretmen otoriter sınıf kalabalik vs böyle bir ortamda sadece çok girisken veya çok duyarsız cocuklar kendilerini gosterebilir. Takdir edersiniz ki bizim cocuklar duyarsız degil. Ee her çocuk ta fitraten çok girisken olacak diye bir kaide de Yok. O zaman çocuğun kendini ortaya koyabilecegi bir Okul deneseniz nacizane tavsiyem. Simdi çok ta gerekli ya da zorunlu gibi gormedigim halde özel kreșe verme geregi duydum. Su an 13 kıșilik sinifta ve kendini çok daha rahat ifade ediyor.