Kardeş kıskançlığı

Yavrularim

New member
Merhaba ben 3 çocuk annesiyim 3,5 ay önce dogum yaptim bir oğlum oldu.13 yasinda bir kizim ve 2. Sinifa giden bir oğlum var.Oglum kardesi dogmadan sakin söz dinleyen uysal bir çocuk du ama simdi kıskanç liktan hali tavri deyisti okulda derslerini cok etkiliyor ders yapmiyor ve her firsatta ablasina vuruyor ama şaka yatim diyor.uyuyan bebegi surekli uyandirma yaninda bagirma çabasi var oğlumla elimden geldigince konusmaya onunla vakit gecirmeye calisiyorum ama fayda etmiyor.ben bebegi kıskanıyorum diyor sebebinide benimle oynamadigi icin diyor evin icinde surekli bagirma kosusturma halinde çok yoruldum artik nasil davranacagimi şasirdim OĞLUMLA ESKİ GÜNLERIME DÖNMEK İSTIYORUM LÜTFEN YARDIM EDIN ÇARESİZIM 😢

Yavrularim

New member
İlginiz icin teşekkürler. Zaten bütün ilgi alaka hep onun ustunde aman kiskanmasin aman bunalmasin aman dersleri etkilenmesin psikolojisi bozulmasin diye cabaladikca dibe batiyor gibi hissediyorum ama ters tepiyor daha cok hircin agrasif heran havga etmeye hazir bazen diyorum acaba cok ilgiden mi oluyor

Fatma Acar

Editör
Merhaba ben 3 çocuk annesiyim 3,5 ay önce dogum yaptim bir oğlum oldu.13 yasinda bir kizim ve 2. Sinifa giden bir oğlum var.Oglum kardesi dogmadan sakin söz dinleyen uysal bir çocuk du ama simdi kıskanç liktan hali tavri deyisti okulda derslerini cok etkiliyor ders yapmiyor ve her firsatta ablasina vuruyor ama şaka yatim diyor.uyuyan bebegi surekli uyandirma yaninda bagirma çabasi var oğlumla elimden geldigince konusmaya onunla vakit gecirmeye calisiyorum ama fayda etmiyor.ben bebegi kıskanıyorum diyor sebebinide benimle oynamadigi icin diyor evin icinde surekli bagirma kosusturma halinde çok yoruldum artik nasil davranacagimi şasirdim OĞLUMLA ESKİ GÜNLERIME DÖNMEK İSTIYORUM LÜTFEN YARDIM EDIN ÇARESİZIM

Merhaba yavrularim
Oglunuza kucuk bebeginizi emanet ediyor musunuz ? Onunda kardesini sizin gibi sahiplenmesinde yardimci oluyor musunuz acaba ? Belki kardesi ile arasinda set olmasa ve sizde kucuk etkilenmesin diye onu pek korumasaniz sorun daha kolay cozume kavusabilir mi ? 3.5 aylik yavrunuz uyansa tekrar uykuya dalabilir . yani tabi bunu hic bir anne istemez yalniz korumaci tavriniz oglunuzu tepkiselleştiriyor olabilir.

Oglunuzun ailenin yeni uyesine alismasi pek uzun surmez diye dusunuyorum guzel yonetebilirseniz kisa zaman icinde kiskancliklari azalacaktir ins.

Yavrularim

New member
Öncelikle merhaba bebeğim doğmadan önce internetten kitaplardan elimden geldiği kadar araştırdım Bebek doğduğu zaman diğer çocuktan yani kıskanan yardım isteyin ufak tefek şeyler mesela bezini getirir misin kardeşinin altını beraber değiştirebilir miyiz gibi denedim bunları Ama maalesef bir sonuca ulaşamadım bebeği uyanuyandırmasın da ki problem yanına gidip birden bağırıyor artık öyle ki Bebeğimin yanına yanastigimiz zaman hemen korkuyor ve sıçrıyor artık bu çok fazla tekrar etmeye başladı Bebeğim uyurken uykuya dalarken sıkıntı yaşıyorum