Kayinvalidem beni cileden cikariyor..

Rumser

New member
Ahhh ahhh ne kadar guzel cok sevindim adiniza insaallahh bir gun bende buna benzer bisey paylasabilirim...ama biraz zor biz yunanistanda yasiyoruz annem malesef turkce bilmiyor hos bilse bile adem hocaya gicik kaptilar bi kere:-( butun bu degismlerim icin (Allah razi olsun Adem hocadan) Adem hocayi sorumlu tutuyolar... Adem hoca bazen der ya bu koyun delisi benmiyim diye aynen o durumdayim su anda etraftimdaki herkes bu koyun delisi de naide diye bakiyor bana...

Uzuldum annenizin Turkce bilmemesine.. Bilse eminimki bi ilerleme katedebilirdiniz... O zaman yapacaginiz tek sey DUA ETMEK BOL BOL.. Allah yardimciniz olsun.

MasMavi

New member
Bende doktor çocuğun yanında sigara zararlı dediğimde (ki doktor demesine gerek mi var?) Benim babam sabah kalkar başımızda sigara içerdi bize bişey olmadı cevabını aldım :)
Bu genel olarak ortak bir sorun sanırım. Emin olun hepimiz yaşadık çok basit bir örnek vereceğim alerjik bir oğlum var ve oğlumun olduğu ev sınırları içerisinde sigara içilmesinden hoşlanmıyorum ama 15 ay oldu hala aynı söyle söyle dilimde tüy bitti geçen gün lütfen ya 15 ay oldu yeter dediğimde ee napıcaz ozaman dedi bana alayacı bir tavırla. :)
Ama ben artık gülüp geçiyorum çünkü ee ne var bir senmi çocukmu büyütüyorsun ben 2 tane büyüttüm zihniyetine birşeyleri anlatmaya çalışmak bile çoğu zaman vakit kaybı benim için. Bir ara susayım kırılmasın gücenmesin moduna girmiştim bir baktım iç dünyamda her gece yatağa yattığımda kavga ediyorum saatlerce kayınvalidem ile uyuyamıyorum. Söyleyeceğimi söyleyip,sınırları çizip,gülüp geçiyorum.
Yaşadıklarınızı yaşıyoruz farklı değil İnanın,ama zorda olsa gülüp geçebilmeyi öğrendiğiniz gün daha rahat nefes alacaksınız.

Naide

New member
Bu cok dogru bır karar. Hanı buyuklerden uzak olmaktan zıyde babasına yakın olacagı ıcın cok ıyı olur bence. Sızın es destegıne de ihtiyacınız var esasında hep yanınızda olsa belkı yükünüzü hafifletir bazı durumlarda sıkıntıları o halleder. Babayı her zaman gormek ıster ama büyükleri bır ıkı ayda bır gorse yeterlı olur bence

Cok tedirginim ama bi yabdan ya ortam degistirdik diye bebegim huzursuzlanirsa... evet biliyorum ben gerilisem
Otomartik olarak bebegimde gerilecektir hissedecektor... cok zor bir karar aslinda, dusun guzel bi eviniz var bahceniz var bebeginiz bahceye cikip istedigi kadar kum elliyor top oynuyor ve daha neler neler.. simdi gidip yabemci bi memlektte bilmiyorum.. Allah"im sen yardim et ki dogru olani yapayim..