Yardım Kendini onarımda yalitim sureci

ozlemnemutlu

New member
Merhaba arkadaslar kendini onarimi bitirmis arkadaslardan yardim istiyorum bende hocamizin birak ve rahatla kitabini aldim baslayayim dedim fakat bazen nasil davranacagimi bilemiyorum oturuyorum aklima eski yasadigim kotu olaylar geliyor zihnimde onlari oynatiyorum ve bi bakiyorum farkinda olmadan mimiklerimi oynatiyor oluyorum sanki o olayi o an tekrar yasiyorum ve cevap veriyorum bu durumda kendi kendime ne demeliyim ne yapmalıyım

Nfs

New member
Merhabalar. Zaten istediğimiz bu. Çocukluğu hatırlamak oradaki acıyı huzursuzluğu güvensizliği degersizligi yetersizliği suçluluğu hissetmek. Çocukluk duygularınızı o an küçüklüğünüz ne hissetmişse onları bi kağıda dikebilirsiniz sonra karşısına şimdiki yetişkin halinizle anlamlandırmasına yardımcı olup artık ben burdayım güvendesin değerlisin senin suçun değildi yetersiz değilsin gibi konuşabilirsiniz

ozlemnemutlu

New member
Ben tam olarak baslayamadim acikcasi çocukluk degil de yakin zaman yasadigim sıkıntıları ornegin esimin annesi ile yasadigim agiz dalaslarini zihnim tekrar canlandirdi ve farkettim ki mimiklerimde eslik ediyor o an silkeleniyorum ozlem degerlisin o an oyle birsey yasadin ama su an yok oyle birsey diyorum dogru mu yaptim sizce

Nfs

New member
Evet evet su an bu geçmişte kaldi, bana söyledikleri benimle ilgili değil kendi bakış açısıyla ilgili diyerek üstünüze almamaya çalışın

ozlemnemutlu

New member
2. Haftafan itibaren mi sabah 06:00 09:00 arasi gece ise 21:00 24:00 saatleri arasi ic derinlik saglayacagiz yalitim surecinde bu saatler arasi derinlessek olur mu bu arada size ozel msj attim donus saglarsaniz sevinirim

Nfs

New member
Evet 2. Haftadan itibaren egzersizlere başlanıyor. İlk hafta hiç bir şey yapmadan sadece kendinizi dinlemenizi öneririm. Yoksunluklarınız varsa bunlari da yavaştan hissetmeye başlayacaksınız.