Kardeşini emzirirken oğlumda ister mi

Makifin annesi

New member
Merhabalar benim size iki sorum olacak benim oğlum 2 yaş 2 aylık şuanda da 4.5 aylık hamileyim nasip olursa bebek doğduğunda oğlum 2.5 yaşında olacak ilk sorum oğluma yasi gereği kardesi olacagini ne zaman ve nasıl soylemeliyim ikinci sorumda memeden keseli 2 ay oldu kademeli ayırdım ama belli aralıklarla iki kere israrla meme istedi biride bugündü acaba 4 ay sonra bebek emerken oğlumda ister mi başıma böylesi bı durum gelirse nasıl davranmam gerekir .. şimdiden teşekkürler ..

Makifin annesi

New member
Merhaba sevgili anne.Gelecek olan yavrunuz hayirla gelsin insaAllah...Buyuk yavrunuza kardesinim gelecegimi sizin hamileliginizin belirgin hale geldiginden sonra soylemeniz daha uygun olur.Bu da yaklasik 7. Aydan sonraya tekabul ediyor.Ikinci olarak emme hususunda yeni yavrunuz olmasaydi bile oglunuz sutten kesildigi halde yine de 6 ay boyunca memeye dokunma isteme gibi durumlar normal kabul edilebilirdi.Yani ikinci yavrunuz dogdugunda oglunuzun istemesi normal.Annecim bu sut kardesinin istersen sana inek sutu verebilirm seklinde onu da gogsunuze yatirarak duygusal acidan doyurabilirsiniz diye dusunuyorum sevgili anne.

Yönlendirmeniz için çok teşekkür ederim iki yavrumun arasındaki denge ve uyumu yakalayabilmek için şimdiden kendimi yetiştirmeye çalışıyorum umarım başarılı olurum ..